Alternativa za HR-burzu

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Alternativa za HR-burzu

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dali ste razmišljali što poslije?
Dionice na našoj burzi su sve u prosjeku na 3 B/V.
Koliko je ostalo još rezerve za rast, što mislite, kud dalje?
dali se zadovoljiti sa malim rastom ,a navikli na veliki prinos?
Imate li Vi kakav stav o tomu?

——————————————————————
Dali ćemo se ubuduće ovako moći hvalit?

hromiDabar

korisnik od: 08.02.2006.
lokacija:
broj poruka: 359
U 3 godine ukupno 850% – 80% dionice, 20% fondovi. Slušajte mene djeco

Zadržavam samo DDJH, a ostalo polagano napuštam (ali polagano)… tu i tamo će se još ponešto isplatiti, ali uglavnom smo došli do ruba čaše…
Mislim da su neki dobri fondovi tipa Aureus Equity i novi FIMA Max. OK , jer idu uglavnom na ona (‘daleka’) tržišta gdje se tek događa ili treba dogoditi pravi rast…

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.


Dali ste razmišljali što poslije?
Dionice na našoj burzi su sve u prosjeku na 3 B/V.
Koliko je ostalo još rezerve za rast, što mislite, kud dalje?
dali se zadovoljiti sa malim rastom ,a navikli na veliki prinos?
Imate li Vi kakav stav o tomu?

Ima jos dosta dionica koje imaju dosta prostora za rast.
Godisnji FI od pojedinih poduzeca su me ugodno iznenadili.
Prema FI koje sam do sada obradio, median P/BV je vjerovali ili ne oko 1,65.

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Ne vidim baš razloiga za odlazak u nepoznato dok su kod nas ovako dobre zarade. Domaće je domaće.

Bolje prekasno nego nikad.


edo: ” Dali ste razmišljali što poslije? Dionice na našoj burzi su sve u prosjeku na 3 B/V. Koliko je ostalo još rezerve za rast, što mislite, kud dalje? dali se zadovoljiti sa malim rastom ,a navikli na veliki prinos? Imate li Vi kakav stav o tomu? ” Ima jos dosta dionica koje imaju dosta prostora za rast. Godisnji FI od pojedinih poduzeca su me ugodno iznenadili. Prema FI koje sam do sada obradio, median P/BV je vjerovali ili ne oko 1,65.

Vjerujem.
Ali kod onih koje sam ja obradio 3 kvartil je na , vjerovao ili ne, cca 2 x BV.[smiley2]

Pozdrav


edo: ” Dali ste razmišljali što poslije? Dionice na našoj burzi su sve u prosjeku na 3 B/V. Koliko je ostalo još rezerve za rast, što mislite, kud dalje? dali se zadovoljiti sa malim rastom ,a navikli na veliki prinos? Imate li Vi kakav stav o tomu? ” Ima jos dosta dionica koje imaju dosta prostora za rast. Godisnji FI od pojedinih poduzeca su me ugodno iznenadili. Prema FI koje sam do sada obradio, median P/BV je vjerovali ili ne oko 1,65.

ja sam jedan od friskijih investitora i pregledao sam situaciju na svim trzistima, ulozio sam u hr, ali strateski sam orjentiran prem susjednim trzistima jer imaju veliki potencijal.

bez obzira na to mislim da je jako bitno raditi i ovdje jer je kod nas trziste sve vise sredjeno i ovdje se pocinje trgovati prema nekim fundamentima, tehnickim analizama i sl. a moze se odraditi i solidan rast. trgovanje po tim principima sveukupno daje i povecava kolicinu znanja ulagaca a to je najbitnije. bilo tko od nas jednog dana moze zbog kojekakvih objektivnih ili subjektivnih razloga ostati bez vecine svog kapitala. tada je jedini i najvazniji kapital znanje i iskustvo koje smo stekli u dosadasnjem trgovanju i to je ono sto vam nitko ne moze oduzeti. bez obzira na diverzifikaciju i sve tehnike ovoga svijeta mozete ostati bez toga iz nekog banalnog razloga: recimo netko vas opljacka ili dozivite nesto slicno. sta onda?

odgovor je: ZNANJE JE MOC!!!

