Forum

Naslovnica Forum Tržišta kapitala - Hrvatska (ZSE) ATPL (Atlantska plovidba d.d.)
Pretraživanje
Dionička društva
Oznaka Zadnja Najniža Najviša Prosječna Kupovna Prodajna Količina Promet Promjena
ATPL 469,00 462,00 469,00 466,56 462,00 469,00 267 124.571,00 1,96%
rakam 13.10.2017.
Korisnik s iskustvom
Mali krug prijatelja
-

Axelrod

alien2

marcipan

ne znam što je to revolucionarno u članku napisano, da bi ga se moglo tumačiti kao nastojanje dotičnog da želi transparentnije poslovanje…
u članku se spominju koliko su narasle vozarine od povijesnog minimuma…što svi znamo…izvješća su takva kakva jesu…i dostupna su na stranicama zagrebačke burze…firma je vratila dio dugova tako što je rasprodavala imovinu…a svi dobro isto tako znamo koliko je dotični kupio dionica…
da su napisali u članku koliko su im troškovi jednog broda i nešto o ugovorima…onda bi to mogli protumačiti kao želja za transparentnijim poslovanjem…
i kao uz njega…još je hrpa dioničara prepoznala atpl kao odličnu investiciju…i zato je u jednom danu katapultirana 40%…hahaha…
koliko je vas s ovog foruma taj dan kupilo dionica?
čovjek manipulira cijenom dionice kako želi…i onda još plati članak…bit će da mu ponestaje keša…
on ovdje može sam sebi tržit dionice…i prikazivat kao da postoji velik interes za dionicu…a da ne mora ništa prijavljivat…kupi i proda istu količinu dionica u jednom danu…i stvar riješena…

Slazem se kolega. Nevjerojatno je sto ovdje na forumu neki misle da je skok od 40% u jednom danu zdrav rast. Slusam na CNBC-u ovih dana sve vise i vise govore kako smo vec usli u bear market.

Kolega, u Hrvatskoj pravog bull marketa nije bilo od 2007 - 2008, a po definiciji bear marketa (pad indeksa veci od 20%) mi smo u bear marketu od 4. mjeseca prosle godine zbog Agrokora. Da nismo ATPL bi po meni bila 700 - 800 kn, jer je to jedina firma koja nema veze sa hrvatskim trzistem, osim sto joj je sjediste u Hrvatskoj.

najveći problem bear marketa u RH je i dalje nedostatak pravovremenih informacija, tj. kvalitetnih i javno dostupnih izvješća…- jer još uvijek nedostaje transparentnosti, što bi brzo unaprijedilo ovo tržište. Čak i zakoni definiraju pravo na jednake informacije svima… a ne samo njima. Zadnja izmjena: rakam (21.10.2018. 15:07)
plavi01 6.9.2011.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

rakam

Axelrod

alien2

marcipan

ne znam što je to revolucionarno u članku napisano, da bi ga se moglo tumačiti kao nastojanje dotičnog da želi transparentnije poslovanje…
u članku se spominju koliko su narasle vozarine od povijesnog minimuma…što svi znamo…izvješća su takva kakva jesu…i dostupna su na stranicama zagrebačke burze…firma je vratila dio dugova tako što je rasprodavala imovinu…a svi dobro isto tako znamo koliko je dotični kupio dionica…
da su napisali u članku koliko su im troškovi jednog broda i nešto o ugovorima…onda bi to mogli protumačiti kao želja za transparentnijim poslovanjem…
i kao uz njega…još je hrpa dioničara prepoznala atpl kao odličnu investiciju…i zato je u jednom danu katapultirana 40%…hahaha…
koliko je vas s ovog foruma taj dan kupilo dionica?
čovjek manipulira cijenom dionice kako želi…i onda još plati članak…bit će da mu ponestaje keša…
on ovdje može sam sebi tržit dionice…i prikazivat kao da postoji velik interes za dionicu…a da ne mora ništa prijavljivat…kupi i proda istu količinu dionica u jednom danu…i stvar riješena…

Slazem se kolega. Nevjerojatno je sto ovdje na forumu neki misle da je skok od 40% u jednom danu zdrav rast. Slusam na CNBC-u ovih dana sve vise i vise govore kako smo vec usli u bear market.

Kolega, u Hrvatskoj pravog bull marketa nije bilo od 2007 - 2008, a po definiciji bear marketa (pad indeksa veci od 20%) mi smo u bear marketu od 4. mjeseca prosle godine zbog Agrokora. Da nismo ATPL bi po meni bila 700 - 800 kn, jer je to jedina firma koja nema veze sa hrvatskim trzistem, osim sto joj je sjediste u Hrvatskoj.

najveći problem bear marketa u RH je i dalje nedostatak pravovremenih informacija, tj. kvalitetnih i javno dostupnih izvješća…- jer još uvijek nedostaje transparentnosti, što bi brzo unaprijedilo ovo tržište. Čak i zakoni definiraju pravo na jednake informacije svima… a ne samo njima.

