Braniteljski fond

Ako sam dobro izračunao imat ću 2460 bodova ili 24,6 udjela u fondu!
Dali netko raspolaže sa mogućim izračunom 1 udjela ako fond ima 2.160.000.000 kn za sad, što će na kraju tri godine biti puno veća cifra!
Postoji li mogućnost torbarenja ili sličnih mahinacija?
POZDRAV!!!!!

Što je zar nitko niš nezna ?[smiley3]

Osobno se ne zamaram previše time. Koliko bude, bude.

Nisam siguran za ovu informaciju o 2.100B kuna. Nisu valjda novinari napravili reviziju vrijednosti INE i THT-a.

Pozdrav

21.03.2007 18:10

Braniteljski udjeli na meti kamatara
Autor Nikola SEVER ŠENI

Braniteljima se javljaju mešetari i nude im otkup udjela u Fondu branitelja kazao je predsjednik Udruge stopostotnih hrvatskih ratnih vojnih invalida Đuro Glogoški. Dodao je da su iznosi koji se nude do pet puta manji od stvarne vrijednosti.
– Nazivaju branitelje slabijeg imovnog stanja iz cijele zemlje. Pozivamo branitelje neka ne nasjedaju na takve ponude jer će za godinu dana svoje udjele moći unovčiti za pravu cijenu i potpuno legalno kazao je Glogoški.

Ilegalno trgovanje
Uime Zajednice udruga proisteklih iz Domovinskog rata Zvonko Milas upozorio je branitelje da je bilo kakvo potpisivanje ugovora prije travnja iduće godine ilegalno i kažnjivo.

Kako doznajemo od branitelja koji su prodaju udjela oglasili u oglasnicima, cijena jednog boda na crnom tržištu kreće se od dvije kune do najviše dva i pol eura.
– Udjeli se mogu prodati u kafiću Jet-set u Španskom. Najprije branitelj potpiše punomoć kamataru, a onda otvori tekući račun u Splitskoj banci na koji će sjedati novac iz Fonda. Kamatara odmah opunomoći za podizanje novca. Kada od banke dobije karticu tekućeg računa i pin, predaje ih kamataru, a on mu isplati novac dva do dva i pol eura po bodu ispričao je Mladen, nepokretan ratni invalid iz Zagreba koji u Fondu branitelja ima 5050 bodova.

Za prodaju se zasad nije odlučio jer novac koji mu se nudi nije dovoljan da plati operaciju kralježnice u inozemstvu. Mizerna ponuda koju je dobio Mladen golema je kad se usporedi s ponudom od dvije kune za bod koliko se nudi Damiru Dumboviću iz Grubišnog Polja.

3,3 milijarde kuna
Ministarstvo nema spoznaja o sličnim ponudama.
– Nitko ne može trgovati udjelima u Fondu do travnja 2008. Ministarstvo branitelja i Erste Invest izvijestili su javnost da bi bilo kakve transakcije te vrste do isteka moratorija bile ništave poručila je potpredsjednica Vlade Jadranka Kosor.

Dodala je da vrijednost Fonda neprekidno raste te da trenutačno iznosi 3,3 milijarde kuna. Branitelje je pozvala neka ne nasjedaju na sumnjive transakcije te ih podsjetila da su, upravo zbog toga, ugrađeni mehanizmi kako bi se zaštitila njihova imovina.

[color=blue][b]Razmišljamo o prošlosti, muči nas budućnost, a sadašnjost nam izmiče .[/b]..[/color]

hakela 9-Ako sam dobro izračunao imat ću 2460 bodova ili 24,6 udjela u fondu!
Dali netko raspolaže sa mogućim izračunom 1 udjela ………

Probao sam pronać vrijednost jednog udjela ali bezuspješno . Kolega hakela je li do tebe stigao zadnji izračun bodova ( najnoviji) , do mene još ne.

Jedan udio iznosi 600 kuna pa sada izracunaj nije tesko:Bok[smiley10][color=blue][/color]


Jedan udio iznosi 600 kuna pa sada izracunaj nije tesko:Bok[smiley10][color=blue][/color]

Kolega Brajkoviću od kuda Vam iznos od 600,00 kuna po udjelu kada još uvijek nije poznat ukupan broj udjela? Jeli to neka aproksimacija ili neki objavljeni podatak? Što se događa sa vrijednosti fonda dok cijena INA-e ovako klizi? Vrijednost 7% HT-a je izračunata na bazi cijene dionice od, ako se ne varam, 216,00 kuna a što će biti nakon IPO-a i izlistavanja na burzi? Konstanta je samo ukupan broj udjela u fondu, a imovina fonda i cijena jednog udjela su dnevno promjenjive veličine!
Ispravite me ako griješim[smiley8]

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!


Jedan udio iznosi 600 kuna pa sada izracunaj nije tesko:Bok[smiley10][color=blue][/color]

Jadan ili bolje rečeno mizeran iznos , a tek dividenda 100,oo kn po branitelju , katastrofa.


21.03.2007 18:10

…, a on mu isplati novac dva do dva i pol eura po bodu…

[smiley8] daj da i ja utopim svoje bodove po toj cijeni!!!

Neprovjerena informacija: Cuo sam da se moze dobiti 12000kn bezpovratnih sredstava (za branitelje), kao nekakva pomoc na osnovi malih prihoda? Da to daje ministarstvo, tj. fond. Zanima me ako tko zna nesto o tome i ima li tu istine? Napominjem da je informacija mozda netocna, ne znam pa pitam ako tko zna.

Znači da jedan bod vrijedi 6 kuna, jadno. Bolje je prošao onaj tko je prodao onom kamataru kojeg spominje kolega Sandy po cijeni od 2 do 2,5 Eura.
Ima li tko kakvu informaciju o zahtjevima koje su slali branitelji sa područja Požeško-slavonske županije u vezi pomoći koja im se trebala isplačivati iz fonda branitelja do visine 6600 kuna ili tako nešto. Ima li tko da je slao takav zahtjev i da je šta dobio.

Suricata suricatta

Premješteno iz teme: [color=blue]Braniteljskii fond[/color]


Evo dosta se piše o braniteljima i fondu i o tome da će se maksimalno prodavati udjeli, dionice… Po meni je cijele priča oko BF-a odrađena prilično loše jer se dozvoljava prodaja udjela u njemu prije nego su sve dionice sjele u njihov portfelj. Koliko je meni poznato u taj fond trebaju ući dionice i još nekih hrvatskih firmi čime će se automatski povećati vrijednost udjela. Na taj način će lošije proći oni koji prodaju udjele odmah 12.04. mada sam siguran da će ih dosta jedva dočekati i 12.04. što zbog lošeg imovinskog stanja što zbog novog auta ….

Suricata suricatta

Premješteno iz teme: [color=blue]Braniteljskii fond[/color]

U ovaj fond trebaju ući i dionice CROS-a, HŽ-a, HEP-a…… Čini mi se da će 12.04. kupnja udjela u fondu biti najbolja prilika za kupnju na tržištu.

New Report

Close