BRIN (ZIF Breza invest d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BRIN (ZIF Breza invest d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Šta kažete za ovu dionicu, mišljenja o mogućnosti porasta vrednosti dionice. Ima li tko kakvih informacija o njoj.

Po meni to treba vrijediti onoliko kolika je tržišna vrijednost portfelja, a to je trenutno 180,00 kuna. Nije to PIF da ima diskont zbog rupa u portfelju. Vrijednost i struktura portfelja na http://www.fgi.hr

Mislim da je ova dionica dobar nacin da se “bude prisutan” na drugim trzistima regije uz male troskove, posebno za one koji nemaju vremena proucavati detaljno poduzeca iz drugih zemalja. Mislim i da je normalno da postoji diskont i na ovom (zatvorenom) fondu, iako nije PIF. Cini mi se da je to za ulagace koji razmisljaju dugorocnije…

ovo je bombon od dionice, ali je problem što to ljudi uopće nisu primjetili. definitivno jedna od jačih dionica, a jeftina do boli.

Kolega cayman dali bi tu jeftinoču podkrijepili nekim podacima.Hvala

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

a kakvi bi te podaci zadovoljili? osim da kupuju dionice u regiji, a regija raste iz dana u dan, iz mjeseca u mjesec. ako misliš da ću tu sipati brojke, varaš se. ja samo ukazujem da je debelo podcijenjena u odnosu na vrijednost dinoica koje ima u portfelju. više informacija imaš na http://www.fima.com pod analize pa prouči.

Ovaj zatvoreni investicijski fond svake godine isplačuje dividendu. Prošle godine je bila iznad 20 kuna po dionici. (nisam siguran ali mislim da je bilo oko 22 kune)

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

23 kune, presjek 31.12.2005.. Politika je da se sva dobit podjeli kroz dividendu.

23,69 kn, no bilo je to samo predprosle godine.

ali neovisno o dividendi, ovo je odlična dionica vrlo malog rizika, a čije vrijeme tek predstoji.

Imam nekoliko pitanja vezanih uz ZIFove. Ako moderatori procijene možda bi se ovo moglo prebaciti u temu za početnike.

Dakle redom:

Gledajući FIMIna izvjeća uočio sam usporedbu ZIFova. Zanima me što točno znači NAV i diskont na eNAV. Da li je NAV zbroj vrijednosti svih vrijednosnih papira koje ZIF posjeduje.

Kakva je razlika između ZIFova koji su nastali iz PIFova i ‘normalnih’ ZIFova.

Kakva je razlika izmežu Validusa i Breze.

Ako sam dobro pročitao, HANFA je odobrila osnivanje još jednog ZIFa pod nazivom Breza (još nešto)!

Hvala unaprijed na odgovorima.

I love the Smell of Profits in the Morning

Nisam neki ekspert, ali napisati cu sto ja mislim o pitanjima kolege fazana:
Mislim da je NAV (Net asset value) trenutna vrijednost portfelja fonda. eNAV bi onda bila ocekivana vrijednost s nekim datumom. Razlika izmedju ZIFova koji su nastali iz PIFova i ovih drugih je po meni samo ta da je kod prvih bilo pravnih zavrzlama oko pocetnog portfelja koji su dobili od drzave, pa su neki PIFovi tuzili drzavu i gotovo svi dobili neko obestecenje. Takodjer, PIFovi su imali manji utjecaj na izbor svog (pocetnog) portfelja nego ostali ZIFovi. Validus je jedan bivsi PIF, a Breza je “obican” ZIF kod kojeg je prosle godine napravljena dokapitalizacija pa je temeljni kapital uvecan na nesto vise od 50 milijuna kuna. Takodjer, promjenom statuta utvrdjeno je da ulaze u regiju i da je visokorizican, ali i potncijalno brzorastuci. O spomenutoj odluci HANFE ne znam nista. Od kojeg je to datuma?

E da, zaboravih, diskont na eNAV bi onda bila razlika u trenutnoj cijeni na trzistu i (ocekivanog) NAV-a…

hvala dino,

o ovome se radi

http://www.hanfa.hr/uploads/8-07-23.pdf

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close