BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nakon dosta razmišljanja odlučili smo pokrenuti ovu temu kao najbolje (najmanje loše) rješenje sprječavanja preplavljivanja foruma pisanjem tvrdnji bez ili s dvojbenim argumentima.

Ovo je dakle mjesto gdje od sada možete pisati što očekujete za određenu dionicu, da li je precijenjena ili podcijenjena, a ne želite pisati argumente. Od sada također ovdje iznosite neprovjerene informacije koje ste negdje čuli i sl. Na svim drugim mjestima ovakve poruke će biti brisane.

Mišljenje redakcije portala poslovni.hr je da nikako ne bi trebali ulagati na temelju informacija s ove teme bez samostalne istrage i provjere tih informacija. Ako slučajno radite suprotno, sami ste krivi za eventualne negativne posljedice i nemate pravo na ovom forumu iznositi optužbe na tuđi račun za to.

Upozorenje: Nigdje na forumu, uključujući ovu temu, i dalje ne smijete vrijeđati druge korisnike ovog foruma, pisati negativno o njim kao osobama, što rade ili su radili na drugim forumima, nagađati tko su pravom životu. U eventualnim kritikama tuđih poruka i dalje morate biti maksimalno pristojni.

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

Prebačeno sa teme SNBA (Slatinska banka)

10.03.2006. 13:46, Smart:

PD_Web, 13.03.2006. u 02:32
Informacija koju ja imam je da Agram kupuje i da su u tijeku pregovori! Živi bili pa vidjeli.

10.03.2006. 23:29, Smart:

PD_Web, 13.03.2006. u 02:32
Vjerojatno je da se skriva iza jednog skrbničkog! Znat ću više u ponedjeljak. I ja ne izlazim iz SNBE, ni blizu.

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

Prebačeno sa teme LVCV (Lavčević d.d.)

10.03.2006. 09:18, KF:

PD_Web, 13.03.2006. u 03:23
Lavčević u izvanbilančnoj evidenciji krije samo takve dubioze i obveze da možete sanjati. Samo redajte naloge na kupnji, jer se spremaju prilične količine za iskrcavanje. Slavonac je svoje prodao po 120 kuna. Mislite da su oni budale, i da su to učinili jer nemaju sve informacije.

11.03.2006. 21:05, drkalica:

PD_Web, 13.03.2006. u 03:23
Imaj na umu da je Lisičar umro,a kad mačke nema miševi kolo vode,šta bi značilo da se današnji menadžmenet trudi da pokupi dionice na burzi i tako pritisne Lisičarevu obitelj da mu i ostali dio preda po maloj cijeni.Zato,mi ako smo pametni tebamo pokupovat ovo šta burza na ovim razinama nudi i čekat Antića koji se trudi po Splitu osigurati sredstva za kupnju dionica preduhitriti i kupiti ponuđeno i njemu poslje uvalit po 1000 kn.

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

Prebačeno sa teme Savjeti, mišljenja i preporuke za naredni dan, za naredni tjedan, za naredni mjesec

09.03.2006. 09:06, KF:

PD_Web, 13.03.2006. u 05:09
evo jedne insajderske.
dionicom mlinara se prošli tjedan manipuliralo na burzi. priupitajte pojedine brokerske kuće kako izgledaju dopisi za očitovanjem od strane bivše komisije. zbog toga je jučer cijena krenula naglo dolje.

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

može li informacija PD_WEBŽE! Koje je vaše radno vrijeme! Jer 05:09 je fakat rijetkost pa i na zapadnom balkanu. svaka čast!!
[smiley9]

KULEN NIJE SALAMA


može li informacija PD_WEBŽE! Koje je vaše radno vrijeme! Jer 05:09 je fakat rijetkost pa i na zapadnom balkanu. svaka čast!! [smiley9]

0-24 minus par sati sna [smiley11] Već sam par puta rekao da intenzivno razvijamo nove sadržaje za portal pa vas molim da imate razumijevanja ako ponekad kasnimo s moderiranjem foruma.

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

Prebačeno s teme Vedran-savjet ili preporuka?

13.03.2006. 18:13, vedran1:

Danas završilo:

Jadroplov 290 kuna
Lošinjska plovidba 193 kune
Končar 360 kuna
Belje 127 kuna
Atlanska plovidba 785 kuna

Boldano znači da su dionice na koji treba obratiti pozornost sljedećih mjeseci. Končar je dotakao 400 kuna i po meni trebalo bi se dogoditi još jedno probijanje prema gore (nadam se uspješno) u idućih mjesec dana.
Belje će još neko vrijeme pržiti se između 122-127 kuna (iako ga ja čekam na 115 kuna, teško, ali…).
Atlanska plovidba će isto se pržiti između 770-820 kuna još neko vrijeme.
Jadroplov i Lošinjska su ok za one koji imaju dosta vremena čekati, ali kratkoročno čovjeka izlude. Jadroplov se od ljeta prošle godine prži oko 300 kuna, a Lošinjska isto oko 190 kuna (znači punih 9 mjeseci). Zato to kažem, a ne da neko misli da ne volim slučajno te dionice, nemam ništa protiv njih, ali stvarno udaraju po živcima.
[smiley1]

13.03.2006. 22:02, mreich:
Onda je krajnje vrijeme da (osim jdpl) krenu s mrtve točke. Nek narastu 10-20% posto i to je izvrsna zarada na godišnjem nivou, naravno ako ti one čine samo dio portfelja (ne više od 30%).
Pozdrav

