“Besplatne knjige 
su OK, ali da je sreće, kupili bi se tableti”

Naslovnica Forum Komentari članaka “Besplatne knjige 
su OK, ali da je sreće, kupili bi se tableti”

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Obrazovanje nije priritet. Da jeste novac bi se trosio na place profesora i ucitelja, a ne na gomilu papira koji svake godine zavrsi u smecu.

Razliku u obrazovanju vaseg djeteta nece napraviti udzbenici nego kvalitetan profesor. Dzaba vam sve te knjige kada imate nemotivirane profesore.

Cilj obrazovanja je razviti analiticke, kreativne i komunikacijske sposobnost. U Hrvatskoj je cilj obrazovanja memoriranje ogromne kolicine, uglavnom nepotrebnih, podataka. Zbog toga djeca u razvijenim zemljama imaju 4-5 puta manje udzbenika, ali i puno kvalitetnije profesore nego u Hrvatskoj.

Uglavnom, bacanje proracunskog novca. Krajnji rezultat ce biti daljnje gomilanje nekvalificirane, polukvalicirane i nekonkurentne radne snage na trzistu rada.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

upravo tako

Preko 50% plaće nam uzmu kroz poreze i doprinose i onda još 25% kroz PDV… I sada kao ‘daju’ udžbenike besplatno?!?!?!
Nema besplatnog ručka… to amerikanci nauče u prvom osnovne

Neka roditelji kupe tablete djeci. Ako imaju za cigarete, kavu i garderobu
i vozikanje autima, imaju i za djecu.

Socijnalno ugroženima, pomoći se država.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Obrazovanje nije priritet. Da jeste novac bi se trosio na place profesora i ucitelja, a ne na gomilu papira koji svake godine zavrsi u smecu.

Razliku u obrazovanju vaseg djeteta nece napraviti udzbenici nego kvalitetan profesor. Dzaba vam sve te knjige kada imate nemotivirane profesore.

Novac nikoga ne može motivirati za kvalitetno obavljanje posla. Današnji obrazovni sustav je nastao 1806.g u Prusiji kada se javila potreba za lobotomiziranom-robotiziranom radnom snagom te je kao takav potpuno suvišan za potrebe 21.stoljeća, stoga ga je potrebno ukinuti.

A vi gušterolike spodobe biste ste se trebale zavući ispod kamena iz kojeg ste ispuzali.

Obrazovne sadržaje treba mijenjati iz temelja.

Moja curica je učenica trećeg razreda o.š.

Čekamo ocjenu iz engleskog. Na velikom formatu papira, pune četiri
stranice NEPOZNATIH RIJEČI IZ NOVIH LEKCIJA, ponavljali smo
3 tjedan od kada je najavljen pismeni ispit.

Ni to nije bilo dovoljno, da dijete sve zapamti…
Ista situacija sa svim predmetima…. matematika, hrvatski, priroda…

Što vi mislite da djeca mogu preskočiti svoj BIOLOŠKI RAZVOJ I
NORMALNO INTELEKTUALNO SAZRIJEVANJE , da , baš!

SVE RADIMO KOD KUĆE. Ako ja ne radim s njom cijelo novo gradivo- ona ga ne zna. Samo mi lijepo pošalju doma sve za napraviti….i naučiti.
Zaokruže nove stranice, a ti lijepo radi s djecom….tumači, crtaj, izmišljaj
metode rada i učenja, da djetetu natočiš u glavu -ono za što još nije zrelo
i nema sposobnosti apstraktnog razmišljanja ….

Ja čitam lektiru i napišem n ajveći dio…jer dijete ne zna odgovoriti na filozofska pitanja oko takvih nebuloza da je i meni zlo.
Prije , poslije, i neposredno uz nastavu, ponavljamo ….i radimo , kao
da smo mi , roditelji jedinim učitelji…

Moje dijete je jednostavno, prosječno pametno dijete, sportaš, kompjuteraš,
i vesela prijateljica…….
tko će srediti to školstvo, svaka mu čast!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@miami

U školi se nitko nije biološki ni intelektualno razvio. Obrazovni sustav služi za programiranje i indoktrinaciju robovske radne snage a ne za razvoj. Čudi me da imaš djecu a nemaš pojma kako djeca zapravo uče, pa bih ti preporučio da si pogledaš film “Kao zvijezde na nebu”, možda dobiješ uvid u probleme s kojima se susreću djeca u postojećem destruktivnom obrazovnom sustavu.

99% ljudi uopće nema sposobnost samostalnog razmišljanja (pa tako ni ti, koliko vidim po komentarima), već su sve njihove ideje i reakcije plod programa koji su im usađeni od malih nogu (operantno uvjetovanje; vidi test a Pavlovljevim psima).

Inače, edukacija dolazi od lat. educo što znači izvući van, proizvesti iz stanja skrivenosti (okultnosti). Dakle znanje je u nama, samo ga trebamo otkriti.
“Obrazovanje je stvar vrijedna divljenja, ali je dobro prisjetiti se sa vremena na vrijeme da se ništa što je vrijedno poznavanja ne može podučiti.” – Oscar Wilde

Upravo mi je crko tablet, nakon 1 godine povremenog korištenja,toliko o tome.

Kolega fantom…prestani mi predavati kolegije iz psihologije…mogla bi sa svojom diplomom i ja tebe nešto neučiti….
nemoj nas zamarati..

ako imaš neki primjer iz prakse , napiši ga, / ako uopće imaš djecu. /

Kaskamo jedan razerd PREBRZO …. Gradivo premjestiti minimalno
JEDAN RAZRED UNATRAG- tako da djeca II razreda uče gradivo iz I,
itd,itd,,i to im je previše….

a sad, hoće li pisati po pločicama kamenčićima, ili klizit po tabletima… nebitno..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

ove školske godine ’14/’15 željko jovanović zmaj, izbio je roditeljima na obvezi kupovanja novih udžbenika, između 250-300 mil.kn, da bi dobili gotovo identične udžbenike, nimalo lakše i tiskane na lošijem papiru, lakše se raspadaju, s nešto izmjenjenim redoslijedom stranica, e sada neka mi netko kaže koliko se moglo za taj iznos kupiti tableta ili bilo što drugo djeci, nitko u Saboru ne postavlja pitanje, kome su otišli novci i tko je odgovoran za takve postupke

New Report

Close