Alarmantno: 50 posto budućih liječnika spremno je iseliti iz Hrvatske

Naslovnica Forum Komentari članaka Alarmantno: 50 posto budućih liječnika spremno je iseliti iz Hrvatske

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Pa nitko od njih ne zeli napustit hrvatsku,
svatko bi bio internist, dermatolog,neurolog… u zagrebu, splitu ili rijeci.

No nazalost nema mjesta za sve,
od 3000 novih “doktora” medicina, specijalizirati ce se maksimalno 1700,
od pola specijalizacija nije u 4 glavna grada ili je losa specijalizacija (anesteziologija, hitna…).

Naravno da moraju otici van hrvatske (uglavnom njemacka) da uspiju

Nije istina da ne želi napustiti Hrvatsku! Da sada završavam ne bi ni trenutka razmišljala da ostanem tu! Kakve 3 godine. To je smiješno. To što kažeš da nema mjesta za sve je žalosno. nije istina da bi svatko htio biti internista, dermatolog…..Želimo i druge specijalizacije! A u tim gradovima posao mogu dobiti samo povlašteni s debelom vezom, mahom loši studenti bez dana radnog staža. Zašto doktora stavljaš u navodnike? službeni naziv zanimanja, napisan na diplomi je “doktor medicine”. Anestezija je btw vrhunska specijalizacija il hitna, samo treba imat mozak i vještine pa ih ne može svak radit. A ti to sigurno i jesi svejed123 čim ih tako i nazivaš! U Hrvatskoj perspektive nema i iz nje treba glavom bez obzira. Ni trenutka razmišljati.

ljudi samo odoše za pacijentima, logično

Od kada je anesteziologija ili hitna losa specijalizacija ?
Tipicno, pricati o stvarima o kojima se nema pojma.
Anesteziologoja je jedna od najbolje placenih specijalizacija i deficitarna. Posebno na zapadu evrope i usa. Zahtjevna je ali je odlicno.placena.

Status Quo: Roll Over Lay Down

mnogi odlaze radi konstantnog pljuvanja po medicinskoj struci. mediji su učinili svoje, po diktatu država koje uzimaju naše liječnike.

...povijest se ponavlja...

Kako stojimo s veterinarima???

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ma odlaze samo mladi bez nekog iskustva jer ovi postojeći čuvaju mjesto za svoju djecu i unuke, a već uigrani neće vani za duple šolde jer nigdje nemogu nabaviti kuverti, pršuta i poklon vrećica kao u ljepoj RH.. Sinoć idem u zgradu a moj doktor poslije smjene vadi pa vadi vrećice iz auta, vesel i poletan, nigdje manje rada i odgovornosti, a života boljeg. Nema toga vani garant..


Ma odlaze samo mladi bez nekog iskustva jer ovi postojeći čuvaju mjesto za svoju djecu i unuke, a već uigrani neće vani za duple šolde jer nigdje nemogu nabaviti kuverti, pršuta i poklon vrećica kao u ljepoj RH.. Sinoć idem u zgradu a moj doktor poslije smjene vadi pa vadi vrećice iz auta, vesel i poletan, nigdje manje rada i odgovornosti, a života boljeg. Nema toga vani garant..

zbog ovakvih poput tebe odlaze. ti bi sigurno odbio pršut da ti donese neki seljak . inzistirao bi da ga vraća nazad, a čovjek je putovao samo da ti ga da u znak zahvalnosti.
kladim se da nisi fakultetski obrazovana osoba kad ovako gledaš na liječničku struku. sramota.

...povijest se ponavlja...


Ma odlaze samo mladi bez nekog iskustva jer ovi postojeći čuvaju mjesto za svoju djecu i unuke, a već uigrani neće vani za duple šolde jer nigdje nemogu nabaviti kuverti, pršuta i poklon vrećica kao u ljepoj RH.. Sinoć idem u zgradu a moj doktor poslije smjene vadi pa vadi vrećice iz auta, vesel i poletan, nigdje manje rada i odgovornosti, a života boljeg. Nema toga vani garant..

Ma neka idu. Za stoku sitnog zuba ce bit dobri i veterinari. Predmjevam da je ucena glava poput tebe zavrsio neke velike skole.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Meni dosta koliko imam i ja zadovoljan, a netko je uvjek u minusu i onda ga svrbi..

neka idu, i bolje da odu skupa sa svojom arogancijom i napuhanošću jer kakvu uslugu ti može pružiti netko tko jedva čeka da ode…a i tako nam je svejedno jer njih osim par vrhunskih do kojih običan čovjek niti ne može doći, nerijetko sestre bolje obrade pacijenta i postave bolju dijagnozu od doktora kojemu se živo hebe pa te samo šalta od pretrage na pretragu pa za 6 mj ili ozdraviš sam od sebe ili ti se bolest iskomplicira da na kraju odeš privatno

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Meni dosta koliko imam i ja zadovoljan, a netko je uvjek u minusu i onda ga svrbi..

Nije sretan onaj koji puno ima nego onaj kome malo treba. Ti si uspio u potpunosti.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Dobri neka odu, a sljam koji ostane trebamo sami protjerat. Probajte 2-3 starija clana obitelji prebaciti kod jednog doktora. Zadnji put su mi rekli da primaju samo do 40god, jer sa njima nema posla

Tako je u potpunosti i vidim da si pogodio bit…

New Report

Close