Call i put-opcije

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Call i put-opcije

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zanima me postoje li financijske inovacije te vrste na Hrvatskom tržištu kapitala? Ako da zanimaju me Vaša iskustva ukoliko ste ih spremni dijeliti sa ostalima.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

NE postoje jos.

Zašto nema opcija na našoj burzi?Potreban neki preduvjet?
Pozdrav

Novac je kisik burze!

Za pocetak nema softwaer za tako nesto. Burza ga je koliko znam narucila ali za sada nista.

Jel se OMX čeka?

Novac je kisik burze!


Jel se OMX čeka?

Mislim da je tako. Krajnje je vrijeme da ubacimo i derivate. Onda bu derneka kada velikima bude pasalo da cijena leti dolje…. [smiley2][smiley2]

skype - ivek1234

Cijena “velikim” ionako će pasti jer su prenapuhane! Inaće osobno mislim da su one svoje”odradile” za 2-3 godine!
OPCIJE, to sigurno da. Međutim kako vidim po ovome što naši stručnjaci rade bolje da ih nema![smiley1]

Mislim da je tako. Krajnje je vrijeme da ubacimo i derivate. Onda bu derneka kada velikima bude pasalo da cijena leti dolje…. [smiley2][smiley2]


Neki brokeri se užurbano i naveliko pripremaju…za sada vježbaju i prate na stranim tržištima…[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Neki brokeri se užurbano i naveliko pripremaju…za sada vježbaju i prate na stranim tržištima…[smiley2]

Vjezbam i ja vec 5 mjeseci…. [smiley2]

skype - ivek1234

Asko:

Neki brokeri se užurbano i naveliko pripremaju…za sada vježbaju i prate na stranim tržištima…[smiley2]

Vjezbam i ja vec 5 mjeseci…. [smiley2]


Imate li neku literaturu za preporuciti ?
Znam jedino za ” IZVEDENICE” od Orsaga
hvala

najvrednije stvari u životu su besplatne

Prenosim sa limun.hr za one koji ne znaju kakve su to opcije…

“Call-opcija (engl. call option, njem. Vorprämie, Kaufoption) je vrsta opcije koja vlasniku daje pravo kupnje od sastavljača opcije ugovorenih vrijednosti papira po izvršnoj cijeni u opciji na određeni dan ili u toku određenog razdoblja. Call-opcija izvršit će se ako tržišna cijena vrijednosnih papira naraste iznad izvršne cijene. Tada je sastavljač call-opcije dužan prodati ugovoreni paket vrijednosnih papira po nepovoljnijoj (nižoj) cijeni tako da će izgubiti dio primljene premije ili će čak pretrpjeti apsolutni gubitak ako je razlika između tržišne i izvršne cijene veća od premije. Pri tome nije bitno posjeduje li sastavljač opcije taj paket vrijednosnih papira ili ga mora kupiti u momentu izvršenja opcije. U slučaju da tržišna cijena ne preraste izvršnu, call-opcija se neće izvršiti pa će njezin vlasnik pretrpjeti gubitak u visini plaćene premije.”

“Put-opcija (engl. put option, njem. Verkaufsoption) je vrsta opcije koja vlasniku daje pravo prodaje sastavljaču opcije ugovorenog paketa vrijednosnih papira po izvršnoj cijeni u opciji na određeni dan ili u toku određenog razdoblja.
Put-opcija izvršit će se ako tržišna cijena vrijednosnih papira padne ispod izvršne cijene. Tada je sastavljač put-opcije dužan kupiti ugovoreni paket vrijednosnih papira po nepovoljnijoj (višoj) cijeni, tako da će izgubiti dio primljene premije ili će čak pretrpjeti apsolutni gubitak ako je razlika između izvršne i tržišne cijene veća od premije.
U slučaju da tržišna cijena ne padne ispod izvršne, put-opcija se neće izvršiti pa će njezin vlasnik pretrpjeti gubitak u visini plaćene premije.”

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Da, čeka se OMX (početak trgovanja na novoj platformi je najvljen za rujan), ali gle čuda – još ćemo morati pričekati da izvedenice zažive na našem tržištu kapitala. Koliko sam upućen nešto se šuška da bi mogla biti ponuđene opcije vezane uz CROBEX. Ali otom-potom.
Biti ćemo sretni ako i OMX dođe na vrijeme. [smiley1]

La vita e bella!

imas http://www.cboe.com i http://www.phlx.com….al nije mi jasno sta ocekujete od opcija..one sluze prvenstveno hedgiranju velikih (inst) investitora kao i velikim špekulantima..ostalima je bolje uzet kredit i trgovat na dobar stari nacin ( ne treba srljat ko guska u maglu)

Vadi jedan krumpire i upita ga drugi jesu li dobri krumpiri, a ovaj prvi mu odgovori da ovi bolji i jesu, a ovi gori i nisu.


Imate li neku literaturu za preporuciti ?
Znam jedino za ” IZVEDENICE” od Orsaga
hvala

Options Made Easy: Your Guide to Profitable Trading – Guy Cohen
The Bible of Options Strategies: The Definitive Guide for Practical Trading Strategies – Guy Cohen
Consider Your Options 2007 – Kaye
Complete course in Option Trading Fundamentals – Joseph Frey

skype - ivek1234

New Report

Close