http://www.seebiz.eu/jelenic-o-skupini-borg-netransparentnost-nije-kazneno-djelo/ar-183409/ [seebiz.eu]
a ja stalno spominjem netransparentnost a gle sad ovo pa što se onda čudimo,blago nama
alien2 10.12.2007.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

amerikanec

Alien2, prije novog ciklusa pada na brodarima a do tog perioda po mom sudu ima prostora za rast vozarina do 2021.tj.za panamaxe razine od 25,000 su ostvarive.Zadnji u ciklusu brutalnog rasta ce biti brodari u naredne dvije godine i nakon toga slijedi nova recesija…

Ne bi bio tako siguran kolega. Pratim americku burzu svaki dan i koliko mi se cini bear market je vec poceo. Housing industrija skoro 50% down od pocetka godine isto tako i auto industrija. Dizanje kamatnih stopa vec se odrazilo na te industrije a ne bi rekao da ce trebati jos 3 godine da se prelije i na brodare. Brodari kao i sav ostali prijevoz biti ce i te kako pogodjeni prije nego mislite.

Axelrod 11.5.2018.
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
Slab prosjek ocjena
50%

Amerikanci kazu trend is your frend, a trend je zadnje 3 godine bio dobar, jer smo s minusa od preko 200 mil. kn dosli do plusa od preko 80 mil.kn - graf na kraju clanka. Bit cu jako zadovoljan ako ova godina zavrsi i bolje od prosle jer su vozarine jos vece nego prije. Ok, sad ce netko replicirati da su prodavali brodove itd. ali ako su novac od prodaje brodova iskoristili za razduzivanje kod banaka onda su to stvarno pametno napravili sto svakako podrzavam.

Jubito 26.7.2008.
Dobar prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
80%

https://lloydslist.maritimeintelligence.informa.com/LL1124651/JP-Morgan-sees-dry-bulk-peak-in-2020 [lloydslist.maritimeintelligence.informa.com]

Dry bulk markets have been slowly improving and JP Morgan sees this upcycle peaking in 2020, based on assumptions of demand and supply dynamics. Post-2020, earnings are expected to decline as iron ore demand weakens.
Earnings on the biggest bulkers should continue to rise through to 2020 before dropping off, a report by JP Morgan shows.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Pjesnik 11.6.2018.
Slab prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
25%

Čini se da ne može preskočiti 475 kn. Tu je otpor. Možda nakon izvješća?

Mannu 6.8.2009.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
50%

Based on a five-year time horizon, Maritime Strategies International (MSI) believes there will be a technology-led two-tier market for dry bulk timecharter rates, similar to that seen in the LNG sector.

“As more and more ships fit scrubbers, and over time as the finance is collectively repaid, vessels without scrubbers will face steep discounts and will become increasingly uncompetitive.”

The consultancy calculates that in 2020, the value of the time charter premium for a Capesize benchmark vessel fitted with a scrubber will be USD 12,100/day, for a Panamax USD 6,800/day, Ultramax USD 6,300/day and Handysize USD 5,100/day. Considering the daily-equivalent cost of a financing, fitting and operating scrubber is a fraction of this, the financial incentive to fit a scrubber remains strong, MSI added.
https://worldmaritimenews.com/archives/263026/msi-bulkers-without-scrubbers-will-become-uncompetitive/ [worldmaritimenews.com]

Jedan član uprave još prije nekoliko mjeseci izjavio je da Atlantska nema namjeru ugrađivati uređaje za pročišćivanje. U međuvremenu se većina velikih predomislila i već počela s dogradnjom scrubbera jer projekcije govore da će se isplatiti za brže od dvije godine. Hoće li se nakon svega možda i atpl predomisliti i krenuti u tom smjeru? Za to treba lova i dokap ne bi bio loš izbor u ovom trenutku. A ukoliko Kina uistinu primijeni najavljene mjere i perspektiva sektora izgledala bi puno optimističnije.

hugh 20.11.2008.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Pjesnik

Čini se da ne može preskočiti 475 kn. Tu je otpor. Možda nakon izvješća?

Ma kak nebi moglo……uz malo dobre volje i rast bdi-a ide to ko kroz putar i puno dalje….bar meni tak izgleda…..

DonJuan 15.5.2018.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
-

alien2

amerikanec

Alien2, prije novog ciklusa pada na brodarima a do tog perioda po mom sudu ima prostora za rast vozarina do 2021.tj.za panamaxe razine od 25,000 su ostvarive.Zadnji u ciklusu brutalnog rasta ce biti brodari u naredne dvije godine i nakon toga slijedi nova recesija…

Ne bi bio tako siguran kolega. Pratim americku burzu svaki dan i koliko mi se cini bear market je vec poceo. Housing industrija skoro 50% down od pocetka godine isto tako i auto industrija. Dizanje kamatnih stopa vec se odrazilo na te industrije a ne bi rekao da ce trebati jos 3 godine da se prelije i na brodare. Brodari kao i sav ostali prijevoz biti ce i te kako pogodjeni prije nego mislite.

Onda dosta slabo ti to pratis. Ili naprosto ne znaš sto je to bear Market. Možda se može govoriti o pojedinim komponentama nekog tržišta, da su u bear marketu, al o tržištima dionica, još uvijek ne može.

A dali je nešto počelo ili traje, o tome se sa sigurnošću može kad se ispuni neki kriterij. U SAD-u, na burzi, trenutno, nema bear marketa.

Zadnja izmjena: DonJuan (22.10.2018. 11:21)