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

Prebačeno s teme BLJE (Belje)

13.03.2006. 22:35, BigBoss:
Evo danas je baš novi val, krenuo je od 124 a završio je na 127…….
Ima puno prostora za ovaku dionicu, Konzum je završio na 18 milja, Zvijezda na 5400, a može i u njihov rang Belje nemam ništa protiv, ali prije svega mora skočiti preko 150 što će se uskoro i desiti………….
Ajde netko tko ulaže u Belje što očekuje u rasponu od dva mjeseca……??
Ja očekujem oko 150-170 Kn….. Vi???[smiley2]

13.03.2006. 22:44, :falconers:


Da li ti falconers misliš da ću ja sutra ipak kupovati Belje po 115 kuna i koliko po tebi vrijedi Belje, ali iskreno mi odgovori. Pošto si njegov dioničar znači da imaš neki budući ciljani izlaz. Hvala!

sorry, sad sam tek vidio tvoj post.Iako je cijena belja danas malo porasla, očekujem da će belje u narednim danima teško preko 130, osim na nekim malim volumenima. Ja osobno imam nalog radi dokupa nešto iznad 115 kn, i u roku 1- 2 mjeseca kupit ću belje po toj cijeni, ovisno o brzini kojom će se poklapati kupnja iznad 120. Ciljani izlaz planiram na oko 170 kn, ali tek u drugom valu rasta tržišta koji bi trebao uslijediti negdje pred ljeto jer sad očekujem pad tržišta prema dolje.

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

Prebačeno s teme BLJE (Belje)

13.03.2006. 23:13, vedran1:


sorry, sad sam tek vidio tvoj post.Iako je cijena belja danas malo porasla, očekujem da će belje u narednim danima teško preko 130, osim na nekim malim volumenima. Ja osobno imam nalog radi dokupa nešto iznad 115 kn, i u roku 1- 2 mjeseca kupit ću belje po toj cijeni, ovisno o brzini kojom će se poklapati kupnja iznad 120. Ciljani izlaz planiram na oko 170 kn, ali tek u drugom valu rasta tržišta koji bi trebao uslijediti negdje pred ljeto jer sad očekujem pad tržišta prema dolje.

Nema problema, bitno da si vidio moju poruku. S tvojom porukom se slažem, ići će to gore, svejedno
sam danas malo uzeo, da se nađe, ako i ode do 115 kuna (taman za još ubosti), to je svega 10% minusa, kasnije se izađe pa malo u plusu, pa onda dosta u plusu, pa izlaz na malo većoj brojki. [smiley2]

14.03.2006. 08:35, TOŽ:
Osobno ni ja ne bih imao ništa protiv da dođe do 115, ali meni je i 120 ok. Mislim ako postoji genijalac koji uđe na najnižoj a izađe na na najvišoj pa opet ponovo – svaka mu čast samo što je i rođen pod jako jako sretnom zvijezdom. Osobno sumnjam da će ići ispod 120 kn jer ipak i potražnja bi se trebala malo saviti prema ponudi, a 120 – 122 ipak granica, a ako ode ispod to je ili sporadično, male količine ili malo veći pad (za koji mislim da nema temelja). Što se tiče velikih igrača mislim da sada njihov izlazak bi bio izrazito ne logičan.

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

Prebačeno s teme Što je ovo sa BD62?

13.03.2006. 12:52, hakela9:
Koga god sam upitao za savjet,svi su mi tvrde “ne prodavati,nego dokupit ”

14.03.2006. 01:39, zimzelen:
a, biće da su u pravu….mislim, kad kažu ne prodavati….

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

Prebačeno s teme GKBA -GOSP.-KREDITNA BANKA D.D. ZG

13.03.2006. 10:39, darko09:

PD_Web, 14.03.2006. u 09:16
Optimista želi prodati , a ti Vedrane kupiti , dogovorite se . Istina je da je dogovorena prodaje banke , čeka se
dozvola HNB-a. Potvrđena informacija iz banke.

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

Prebačeno iz teme Savjeti, mišljenja i preporuke za naredni dan, za naredni tjedan, za naredni mjesec

14.03.2006. 07:34, edomajka:

PD_Web, 14.03.2006. u 09:37
E zimzi, daj mi molim te reci sto mislis o dionici JDKM? Gledam tu dionicu i cini mi se kao dobra kupnja na ovim cijenama .U biti mi izgleda dobro sve do nominale od 370 kn..

14.03.2006. 09:17, zimzelen:

PD_Web, 14.03.2006. u 09:37
može to lako potegnuti preko 400, možda već danas…..

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

Prebačeno sa teme PTKM (Petrokemija d.d. Kutina)

14.03.2006. 09:09, marcello:
Jučerašnjim porastom cijene od 2,22% i prometom od 3.206 kom pokazuje se da se PTKM vraća. Nekoliko orkestriranih komentara na nekim forumima kojima je bila namjera uzbuditi “paničare” izgleda da je besplodno završila. Bolje rečeno kratko je trajalo…………Danas kreće preko 140 kn i dalje!
Obično na takvim pokušajima “ručenja” najgore prođu oni koji to organiziraju jer na nižem nivou uvijek kupe oni drugi, brži i spretniji.

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

Evo jednog priloga ovim stranicama bez cenzure: Moja progoza vrijednosti dionice Belja na dan 02.01.2008.
biti će veća od cijene dionice Podravke.

Neka pati koga smeta.[smiley1][smiley1][smiley1]

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Šta je ovo znalac postao znanac?

New Report

Close