Forum

Naslovnica Forum Komentari članaka 4 razloga zašto je bolje i jeftinije biti podstanar nego imati vlastiti stan
Pretraživanje
Dionička društva
Imati vlastiti stan ili kuću velika je odgovornost i investicija. Za one koji žive u najmu često se kaže da 'bacaju novac' - jer bi za te mjesečne iznose koje plaćaju najmodavcu mogli investirati u vlastiti stan.
bambam99 11.8.2011.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Od 4 razloga 3 se odnose na kuću a ne stan !

spectras 25.8.2011.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Zanima me da li je autor razmišljao kako njegovi savjeti funkcioniraju u kontekstu obitelji s djecom koja idu u školu.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

fantom 12.12.2013.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
-

Ionako ne možemo imati vlastiti stan. Vlasništvo mogu imati samo osobe.

vuky91 9.6.2011.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Žalosno je za primijetiti da autor ne razlikuje pojam “unajmiti” od “iznajmiti”. Neozbiljni ste! Evo 2. Razloga zašto je bolje ipak imati vlastiti stan: 1. Dok si mlađi (do 40-te) možeš dobiti povoljniji kredit 2. Pod stare dane, ako doživiš mirovinu i ne budeš imao svoju nekretninu, teško ćeš moći preživljavati kao podstanar, primanja će ti pasti na 50%. Razmišljat ćeš o preseljenu u trećerazredne zemlje gdje će ti mirovina ipak nešto vrijediti. I ako hoćete treći razlog, masovno zaduživanje tj. uzimanje kredita pokreće gospodarstvo, raste potrošnja u državi, samo što je i činjenica da tada dobar dio kolača ide uvoznicima i državi…

bisakovi 29.1.2010.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Nacelno se slazem s autorom.
Dakako postoje i izuzeci,ali ako nemate cash ili barem vlastito zemljiste za gradnju , kupovina stana ili kuce u Zagrebu ili na moru je losa opcija.

bisakovi 29.1.2010.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Nacelno se slazem s autorom.
Dakako postoje i izuzeci,ali ako nemate cash ili barem vlastito zemljiste za gradnju , kupovina stana ili kuce u Zagrebu ili na moru je losa opcija.

diJonicar 10.7.2013.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
100%

Autor očito nikada nije bio podstanar i ne poznaje HR prilike. Možda je bolje biti podstanar u uređenim državama, s visokim primanjima i s ugovorom o najmu ali u HR su za većinu puka te su stavke teško dostižne. Da mi je znati tko se to iseli iz nekog stana u par sati!? Još ako je obitelj brojna, hm… U par sati jedino što možeš dobiti je “košaru” od vlasnika; oprostite meni treba stan, ajte vi van u tjedan dana.

hern 23.6.2013.
Dugotrajni korisnik
-

Ja mislim da bi ovdje nekog trebalo karati u prkno.