Brodari i usporedba brodara

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Brodari i usporedba brodara

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svi pričaju o vozarinama kad se spomenu brodarske dionice. Osobno mislim da slijedećih 5 godina možemo očekivati jako tržište. Dali je ta priča ispričana ili tu ima još mesa. Fundamentalno gledajući daleko nabolje dionice. Najveća mana – strah od vozarina.
Ima vozarina za suhe terete BDI index (ATPL, JDPL)
Ima vozarine za naftu i prerađevine platou.com (ULPL i TNPL)
Ima vozarine za brodove koji voze kontejnere Shipping Intelligence Network (JDPL i LPLH).

Svaka kompanija ima neku svoju posebnost, ali najbliža investitorima i sa najvećom dividendom je ATPL, zvijezda 2005 -te godine.

Pričajmo o njima.

Evo gledam vani (USA) brodarske dionice su trenutno u nemilosti, također i naši brodari ovaj tjedan završavaju u dobrim minusima.

Shogun si još uvijek u brodarima?

Shogun je u brodarima… a i ja u jednom

BDI jučer 2470

Super. Svaka čast.
Baš ste izdržljivi, a ne mislite da trenutno postoje i bolje opcije za ulaganje od brodara?
Evo recimo da shogun sad ode čoriti zimskim snom malo dužim od recimo 6 mjeseci, siguran sam
da bi zvijezdu 2005. g. (atpl) mogao ubadati po 600kn do max 700 kn

A kak možeš biti siguran? Ja bi rado da opet mogu kupit na tim rezinama ali čisto sumljam. Kolko boljih firmi od ATPL u RH znaš?

Ma niko ne može biti siguran, to je samo moje mišljenje na temelju današnjih razina na kojima su vozarine.
Što ne znači da kad će potpisivat nove ugovore,
cijene neće biti veće. Inače, to mi je vrlo draga dionica u kojoj sam bio, neznam ni sam al sigurno preko
18 mjeseci, do prije tri mjeseca. Vozarine su zajebana stvar i dosta su volatilne tokom godine….
Možete ih pratiti na par mjesta…besplatno, inače puno se toga plaća…

http://www.investmenttools.com/futures/baltic_capesize_index__baltic_handymax_index__baltic_panamax_index.htm

http://www.dryships.com/index.cfm?get=report

http://www.maxmart.com.tw/g-e.htm

ja bi ovdje samo pridodao da brod “MOJ NOVAC” lagano tone, jer otkao su mi na tom brodu zabranili primati poštu i pisati postove ja sam ga napustio, a mislim da ga i ostali kormilari polako napuštaju, pa se bojim da će uskoro tamo ostati samo perači palube, a s njima taj brod neće daleko, a tako neće ni daleko ni tvrtka u čijem je vlasništvu taj brod….pogledajte tablice presvletog doktora pa će vam sve biti jasno koje će dionice gore, a koje dolje….one sa najvećim diskontom mogle bi taj diskont i povećati….

Zar i tebi zabraniše privatne poruke?
Znači nisam sam
Zamisli ukinuti na forumu mogućnost da komuniciraš s kim želiš
Tamo se samo još na Erika možeš osloniti
Ako ga netko pozna osobno bilo bi dobro da ga uputi na ovaj forum


Shogun je u brodarima… a i ja u jednom BDI jučer 2470

Ako nekoga zanima BDI danas +119 (BDI=2740).

Što bi mogao biti razlog tako naglog skoka bdi indeksa u zadnja dva dana ( blizu 10 % ) ? Jel se nešto posebno dešava na svjetskom brodarskom tržištu ? [smiley9]

Skupljanje željezne rudače od strane Kineza prije poskupljenja od 15-tak% od 01.04. ove godine . Vjerovatni peak u trećem mjesecu onda prodati dionice koliko da bile tko razmišlja kratkoročno. Jedino ako ugovore vozarine preko 25K$ za godinu dana za panamaxe što daje prostora za novu dividendu 07′ i smanjivanje zaduženosti.
Kada novine počnu pisati o oporavku vozarina vrijeme je za izlaz. Onima koji drže dionicu od 500kn isplati se držati dugoročno. Postoji relativan otpor u mogućoj novoj podjeli dionica radnicima po 100 kn.

Koliko vrijedi TNPL ako kupi JDPL? Da li je ova cijena povoljna za kupnju?Molim ozbiljne odgovore. Hvala


Koliko vrijedi TNPL ako kupi JDPL? Da li je ova cijena povoljna za kupnju?Molim ozbiljne odgovore. Hvala

300 kn više.

New Report

Close