BPBA (VABA d.d. banka Varaždin)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BPBA (VABA d.d. banka Varaždin)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vaba banka ide u novu dokapitalizaciju, povećanje kapitala za 40,5%, a pravo za sudjelovanje imaju svi dioničari na dan donošenja odluke 18.04

dixi, 14.03.2007. u 10:53
Temeljni kapital povećava se ulozima u novcu i to izdavanjem 622.264 novih redovnih dionica na ime, serije B, pojedinačne nominalne vrijednosti od 100,00 kuna. Dionice se izdaju iznad pari, za iznos od 140,00 kuna po dionici.

http://www.nn.hr/sluzbeni-list/oglasni/index.asp

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

Šta to znači? Koliko će postojeći dioničari moći kupiti?

precizniji link:
Vaš link

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Šta to znači? Koliko će postojeći dioničari moći kupiti?

dixi, 14.03.2007. u 12:37
Nove dionice iz članka 3. ove Odluke izdaju se privatnim izdanjem koje će se izvršiti upisom i uplatom u novcu isključivo od strane postojećih dioničara izdavatelja upisanih u depozitoriju Središnje depozitarne agencije d.d., Zagreb na dan donošenja ove odluke razmjerno njihovom sudjelovanju u temeljnom kapitalu Banke.

broj dionica*0,68

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira BPBA-R-A
Stanje na dan: 9.03.2007

FIMA VALIDUS D.D.
FIMA GRUPA D.D.
RETIS D.O.O.
CROATIA OSIGURANJE D.D.
CONING D.D.
Skrbnički račun: HPB D.D./AUREUS INVEST – AUREUS EQUITY OIF
PRESOFLEX D.O.O.
CRSH D.O.O.
POLJOPROMET D.O.O. U STEČAJU
VUKASOVIĆ ANTUN

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

sto se dogadj ? blokirana ?

ovo s vabom nema smisla. broker je procijenio realnu vrijednos na max 450-500 kn tako da je ovo daleko precijenjeno…

Lijep pozdrav [smiley2]

[color=blue][b]Patience pays well!!![/b][/color]

a ti vjerujes brokeru ? sta on ima carobnu kuglu?

quote=master33%]
ovo s vabom nema smisla. broker je procijenio realnu vrijednos na max 450-500 kn tako da je ovo daleko precijenjeno… Lijep pozdrav [smiley2]
[/quote]

A moj susjeda šogor kaže da ima prijatelja koji je rekao……..

Mislim da nije od presudne važnosti što kaže broker. Pretpostavlja se da mi koji investiramo samostalno također i samostalno donosimo odluke na temelju vlastitih procjena. Ne kažem da brokeri ne znaju procjeniti realnu vrijednost, mada je vrlo vjerojatno da ne prate detaljno baš svaku dionicu i da često donose procjene o vrijednosti “od oka”.
Mislim da je današnja cijena možda samo malo precijenjena, ali samo malo. Vjerujem da i onaj tko kupuje po ovoj cijeni do 18.04.2007., nakon skupštine može zaraditi.
Iznosim samo svoje mišljenje i nisam detaljno proučio Vaba-u, mada prema onome koliko znam o njihovom poslovanju tako zaključujem.
Dok je cijena bila prije par tjedana oko 550-600 Kn sam je mislio kupit, ali zakasnio mi je cash. Da je sada i do 700 kn, kupio bih je bez razmišljanja, ali na ovoj cijeni ne ulazim jer mislim da ima boljih prilika.
Kolega master33% molim bez uvrede, nikako mi nije bila namjera nekoga uvrijediti, samo sam želio reći da ako sami ulažemo, pretpostavljam da svi i sami donosimo odluke. Ponekad se može poslušati nečiji savjet ili razmišljanje, ali zadnja odluka bi trebala biti na nama, na našim intuicijama i vlastitim procjenama. Eto, moje mišljenje, još jednom molim bez uvrede

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

Ma nema tu nikakve uvrede. Samo sam komentirao sto mi je broker rekao (da nema nikakve osnove za toliku cijenu). Normalno svako sam odlučuje što će kupiti i po kojoj cijeni. Ja sam samo htio prenijeti što mi je broker rekao da bih ipak malo upozorio kolege investitore!

Lijep pozdrav!!! [smiley2] [smiley2] [smiley2]

[color=blue][b]Patience pays well!!![/b][/color]

Mjerkao sam je na 280kn u prvom mjesecu i od onda se lupam po glavi. A to da je precijenjena stoji. Iako je večina dionica kod nas već precijenjena.

you think your special you do, i can see it in your eyes


Ma nema tu nikakve uvrede. Samo sam komentirao sto mi je broker rekao (da nema nikakve osnove za toliku cijenu). Normalno svako sam odlučuje što će kupiti i po kojoj cijeni. Ja sam samo htio prenijeti što mi je broker rekao da bih ipak malo upozorio kolege investitore! Lijep pozdrav!!! [smiley2] [smiley2] [smiley2]

Drago mi je[smiley2].
Ja trenutno ne ulazim u BPBA-R-A jer pikiram drugdje gdje očekujem više.[smiley1]
Da ne kvarimo topic, lijep pozdrav![smiley2]

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

Hm… primjetio sam različita tumačenja pa me zanima koje je ispravno…

Dali imam pravo sudjelovanja u dokapitalizaciji ako sam na dan 18.04. posjedovao dionice BPBA ili ako ih posjedujem na dan kada HANFA da odobrenje o dokapitalizaciji ???

Informacija koju sam ja dobio u Vabi prosli tjedan je da trebas imati dionice na dan donosenja odluke HANFA-e.
Nadam se da me teta nije zeznula [smiley2]

New Report

Close