ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tvrtka s ogromnim potencijalom i velikom količinom gotovine na računu.trenutno cjenovno u korekciji .osim duhanskog biznisa ulaže i u turističku djelatnost putem svoje tvrtke Maistre .trebala bi se po procjenama analitičara polako vraćati na prijašnje vrjednosne razine.

A banke tih istih analitičara ne daju margin account na dionice koje su toliko podcjenite i koje čeka tako svijetla budučnost. Keš na računu i je kao i u đepu. Danas imaš sutra manje. TDR prolazi kroz jako teško razdoblje po mojim analizama. Nego de mi napiši u ćemu je taj ogromni potencijal? Kao možda distribucija duhanskih proizvoda u Kini ili kupovina precjenitog zemljišta u HR. Ili imaju neki novi patent za filter koji treba cijeli svijet a najviše Kina? Znaš na što aludiram. Pozdrav

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

TDR prolazi kroz jako teško
razdoblje po mojim analizama. Nego de mi napiši u ćemu je taj ogromni
potencijal?

-TDR nije tvrtka pod vedrim nebom pa da npr.proizvodi salatu i da ovisi o vremenskim (ne)prilikama.
-tvrtka je koja stvara profit i drži u hr preko 95%tržišta cigareta
-po mojoj skromnoj procjeni to je trenutno jedna od najisplativijih dionica za investiranje
-ako imaš koju tvrtku “po svojim analizama” ,a da je trenutno isplativija za ulaganje slobodno je podijeli s nama

Duhan je pod vedrim nebom. A za kvalitetu duhana potrebno je jako sunčano nebo. Nije hrvatsko. Stvara profit koji je u opadanju. Procjena je da vrijedi 2600 kuna plus bonus miljarda kuna za tvornicu u Kanfanaru. 4,4 milijarde je 2 600 kuna po dionici. Dodatna miljarda je diže iznad 3000. No što ja kao investitor ima od toga? Da sam investitor prebacio bi se na povlaštenu i primao neku mizernu dividendu. No bilo je priča oko neke zamjene običnih u povlaštene. Pitam se zašto?? :-)) Svaka isplata dividenda bez povečenja prihoda je rizična i spušta cijenu dionice. Po mojim analizama sam inkasirao 50 % u tjedan dana na dionici koju ti i ja dobro znamo. Bar sam ti pisao o njoj. Nije sve tako crno u Adrisu no sve će ovisiti o akvizicijama i upravi. No pošto je uprava prebacila dionice, mislim da će se po diskontu prepustiti PM. Vidjet ćemo. No rast od 50 % u tjedana dana m ejako oraspoložio, no ići će to još gore 🙂

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

a o kojoj se to radi “bisernoj” dionici koja ima rast 50% u tjedan dana? takve obično vrlo brzo i počnu padati[smiley7]
adris može malo varirati + i -,ali po svim pokazateljima je trenutno najpotcjenjenija kvalitetna dionica

Ma priča uz Adris je vrlo jednostavna…
Cijena dionica će biti onakva kakvu želi njeno rukovodstvo iliti po hrvatski management
Pošto u ovom trenutku, glavonje iz adrisa boli ona stvar za cijenu onda takvu cijenu i imamo na tržištu
Ili da budem jasan, kad neko ima apsolutnu kontrolu i balkanski čip u glavi možeš misliti koliko i s kakvim
razumijevanjem gleda na tržište kapitala…
Kada odluče da bi mogli nešto prodati, a toga stvarno imaju puno, plasiraju se određene info u javnost i
evo stampeda na burzi prema gore…
Nisam siguran da će se duhanski dio tako skoro prodavati s obzirom na njihova ulaganja u Kanfanaru…
A što se tiče podcijenjenosti… Da,u nekim idealnim uvjetima s korporativnom politikom kakvu recimo ima ERNT i pozitivnim gledanjima na trzište kapitala ta dionica bi bila fino podcijenjena. Samo, ti uvjeti nisu prisutni. To ti je isto koda nešto želiš prodati a nemožeš dobiti tu cijenu koju tražiš.
Recimo, nastane kriza u RH, na tržištu kapital postane skup uslijed rasta kam. stopa na svj. tržištu,
državi poskupljuju krediti, nemože ih vraćati, i poduzeća isto ostaju bez jeftinog kapitala, imaju problema s likvidnošći, a potom i građani teže vraćaju kredite… I šta će se recimo gogoditi sa cijenama stanova…
Misliš da ćeš z a stan u cenru moći dobiti 2.200 eura kao danas ?
Šta ako ćeš moći dobiti 1.000 eura, hočešp vikati da je on podcijenjen i da je nemoguće da je tako jeftin…
Vjeruj bilo je radoblja kad je i 1.000eura bio veliki novac za m2….
Priroda je puna različitih ciklusa…
Sve što za adris mogu reći ljudima koji ga drže, “strpljen- spašen” [smiley13]

Gazda, nije biserna, tek je zlatna 😉 Tako im ide i reklama. Puna zlata 🙂 Eto bila je korekcija, pala je za nepunih 10 % Kamo sreće da još padne. Kupio sam tek jednu trečinu 🙁

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Dav a kako ovo onda kad P.C odlazi u drugi biznis? 🙂 Više voli mirne hotele nego burne ratove 🙂 Toliko dionica na HR burzi a Vama podcjenite tri udarne dionice 🙂 Baš… 🙂

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

ADRIS nastavlja uzlaznom putanjom.potaknut napisima o eventualnom preuzimanju Getroa te mogućeg spajanja s Mercatorom,a i Cro.osiguranje se pojavljuje kao moguća akvizicija. priča oko radnika u Zg pogonu je također zaključena.

PM je ušao sa svojim proizvodima u Tisak. U duhan su ušli prije nekih mjesec dana. Naječaj u SICG vjerovatno gube tj. dobiti će ih Japanci. Sa Avangardom nisu ništa dobili a sa Marlborom su izgubili više od 10% posto tržišta u Hrv. Za Srbiju ne znam tamo su prije imali jako dobru distribuciju.

U zadnje vrijeme im ide nema šta


PM je ušao sa svojim proizvodima u Tisak. U duhan su ušli prije nekih mjesec dana. Naječaj u SICG vjerovatno gube tj. dobiti će ih Japanci. Sa Avangardom nisu ništa dobili a sa Marlborom su izgubili više od 10% posto tržišta u Hrv. Za Srbiju ne znam tamo su prije imali jako dobru distribuciju.

U zadnje vrijeme im ide nema šta

dakle biti će odličnih prilika za kupnju ADRS dionica?(naravno ako vjeruješ u fundamente,a ako ne-uvijek možeš izaći kao i iz SNHO-a i VLHO-a[smiley2]

Pa dobro kad će taj adris značajnije prema gore? Ovo je sranje gore-dolje po 100 kuna…..Niš od toga….


Pa dobro kad će taj adris značajnije prema gore? Ovo je sranje gore-dolje po 100 kuna…..Niš od toga….

ADRIS je malo zaboravljena dionica, uz svo vaše nadanje, ADRIS neće tako brzo gore, sve mi se više čini da će još više opadati, jer je precijenjena 30%. To nema veze sa fundamentima, već sa goodwillom i sa spreadsheet, a ako ne razumijete uvijek možete fotija pitati, on sve zna!

Ma nemam ja nadanja nego ušo je floričić u adris pa me zato zanima…..Oće i to moći drukati prema gore ili neće?

...povijest se ponavlja...

New Report

Close