CROS (Croatia osiguranje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CROS (Croatia osiguranje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DIONICE vodećeg hrvatskog osiguravateljnog društva Croatia osiguranja početkom ovog tjedna dosegle su nove rekorde, čime su zabilježene dosad najviše cijene u trgovanju redovnim i povlaštenim dionicama ovog društva na Zagrebačkoj burzi.

Redovna dionica Croatia osiguranja tako je jučerašnje trgovanje završila s cijenom od visokih 8.100,00 kuna, dok je cijena povlaštene dionice dosegla 7.700,00 kuna.
Trgovanje redovnim dionicama nastavlja se i danas, s cijenom od 8.300,00 kuna.

Croatia osiguranje d.d. bila je prva osiguravateljna tvrtka u Hrvatskoj, koja je potpisala Ugovor o uvrštenju svih redovnih i povlaštenih dionica u prvu kotaciju Zagrebačke burze d.d.

Ima ukupno 316.348 dionica, odnosno 307.598 redovnih dionica oznake CROS-R-A i 8.750 povlaštenih dionica oznake CROS-P-A. Sve su dionice upisane i vode se u Depozitariju nematerijalnih vrijednosnih papira u Središnjoj depozitarnoj agenciji.

Dionice CROATIA osiguranja d.d. u prvu kotaciju Zagrebačke burze d.d. uvrštene su 13. siječnja 2004. godine. Cijena redovne dionice tada je iznosila 3.670,00 kuna dok se cijena povlaštene dionice kretala na 3.800,00 kuna.

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=324219

Nije to jos kraj cijeni CROS-a. Buduci da je pred njima fuzija sa HPB-om ima jos dosta prostora. Pitanje je samo hoce li brze rasti CROS ili HPB.

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Ljudi, što mislite o budućnosti ove dionice? nedavno sam kupio par komada pa ne zanima mišljenje vas iskusnih… izvješća su bila dobra, šire se u regiji. svijetla budućnost ili ??

ma mislim , da bi to trebalo gore , do kraja godine .
što misle ostali sa foruma


Ljudi, što mislite o budućnosti ove dionice? nedavno sam kupio par komada pa ne zanima mišljenje vas iskusnih… izvješća su bila dobra, šire se u regiji. svijetla budućnost ili ??

Moj target je 12.000kn, sad, bumo videli. [smiley1]

Neznam nista o CROS ali po tablici iz danasnjeg Poslovnog izgleda mi katastrofalno. Dok je AGRAM utrideseterostrucio broj musterija ostali udvostrucili CROS je prepolovio broj svojih klijenata.
Valjda to tako ide kad se kadrovi postavljaju politicki.
Pa mozda i nije bezveze kupiti dionice sada, jar kad firmu preuzmu pravi fakmani onda ce i dionica porasti?Ili?

vidim da je danas ppolako krenula
tko ima ovu , dioonicu što misli o
ovome rastu

Ma o čemu vi pričate ljudi… čemu diskusija “o budućnosti ove dionice”???!!!
Pa pričamo o Croatia Osiguranju, a ne o HOMS-u!!!
Ako imate love… kupi i šuti… i to je sve. Točka.
Koliko im samo mjesečno ja sama “kapnem”…
Koliko ono imaju u postotcima na tržištu? 40% ili tako nešto?
Ma oni ne znaju kamo bi sa lovom… trebate im vidjeti samo “sportske igre” za djelatnike!!
Kakve su “sportske” igre takva je i dionica…

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

Koliko ono imaju u postotcima na tržištu? 40% ili tako nešto?

Kakvih 40% odakle ti to? Imaju puno manje

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

ovisi u kojemu segmentu , ali ide ovo iznad 10000 , uskoro

Seve:
“Koliko ono imaju u postotcima na tržištu? 40% ili tako nešto?”

Kakvih 40% odakle ti to? Imaju puno manje

da,da.oko 45% tržišta.samo ne znam jel u neživotnim ili ukupnim premijama(a neda mi se tražiti).ja mislim da je ukupnim.problem je što imaju tendenciju smanjenja trž. udjela koja je tek ove godine prekinuta.CROS se treba podhitno povezati s bilokojom bankom ako misli ostati tu gdje je a ono s HPB je najizglednije.uopće ne znam što se čeka.dok se čeka oni gube tržište

...pig slayer...

nitko ne komentira skupstinu koja ce se odrzati 22. prosinca na kojoj se odlucuje o statutu
pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

danas je bila skupstina
na skupstini je (prema ocekivanju) usvojen statut sa gotovo 100% glasova od prisutnih
bitnih novosti nema, no svakako prema svim pokazateljima ovo je dobra dionica (po mojem osobnom misljenju dugorocno)
pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Možda neko zna nešto više o ovoj dionici, jer ja je imam več tri mjeseca i vrlo mi je zanimljiva jer ona stalno samo raste. Prometi su joj ponekad mali ali cijena joj je porasla sa 8500,00 na današnjih 11999,00 što je oko 40%. Baš mi je zapela za oko, jer mi se čini, da se sve skida sa prodaje, ili se varam?[smiley6]
Najviše je zanimljivo jer dionica raste ali nema baš nikakvog interesa za nju na ovome forumu, jer sam ju pronašla čak na devetoj strani. Ko ima neke novije informacije, bila bih mu puno zahvalna![smiley2]

[emo_cool]

New Report

Close