ACI (ACI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ACI (ACI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zar je moguće da ova dionica još uvijek nema svoj topic na ovom forumu.
Pošto ga nisam našao evo ga otvaram.
Baš gledam promete i promjenu cijene na ovoj dionici koja traje već nekoliko dana.
Razlozi bi mogli biti višestruki, a ono najzanimljivije je da ne postoji niti jedna javno dostupna informacija o mogućim činjenicama koje bi mogle utjecati na cijenu. Zato sve ostaje u sferi spekulacije.
Čujem da se šuška o tome da bi ACI po prvi puta mogao dobiti koncesiju na 30 godina (do sada je tu koncesiju morao obnavlajti svake godine).
Isto tako znamo da je Kerum javno rekao da je zainteresiran za kupnju ACI-ja prvom prilikom. Možda se nešto u tom smislu događa.
Također je, navodno, zainteresiran i Adriatica.net.
Da nam se nebi dogodilo preuzimanje i to po prvi puta u domaćoj verziji!!!
Ima li tko neka saznanja????

La vita e bella!

Imam ja,danas sam je prodao,dionica je prešla 3 book-a, a kraj godine završe uvijek s gubitkom ali opet bolja solucija od Hgsp.

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

Adriatica.net je o6zbiljno zagrizla, dodajmo tome 30-godišnju koncesiju koja im se smiješi i zaključak je da ovo može još dosta gore. Pa ozbiljne prodaje nema, ne govori li to dovoljno.

Zaista je bila dobra dionica, ali ovaj rast zadnjih tjedana je nevjerojatan, iznenađujući. Sada mi više nije dobra dionica.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Sta nema vec samoposluga u marinama?

u zadnjih par tjedana sam ju dvaput kupio i dvaput prodao uz zaradu, i samo sam cekao da ju netko spomene [smiley2].
po ovoj cijeni se ipak ne usudim treci put kupiti [smiley6], i razlika izmedju kupnje i prodaje vise nije interesantna

“Please, God, Just One More Bubble.”

Nakon vijesti o ulaganju od 60 mil kn bez kreditnog zaduživanja, planiranim 34% boljim poslovnim rezultatima u ovoj god. u odnosu na lanjsku i dobivanja dugoročne koncesije koju su prenijeli svi mediji od Novca, Poslovnog kluba, Dnevnika i svih poslovnih tiskovina nevjerojatno da cijena još nije krenula prema gore.

[b]Ima se![/b]

konačno malo akcije na ACIju, bilo je i vrijeme

[b]Ima se![/b]

1H

No respect

Dobit 1.083 a tekuće razdoblje tekuće godine čak 7.441 kn! kumulativ prethodna godina – 6.059 kn!
Kupiti?

Evo malo analize …

I love the Smell of Profits in the Morning

Fazan,

hvala za analiz(e) i tablicu koju i sam koristim …

Htio bi samo natuknuti, da se ne povedu u krivom smjeru oni, koji svoju odluku temelje na Pokazateljima investiranja (sheet Fundamentalna analiza u tablici).

Naime, izračuni poput P/E nisu točni. E u nazivniku (točnije EPS) je Earning tj. zarada u pola godine (za polugodišnje izvješće).

Samim tim P/E je cca. duplo veći, te ga, ukoliko nemamo slučaj sezonskog poslovanja,
moramo podijeliti sa 2, da dođemo do približno ispravne vrijednosti.

Još jednom hvala na tablici – odbacio sam sve svoje kad sam naišao na ovu .

[smiley11]

When someone asks you a question you don't want to answer, smile and ask, "Why do you want to know?".

Niko ništa o AC-ju.Država stekla udjel u ACI-ju, dobit u osam mjeseci 19,58 milijuna kuna
Business.hr
16.10.2007 15:31
Pročitaj komentare(0)
ACI je u prvih osam mjeseci ove godine ostvario dobit od 19.585.947 kuna, a na glavnoj skupštini društva održanoj danas u Opatiji dan je i prijedlog donošenja odluke o povećanju temeljnog kapitala društva unosom prava.

u miru i tišini se na kupnji pojavila mala kolicina od 141 dionicu pa cijeni od 11450 kn ..( 1.614.450 kn) , a na prodaji ima od 12000 do 13000 cca 23 dionice . čudno za nelikvidnu dionicu. Za mene osobno i nije jer je već imam ali očito su i neki malo veći investitori prepoznali ono u što vjerujem već neko vrijeme a to je da je jedana od najatraktivnijih dionica za kupnju .

New Report

Close