Cappelli umiruje bunt ugostitelja i iz Vlade im šalje dobre vijesti

Naslovnica Forum Komentari članaka Cappelli umiruje bunt ugostitelja i iz Vlade im šalje dobre vijesti

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Zašto bi ugostitelji imali smanjenu stopu PDV-a? Jesu li oni ugrožena knjiga? Iz mog kuta gledanja oni se bogate i imaju visoke cijene. Možda će povećati još cijene ali će biti manje gostiju. Postoji kult pijenja kave u Hrvatskoj u ugostiteljskim objektima ali su te kave preskupe. Šta da ja radim kad dođem u Hrvatsku pa me zabole noge i sjednem negdje? Uzmem kartu pića i skoro se onesvijestim. Pića su skuplja duplo nego u Grčkoj. Gdje to vodi? I Hrvatska i Grčka su turističke zemlje. Imam plitak džep ali ga imaju i mnogi ljudi u Hrvatskoj.


Zašto bi ugostitelji imali smanjenu stopu PDV-a? Jesu li oni ugrožena knjiga? Iz mog kuta gledanja oni se bogate i imaju visoke cijene. Možda će povećati još cijene ali će biti manje gostiju. Postoji kult pijenja kave u Hrvatskoj u ugostiteljskim objektima ali su te kave preskupe. Šta da ja radim kad dođem u Hrvatsku pa me zabole noge i sjednem negdje? Uzmem kartu pića i skoro se onesvijestim. Pića su skuplja duplo nego u Grčkoj. Gdje to vodi? I Hrvatska i Grčka su turističke zemlje. Imam plitak džep ali ga imaju i mnogi ljudi u Hrvatskoj.

Ajde ne lupetaj i ne generaliziraj, kako su to pića duplo skuplja u Hrvatskojj nego u Grčkojj ? Jedino ako usporediš cijene u Dubrovniku na Stradunu sa nekim malim mjestom na sjeveru Grčke. Nisu im trebali dizat pdv a opet pola kune ili kunu skuplja kava , misliš da se ne će piti kao i do sada , i Hrvati a stranci pogotovo .

***bio jutros u jednoj birtiji u Čakovcu gdje povremeno navratim i taman su dizali cijene piću za 15%, a pizze i sendviče će dići sutra

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Mogu dići na bezalkoholna pića , na alkoholna je i bila stopa 25%



Zašto bi ugostitelji imali smanjenu stopu PDV-a? Jesu li oni ugrožena knjiga? Iz mog kuta gledanja oni se bogate i imaju visoke cijene. Možda će povećati još cijene ali će biti manje gostiju. Postoji kult pijenja kave u Hrvatskoj u ugostiteljskim objektima ali su te kave preskupe. Šta da ja radim kad dođem u Hrvatsku pa me zabole noge i sjednem negdje? Uzmem kartu pića i skoro se onesvijestim. Pića su skuplja duplo nego u Grčkoj. Gdje to vodi? I Hrvatska i Grčka su turističke zemlje. Imam plitak džep ali ga imaju i mnogi ljudi u Hrvatskoj.

Ajde ne lupetaj i ne generaliziraj, kako su to pića duplo skuplja u Hrvatskojj nego u Grčkojj ? Jedino ako usporediš cijene u Dubrovniku na Stradunu sa nekim malim mjestom na sjeveru Grčke. Nisu im trebali dizat pdv a opet pola kune ili kunu skuplja kava , misliš da se ne će piti kao i do sada , i Hrvati a stranci pogotovo .
[/quote]

pića jesu skuplja nego u grčkoj duplo, također i nego u španjolskoj, osim na ibizi naravno. dubrovnik je skuplji od ibize, a ne nudi ni trećinu usluge ibize. zaboravljaš da se u španjolskoj za cijenu 1 pića uvijek dobiju 2 kad sjedneš prvi puta u lokal. dakle, naša cijena je 3-4 puta veća. s time da se u španjolskoj, grčkoj, francuskoj , italiji i svuda drugdje dobije i 3 puta više alkohola po jednoj mjeri nego u HR. dobro on kaže, ti si u krivu. normativ kod nas je puno manji nego vani, a uz to te varaju pa umjesto jagermeistera dobiješ pelinkovac,a umjesto fine vodke dobiješ vigor. sve ono čega vani nema još od 48. godine. još u istri kako tako, ali što južnije, to je više prevara, kako države, tako i gostiju. zato ja ne bih imao previše milosti da sam na mjestu ministara. no, pošto ovdje svi moraju biti zadovoljni osim gostiju, onda se moraju malo ulizati i ugostiteljima.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close