1euro = 20 kuna

Evo zanima me Vaše razmišljanje na ovu temu. Zašto da? Zašto ne? Prednosti i nedostaci jednog i drugoga.

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

U nasoj visoko euriziranoj zemlji je tak svejedno koliko vrijedi 1 euro
Sve ce se prilagodit tecaju, a i aprecijacija ili deprecijacija je samo kratkoročni efekt na privredu
Samo cisto sumnjam da cemo se u buducnosti igrati s tecajem, bar ne vidim tko bi to u zemlji mogao napraviti, ovo sto neki nasi vrli ekonomisti pricaju, pricaju sada kad nisu na mjestu guvernera…
To ti je isto kao i u politici, dok nisi glavni lajes jedno, kad postanes glavni onda je to potpuno druga prica..
Onda je to kontinuitet, u ovoj zemlji nema tih snaga koje bi mogle promijeniti tok, maticu, svi upadaju u struju samo sto neko brze pliva a neko sporije…
Sto se mene tice i price vezane uz euro, ja bih osobno volio da je kuna ipak malo slabija (recimo 1e=8,5 kn)

Zašto ne? Da me ne bi vijali svi ljudi koji su ratu kredita vezali sa eurom 😉 Njih nije nikako mali broj 🙂

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

http://www2.fima.com/phpB2/viewtopic.php?t=97&start=75 Evo napisao sam malo na fimi pa da se ne ponavljam. Pozdrav

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

A što je sa inflacijom? Ne bi li ona bila potaknuta naglim plasiranjem kuna? Što je sa tvrtkama koje su se zadužile u inozemstvu a svoje proizvode plasiraju u HR? Što je sa onim tvrtkama koje u svoje proizvode ugrađuju neke djelove iz eurozone? Sumnjam da bi se zakon o jednoj trećini prihoda odnosio na njih. Zapravo, sumnjam da se odnosi i na potrošaće. Naime taj zakon bi vjerojatno (nisam ga pročitao ali po logici stvari) trebao sprječavati banke da ulaze u crveno, ali mislim da ne spada pod taj zakon kad se političkom odlukom gurne banke u crveno. Koliko bi odštete trebali platiti bankama?

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Ozapa jednom smo živili u Jugoslaviji znamo kako je. Sada živimo u Hrvatskoj isto znamo kako je. Nešto tu ne štima. Prije su navodno svi novci išli u BG, sada idu ZG. Prije se za vojsku odvajalo 70 % “dohotka” sada ?? Bila je inflacija pa što? Hrvatska je jedino ovisna o nafti. Ostalo je sramotno da uvozimo. Imamo rafinerije, imamo elektrane, imamo farmaciju, možemo sve proizvoditi. Imamo naravno i more. Kad bi Srbi imali more, gdje bi im bio kraj? Sa obzirom da znamo kakve bratske veze imaju sa Rusima. Jedina stvar što nam nedostaje to su automobili. Ok. Tko sagradi tvornicu dobiva ekskluzivu. Ne vidim nekih tu problema. Novac koju političari namjenjuju za poticaje neka si slobodno zadrže i plačaju tvrtkama koje su se zadužile vani da bi proizvod plasirale na HR tržištu. Konstantno od rata RH ide u pogrešnom smjeru. Mislim o gospodarstvnom smjeru, o političkom mi se ne da raspravljati jer sam čudno orijentiran 😉 Jedino tko bi u trenutku bio u kritičnoj masi su strane banke. Hrvatska bi štampala kune da ljudi vračaju normalno kredite a od turizma bi se dopunjavale devizne rezerve. U biti banke ne bi ni gubile nešto puno, jer su vlasnici mirovinskih fondova i velikih vlasničkih udjela u dobro stoječim tvrtkama. Jedino mi je žao političara, ne bi se mogli lječiti vani nego bi se morali lječit u hrvatskoj 😉 Lječenje vani bi im bilo skupo, ne bi si to mogli priuštiti, kao ni građani sad u hrvatsko 😉

