BCIN (BC institut)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BCIN (BC institut)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što mislite o ovoj dionici, evo nekih podataka i pokazatelja :
nv=1800, br. dionica=16.650, u vlasništvo se uključio hpb oif i skrb.
pokaz.: p/bv=0,62 pri pps =3200, p/e =9, p/ s= 0,58
Godine iskustva i tradicija u ovom poslu.

evo posto sam danas opet dokupljivao BCIN i to nakon sto sam dobio polugodisnje statisticko izvjesce iznosim neke osnovne brojke.
BV 31.12.2005. = 5.400 kn

Prihodi: 74.342.039
Rashodi: 48.716.614
Amortizacija: 3.417.228
Dobit: 25.625.479 [smiley8]

EPS: 1539 kn [smiley8][smiley8][smiley8]

Novi BV = 6.938

e pa sad stvarno ako ovu nisu odlicni rezultati (cak i bolji od onih CKMLa) ne zna koji jesu.
ova se dionica (koja usput receno stalno ostvaruje dobit) trzi na 0,72 BV.

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


evo posto sam danas opet dokupljivao BCIN i to nakon sto sam dobio polugodisnje statisticko izvjesce iznosim neke osnovne brojke. BV 31.12.2005. = 5.400 kn Prihodi: 74.342.039 Rashodi: 48.716.614 Amortizacija: 3.417.228 Dobit: 25.625.479 [smiley8] EPS: 1539 kn [smiley8][smiley8][smiley8] Novi BV = 6.938 e pa sad stvarno ako ovu nisu odlicni rezultati (cak i bolji od onih CKMLa) ne zna koji jesu. ova se dionica (koja usput receno stalno ostvaruje dobit) trzi na 0,72 BV.

I ja sam danas došao do statistike za 1H i zaista su rezultati više nego odlični – takvo izvješće se baš ne viđa svaki dan. Do nedavno mi dionica nije bila u fokusu, no danas sam ispravio tu nepravdu [smiley2]


no, ok, gde mogu dobit onda izvešče jer ga na VSE nema?

Imaš na drugom forumu izvješće za 2005. g., a prema njemu i uz sadašnju cijenu P/CF je 4,7, a P/BV je oko 0,9. Osim Jadroplova nisam našao drugu dionicu s takvim niskim omjerom P/CF.
Ove godine imaju ugovoren izvoz u Iran za 1 mln EUR-a.
Molio bih nekoga ako može staviti skenirano izvješće za prvo polugodište, a u prilogu su izvješća za 2005. g.

evo nam BCINa na 5150,04. samo da informiram javnost da je neki broker vrlo vjerojatno ostetio klijenta. ovih zadnjih 6 komada je bilo APLIKATIVNO. ocito je procjenio da je na ovim nivoima BCIN dobra kupnja

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


evo nam BCINa na 5150,04. samo da informiram javnost da je neki broker vrlo vjerojatno ostetio klijenta. ovih zadnjih 6 komada je bilo APLIKATIVNO. ocito je procjenio da je na ovim nivoima BCIN dobra kupnja

Ne razumijem ovo?

pa recimo da vodi nekome portfelj a u njemu se nalazi BCIN i pomisli hmmm, mogao bi sebi prebaciti tih 6 komada ništa neće on skužiti a meni dobro piknul bum si koju tisučicu extra da se provedem sa nekom curom [smiley4]

nema mi druge nego se zae..ti

Elvar ti je to jako dobro opisao…

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Gledam malo taj BCIN. S obzirom na rezultate koje je naveo sasko, sramota koliko nisko se trži i koliko dugo se to nije maknuo sa razine 5000 kn. Očekujem ovu dionicu uskoro barem na razini booka.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


pa recimo da vodi nekome portfelj a u njemu se nalazi BCIN i pomisli hmmm, mogao bi sebi prebaciti tih 6 komada ništa neće on skužiti a meni dobro piknul bum si koju tisučicu extra da se provedem sa nekom curom [smiley4]

Hvala, ali ovaj termin APLIKATIVNO mi je još mutan.

taj termin ti se koristi kad tranaskcija prođe unutar jedne brokerske kuće

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


taj termin ti se koristi kad tranaskcija prođe unutar jedne brokerske kuće

Aha, hvala. Pretpostavljam da cijena može biti samo tržišna?

Nisam ni ja shvatio Sasko? Ovo prebacivanje je moguće samo kod portfelja vođenih od treće osobe, ne? mislim nije da sam mršav u dionicama, ali da mi netko uzme makar 1 odmah bi ga skužio.

beholder,

imaš brdo ljudi koji daju recimo 400000kn da im ekipa vodi portfelj na način da imaju pravo kupovati i prodavati što i koliko hoče a njih obavještavaju u vremenskim razmacima…

pa sada zamisli da li ili ne može ‘uzeti’ ti koju dionicu a da ti ljudi ne skuže [smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti

New Report

Close