CEBA (Centar banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska CEBA (Centar banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Došlo je vrijeme, da i ova banka dobije svoju temu.Nominala 400 kn, BV oko 480 kn. Trenutno redovna se trži na cca. 2.25 a povlaštena 1.55 BV. Ovaj tjedan redovna je porasla za 8% uz dobru milju prometa,a povlaštena 10% uz uskoro 7 milja prometa. Radi se o maloj banki sa svega 5 poslovnica, više na http://www.centarbanka.hr.
Evo nekih brojki iz i godišnjeg zvješča.
Za 2005 ostvarena zarada po dionici od 46,53 kn veća je 22% od predhodne godine, dobit prije poreza u iznosu od 12,7 mil kuna za 20% je veča nego prošlu godinu, ukupna aktiva je povećan za 10%.
U petak omjer K/P na redovnoj bio je 2038/846 zadnja cijena 1080, a na povlaštenoj 1474/1196 zadnja 750.
Po TA uzlazan trend je više nego evidentan. Možda je ta banka več na meti kog velikog igrača….

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira CEBA-P-A
Stanje na dan: 21.04.2006
Naziv vlasnika računa Mjesto
PRLOG NEVIO KOPRIVNICA, HRVATSKA
Skrbnički račun:
PBZ D.D. ZAGREB, HRVATSKA
KOLAREK DARKO KOPRIVNICA, HRVATSKA
BIJAČ ZORAN KOPRIVNICA, HRVATSKA
CONING D.D. VARAŽDIN, HRVATSKA
PUŠEK TOMISLAV ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
HVB SPLITSKA BANKA DIONIČKO DRUŠTVO SPLIT, HRVATSKA
Skrbnički račun:
PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA ZAGREB, HRVATSKA

Skrbnički račun:
HVB SPLITSKA BANKA DIONIČKO DRUŠTVO/GLOBAL INVEST D.O.O. ZA GLOBAL EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND SPLIT, HRVATSKA
FLORIČIĆ KRISTIJAN PREMANTURA, HRVATSKA

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira CEBA-R-A
Stanje na dan: 21.04.2006
Naziv vlasnika računa Mjesto
HERUC D.D. ZAGREB ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
PBZ D.D. ZAGREB, HRVATSKA
HERUC EURO HOLDING LTD TORTOLA, BRITANSKI DJEVIČANSKI OTOCI
HERUC ZUG AG ZUG, ŠVICARSKA
DINERS CLUB ADRIATIC D.D. ZAGREB, HRVATSKA
TELEFON-GRADNJA D.O.O. SVETA NEDJELJA, HRVATSKA
TOMIĆ & CO. D.O.O. ZAGREB, HRVATSKA
HERMESGRAF D.O.O. ZAGREB, HRVATSKA
RONA

alo optimist-evo jedan pošten dio kolača držim sad u ceba-r-a, kako komentiras trenutno stanje

[color=blue][i]Sreća prati odvažne[i][/i][/i];


alo optimist-evo jedan pošten dio kolača držim sad u ceba-r-a, kako komentiras trenutno stanje

Sa obzirom na korekciju, drži se dobro ova dionica, niko ne želi prodavati jeftino, da mi je keš ja bi je još malo dokupio.To ti je tipičan long-term safe invest. Za godinu dane treba takniz 2000.[smiley2]

alo optimist i drugi –

još uvijek nisam prodao ceba -r-a ,iako sam danas mislio po 950, i uci u nesto drugo jer se nista nije događalo, al si dobro predvidio -zapravo nelikvidnost je pokazatelj da ju ljudi drže,

baš me zanima dal ce ju netko preuzet .vidio sam u Privrednom vjesniku da je 22 rangirana po jednom kriteriju i 19 po drugom -al se ne sijećam više kojem…

[color=blue][i]Sreća prati odvažne[i][/i][/i];


alo optimist i drugi –

još uvijek nisam prodao ceba -r-a ,iako sam danas mislio po 950, i uci u nesto drugo jer se nista nije događalo, al si dobro predvidio -zapravo nelikvidnost je pokazatelj da ju ljudi drže,

baš me zanima dal ce ju netko preuzet .vidio sam u Privrednom vjesniku da je 22 rangirana po jednom kriteriju i 19 po drugom -al se ne sijećam više kojem…


Samo ti to drži, ne prodavaj ispod 2000.Pogledaj samo SNBA, i sve je jasnije.[smiley2]

thanks optimist -ma drzat cu to, slusaj jos sam u Plivi -a razmisaljam kupit jedan paket Petrokemije i SN Holdinga,možda Istraturist -mi ih mozes iskomentirat[smiley2]

[color=blue][i]Sreća prati odvažne[i][/i][/i];

Vidim da se povlaštena dionica digla za 15 % uz srednji promet, zanima me dali tko što zna u vezi nje?

Logika je jednostavna, usporedi cijenu redovne i povlaštene sa ostalim sektorom i pridodaj moguče preuzimanje, pa dođeš do lijepog diskonta.[smiley2]

Evo dobrih vijesti:[smiley2]
http://www.poslovni.hr/18397.aspx

Centar banka povećala aktivu za 23 posto
Zagrebačka Centar banka prvo je polugodište ove godine završila s neto dobiti u iznosu od 3,29 milijuna kuna, što je za 9 posto više u odnosu na dobit iz istog razdoblja prošle godine, podatci su iz financijskog izvješća Centar banke koje prenosi Zagrebačka burza. Centar banka u prvoj polovici ove godine u odnosu na kraj 2005. bilježi i značajno, 23 postotno povećanje aktive, koja je na kraju lipnja ove godine iznosila 901,9 milijuna kuna.
Neto kamatni prihod, koji čini 67 posto prihoda Centar banke, iznosio je na kraju lipnja 17,14 milijuna kuna ili 16,5 posto više nego lani. Neto prihod od naknada, koji je u prvih šest mjeseci ove godine smanjen za 17 posto, na 5,12 milijuna kuna, sudjeluje pak u ukupnim prihodima Banke s 20 posto, dok ostali nekamatni prihodi, u iznosu do 819 tisuća kuna, čine 13 posto ukupnih prihoda banke. U Centar banci posebice ističu značajan rast prihoda od naknada investicijskog bankarstva, koji u ukupnim prihodima od naknada sudjeluju s 23 posto.
(Hina)

Lijepo je danas pogledati zbivanje na cebi, obe serije 10% plusa, a to je tek početak.[smiley2]

Evo,nek se zna,dobit ove banke iznosi solidnih 15 mil

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

Eh CEBA,CEBA,jedna na 1400,druga na 900,kunem ti se CEBA-PA da neću skrenut s tvog puta[smiley2]

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

P-A bi mogla (da ne kažem morala) krenuti jače gore, blago raste zadnjih dana, bit će zanimljivo

Šuti se o podcjenjenosti CEBA-P-A, i na ovom i na drugom forumu totalna omerta, tek tu i tamo poneko od ekipe koja se već debelo nakrcala ukaže na očiti diskont u odnosu na redovnu [smiley1]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close