BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da li ima netko kakav info o ovoj firmi? Bilo je nekih članaka o Božjakovini ovdje, ali mislim da nije otvorena tema.

http://www.poslovni.hr/30043.aspx

U top10 je FIMA Equity fond (zanimljivo, obzirom da je to jedan od najboljih fondova[smiley2]). Ima i par skrbničkih

Evo ti informacija…

uzmi izvjestaj od KTJV-a i vidi koliki udio drzi prvi dionicar odnosno BZJK, potom izracunaj koliko samo BV KTJV vrijedi po svakoj dionici BZJK… i doci ces do vrlo zanimljive cifre koja jasno pokazuje zasto nitko kod BZJK ne lupa po bidu a spred je toliki hehe…

eh, da

Prema financijskim izvješćima za 2005. god. ostvarena dobit Društva iznosi 18.732.842,46 kn.

BZJK ima 204.989 dionica sto daje dobit od

79 kuna po dionici

odnosno na cijeni od 800 kuna p/e= 10

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Kutjevu dobit od 30 milijuna kuna
KUTJEVO – Prošlu će poslovnu godinu Kutjevo d.d. završiti s dobiti od 30 milijuna kuna, izvijestili su u petak iz Kutjeva. Još bolje rezultate Kutjevo očekuju u ovoj i narednoj godini kada procjenjujemo da bi mogli biti među vodećim poljoprivrednim tvrtkama u Hrvatskoj, kazao je na konferenciji za novinare član uprave Kutjeva d.d. Damir Pejaković. Za 2007. je najavio još veća ulaganja u vinogradarstvo i vinarstvo, te iznio podatak da je ove godine u tu proizvodnju uloženo oko 40 milijuna kuna. Kutjevo je prošle godine dosta ulagalo i u mesnu industriju “Papuk”, kupnju novih strojeva i mehanizacije i sl. Ukupna ulaganja iznose oko 56 milijuna kuna, a tu su, uz ulaganja Kutjeva d.d. i ulaganja Božjakovine d.d., matične tvrtka, odnosno vlasnik Kutjeva, rekao je Pejaković. Istaknuo je da je 2006. bila izuzetno dobra za proizvodnju vina, te procijenio da bi Kutjevo na tržište moglo plasirati oko 4,5 milijuna litara. U Kutjevu ističu da je potražnja za kutjevačkim vinima iz godine u godinu sve veća, te da Kutjevčani zajedno s kooperantima povećavaju i vinogradarske nasade. Tijekom 2006. podignuto je 360 hektara novih nasada u kutjevačkom kraju, dok se za 90 hektara rješavaju imovinsko-pravni odnosi. Predstavila se i nova predsjednica Uprave Kutjeva Dijana Tabak koja je najavila intenzivnija ulaganja u vinogradarstvo.

Čini se da će ove godine samo Kutjevo zaraditi 30 milja

mislim da vrijeme za Božjakovinu tek dolazi iz dva razloga. prvi je taj što Kutjevo posluje sve bolje i bolje, a drugi što je malo ljudi uopće čulo za Božjakovinu. zasad je samo FIMA prepoznala potencijal za porast 2-3 puta.

kolega Nathan47, što vi mislite o tome?

Neki novi veći ulagač ulazi u Božjakovinu. U samo jednoj transakciji prošlo je 1.119 komada!


kolega Nathan47, što vi mislite o tome?

Mislim da bi trebao pustiti BZJK na miru jos neko vrijeme

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


Neki novi veći ulagač ulazi u Božjakovinu. U samo jednoj transakciji prošlo je 1.119 komada!

ako je netko ušao,to znači da je netko i izašao….

marcipan, ne kužim zbog čega je ovaj komentar potreban. Jasno je da je netko i izašao…. Poanta je da se ne događaju svaki dan ovakve transakcije,


marcipan, ne kužim zbog čega je ovaj komentar potreban. Jasno je da je netko i izašao…. Poanta je da se ne događaju svaki dan ovakve transakcije,

komentar kao i svaki drugi…a takve stvari događaju se svaki dan na burzi…eto neki dan na Končaru prolazili paketi po 1000 komada…pa SPNV…itd…
dogovorena kupnja…a ne znam tko će kupovat Božjakovinu na ovim razinama?
dionica je skroz nelikvidna…

Naravno da je nelikvidna kad vrijedi daleko više (ja mislim oko 2000 kn) pa nema puno zainteresiranih prodavača. Dok kupci skuže koliko vrijedi, cijena će se približiti 2000 kn.

novi ulagač u Božjakovinu koji je počeo kupovao prošli i pretprošli tjedan se skrio pod srbnički od PBZ-a

Zna li netko točan BV ili svi samo nagađamo? Ja ga nisam uspio nigdje pronaći

Hell is Empty and all the Devils are Here


Zna li netko točan BV ili svi samo nagađamo? Ja ga nisam uspio nigdje pronaći

kolega, pretpostavljam da ste čitali raspravu na:
http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=2413&page=4

kada tržište odredi cijenu Kutjeva (po meni bi se na 80 kn moglo početi ozbiljno trgovati, analitičari kažu da vrijedi 50 kn), tada će i za BZJK biti sve puno jasnije.
možda očekivano spajanje burzi donese neke nove momente u ovu priču..

New Report

Close