Ako je sve pod kontrolom, idete presporo. "Mario Andretti"


slazic: ” edo: ” Dali ste razmišljali što poslije? Dionice na našoj burzi su sve u prosjeku na 3 B/V. Koliko je ostalo još rezerve za rast, što mislite, kud dalje? dali se zadovoljiti sa malim rastom ,a navikli na veliki prinos? Imate li Vi kakav stav o tomu? ” Ima jos dosta dionica koje imaju dosta prostora za rast. Godisnji FI od pojedinih poduzeca su me ugodno iznenadili. Prema FI koje sam do sada obradio, median P/BV je vjerovali ili ne oko 1,65. ” Vjerujem. Ali kod onih koje sam ja obradio 3 kvartil je na , vjerovao ili ne, cca 2 x BV.[smiley2] Pozdrav

Zamisli da si tek samo obradio DLKV i LKRI
[smiley1]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Kakva regija, dajte ljudi budite pametni.
Ajme meni.
[smiley1][smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Kakva regija, dajte ljudi budite pametni. Ajme meni. [smiley1][smiley1]

budi ti pametan, ne valja gurati glavu u pijesak.
Navedi neke od prostora za velik rast(osim HEP-a i HT-a)


Kakva regija, dajte ljudi budite pametni.
Ajme meni.
[smiley1][smiley1]

Može regija, zašto ne, ali ona poprilično sjeverno i zapadno od nas. Ništa ispod 45. paralele i istočnije od 16. meridijana.[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Tako je , ali ovdje mi nekako najbolje miriše..[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Znači, zatvaramo temu…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Najbolje zaključati , pametno, bela?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Pun pogodak za otvaranje thread-a!
Kako je ovo podforum Hrvatska smatram da je ovo pravo mjesto za argumentiranu raspravu na temu o stanju burze u Hrvata( ne onog prelijepog softvera kojim ju pratimo) i alternative istoj.
Mi investitori bi trebali razlikovati dva pristupa pri analizi taktike investiranja, analizu na osnovi rezultata i analizu na osnovi PERSPEKTIVE.
Misljenja sam da je na osnovi analize rezultata ZSE zadovoljila sve apetite i svacije visoko podignute letvice. Odradila je pristojan rast u kontinuitetu, cak medju najboljima na rastucim trzistima.
No da pitam Vas cijenjene i iskusne investitore koji plivate vec dobro i u plodnim i susnim godinama-

Biste li dignuli margin drugi tjedan?

Zivo bi me zanimao odgovor plavog i slicnih po meni vrlo cijenjenih analiticara i investitora.
Tu dolazimo do po meni krucijalnog pristupa investiranju- analiza perspektive

Da li trziste koje raste iskljucivo na konstantnom dotoku svjezeg novca (100% sam u dionicama ako je prvo sto ste pomislili) bez prevelike analize perspektive je odrzivo?
Da pojednostavim- mislim da je za novcanicu od 100 kuna preskupo dati 120 kuna!
Zar nije primamljivije platiti istu novcanicu 70 Kuna?
Iz svog iskustva govorim da na policama u susjedstvu ima puno jeftinije robe za puniti svoju aktivu. Pustimo predrasude po strani ali zar nije isplativije uci na trziste Republike Srpske koje je odradilo inicijalni rast i sada austrijanci , slovenci, raznorazni hedge i ostali fondovi marljivo skupljaju robu pazeci da previse ne dignu cijenu. Biste li voljeli jos jednom uci s svojim kapitalom na HR trziste kad je Splitska banka bila par kuna prije x godina. Da , ali to nije moguce.
Takav scenario se pojavljuje u istocnih susjeda. Da se razumjemo, i tamo ima pokvarene robe , ali ulazemo u svoju edukaciju da namirisemo pokvarenu a izoliramo i kupimo kvalitetnu robu.
To ja zovem analizom perspektive.
Nadam se da sam potaknuo investitore da promisle a alternativi hrvatske burze.
Lijep pozdrav i ugodan vikend bez PC!

New Report

Close