Brokerski ispit

Naslovnica Forum Razno Poslovna literatura i edukacija Brokerski ispit

Prikupljajući informacije o pohađanju tečaja za brokera naišao sam podatak da je diploma vremenski ograničena. Molio bih nekog više upućenog da prokomentira navedeno, te da li je uopće isplativo pohađati tečaj ako se u skorijoj budućnosti ne namjeravamo zaposliti u nekoj banci ili brokerskoj kući. Hvala.

Poštovanje!!! Evo pretražuje informacije u vezi polaganja brokerskog ispita…
Pa me zanima dali ste nešto više saznali.
Ako jeste… molim Vas pošaljite mi…
Gdje polagati? Koji su uvijeti za polaganje? I gdje se može educirati za taj ispit? i naravno literatura?
Puno Hvala!

3dash

http://www.hanfa.hr[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

“Prikupljajući informacije o pohađanju tečaja za brokera naišao sam podatak da je diploma vremenski ograničena. Molio bih nekog više upućenog da prokomentira navedeno, te da li je uopće isplativo pohađati tečaj ako se u skorijoj budućnosti ne namjeravamo zaposliti u nekoj banci ili brokerskoj kući. Hvala. ”

Kada jednom položiš ispit (brokerski, za investicijskog savjetnika ili ovlaštenog upravitelja mirovinskim fondovima), ta činjenica je trajnog karaktera te za nju dobiješ potvrdu od HANFE.
Međutim, uz potvrdu o položenom ispitu postoji i dozvola za rad (koja se izdaje na temelju položenog ispita).
E, ta dozvola za rad se može oduzimati i ima vremenski rok važenja – dok radiš u društvu za trgovanje vrijednosnim papirima ili do odluke o oduzimanju dozvole za rad od strane HANFE.

La vita e bella!

Nisam 100% siguran,ali mislim da ako se ne radi 3 ili 6 mjeseci kao broker mora se obnoviti dozvola.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Jel ima netko možda literaturu za ispit? Ili preporuka neke knjige. Znam da je zadnji održani rok bio u veljači…a slijedeći tko zna…

I Believe I Can Fly ...


Jel ima netko možda literaturu za ispit? Ili preporuka neke knjige. Znam da je zadnji održani rok bio u veljači…a slijedeći tko zna…

Pa valjda dobiješ sve informacije oko literature kad se prijaviš.

No respect


Jel ima netko možda literaturu za ispit? Ili preporuka neke knjige. Znam da je zadnji održani rok bio u veljači…a slijedeći tko zna…

Imaš na stranicama hanfe popis koji ti treb,ispit će biti vjerojatno u 10 mjesecu ili kasnije,tako mi je rekla gospođa.Sam ispit košta 2000,a predavanja od dva tjedna mislim 3 ili 4 ,ali nisu obvezatna.Na forumu hr imaš više informacija glede predavanja i ostalog.Vidimo se!!![smiley2][smiley2]

Uhljebe na ulicu!!!!!

Znam SLK da se dobije literatura kad uplatim, mislio sam da ako je netko ima sa prošlog roka da mi je proslijedi…

Vidimo se sigurno[smiley2]

I Believe I Can Fly ...

Evo HANFA je objavila novi rok…

I Believe I Can Fly ...

Može pojašnjenje od nekog tko je polagao npr. prošle godine.
Čuo sam da su ljudi dobili neke skripte odnosno materijale, zovem u Hanfu i žena kaže da postoji literatura i da nikakve skripte ne postoje, a da su prošle godine polaznici edukacije dobili slideove (ppt) predavanja.
Budući da će predavanja dobrim dijelom biti u radnom vremenu zanima me da li netko točno zna da li su ti slideovi zapravo te skripte po kojima bi se učilo za ispit…

Hvala!


Može pojašnjenje od nekog tko je polagao npr. prošle godine. Čuo sam da su ljudi dobili neke skripte odnosno materijale, zovem u Hanfu i žena kaže da postoji literatura i da nikakve skripte ne postoje, a da su prošle godine polaznici edukacije dobili slideove (ppt) predavanja. Budući da će predavanja dobrim dijelom biti u radnom vremenu zanima me da li netko točno zna da li su ti slideovi zapravo te skripte po kojima bi se učilo za ispit… Hvala!

DA

La vita e bella!

A sad još malo žicanja [smiley2]
Ima li netko to možda u elektronskoj formi i voljan mi je poslati [smiley2]

da li je razlika u težini ispita za brokera i financijskog savjetnika?i kolka naravno

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close