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Koliko ja vidim ti se zalažeš za nacionalnu privredu nasuprot otvorenom tržištu. Jer u biti devalvacija je upravo zatvaranje tržišta koristeći kupovnu moć stanovništva. Pogriješio si državu – Kina/Indija bi ti više pasala. Preskočit ćemo tvoja razmišljanja o državama i politikama i okrenuti se gospodarstvu. Kažeš da je sramota je da uvozimo puno toga – slažem se. Međutim kada bi sutra postavio tečaj po svome nahođenju mi se za 10 dana ne bi imali s čime prati (reci mi za iti jedan hrvatski sapun) niti … brisati (Paloma,Zewa, talijanski K+ itd. ). Na žalost ne bi imali puno stvari kojih nisi niti svjestan krenimo od sve elektronike, sirovina, ljekova… da ne nabrajam dalje. Imao bi odljev mladih i sposobnih ljudi tamo gdje se može nabaviti više za zarađeni novac. A ni psihološki efekt nije za zanemariti.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

dona2005, 22.02.2006. u 08:49
… mi se za 10 dana ne bi imali s čime prati (reci mi za iti jedan hrvatski sapun) niti … brisati (Paloma,Zewa, talijanski K+ itd. …)

slažem se s ovim, ali se slažem i s prethodnikom. Ima puno drugih roba koje stvarno ne bismo trebali/smjeli olako uvoziti. Tu prvenstveno mislim na hranu. Štoviše, sami sebi štetimo kada i turistima nudimo uvoznu hranu. Pa mnogi od njih su došli i zbog prirodne, zdrave hrane, a ne smeća i uvoza.

[color=blue][/color]

Aaa ozapa ubode me u srce.. Pa ja sam osječanin, kako ideš meni napisati da nemamo sapuna?

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Da zalažem se za kupovnu moć + turisti + naši mozgovi. Slažem se da nemamo rudnike silicija, boksita i tome slično. Nikad ih nećemo ni imati ako razmišljamo da trebamo uvesti proizvode koji možemo samostalno i vrlo kvalitetno napraviti. Sve možemo proizvesti i za sve možemo nabaviti sirovinu. No to ne može biti u kratkom roku a država time gubi punjenje proračuna. Zašto nikada nije potaknuto pitanje da proizvod koji se prodaje u hrvatskoj ne i proizvodi u hrvatskoj? Zašto postoje licence? Kako to da milka nije prodala licencu? Kako ti tvoji sapuni nikada nisu prodali licencu da se proizvode u HR?

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

dona jako je lijep osječaj kad dođeš u drugu državu i konzumiraš njihove domaće specijalitete. Bio sam u Budvi na par mjeseci prošle godinu u proljeće. Preporodio se sa klimom i hranom. Domaće pivo, domaće vino, domaća voda, domaće njeguške kobasice, domaći cetinjski pršut… Svako podneblje ima svoje kvalitete. Globalizirati ljude zbog tržišta…

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Mislim da smo mi ovdje na istoj liniji ali ja sam malo više skeptik. Naveo sam sapun i WC papir kao primjer jer već dosta dugo tražim neki “made in croatia” i srce me boli svaki put kad kupim strani – dakle svaki put. Hajde piši Saponiji da napravi neki tekući sapun (parfem iz Lahora je dosta dobar [smiley2]) Istina, licence postoje ali ponovo dolazimo do problema veličine našeg tržišta. Nije Milka luda dati licencu nama pa da je jeftinijom radnom snagom potučemo na njezinim tržištima. Dakle strane investicije ostaju jedina nada. Hej i zašto si spomenuo Milku ? [smiley10] Evo jedan Kandit tebi u čast (nije šala ).

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Ozapa pa dobar proizvod je dobar ma koliko on star bio.Jel se slažeš? Recimo da Saponia ima tekuči sapun cca već 20 godina [smiley1] Ako mi ne vjeruješ gledni http://www.saponia.hr/veliki_p_proizvodi.php?id=26

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

A niššš ne vidim što tipkam (moram opet moljakat moderatore) pa ću postat replay ovako u rate 😉

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

New Report

Close