Commodities trading

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Commodities trading

Da li netko sa ovog foruma trguje sa commodities?

Koji je najbolji (i/ili najpovoljniji) američki broker za to?

Ako se ne varam, recimo futures ugovor za naftu se odnosi na količinu od 1000 barela i za razliku od opcije koja se ne mora iskoristiti, ovo se uvijek provede? Ili sam krivo shvatio?
Vaš link

Kolike su uopće cijene takvih futures ugovora? Da li naplaćuju cijeli iznos, recimo uzmem futures ugovor za 2013-u godinu, 87$ po barelu, da li to košta 87.000$?
Kakve su brokerske naknade?

Jel istina da za neke commodities, recimo naftu, postoje i opcije i futuresi?

Vaš link

Ovo je dobra rečenica [lol]

If your broker is friendly and chatty like those great Aussie brokers, he’ll probably suggest sooner or later that you try something a little more exotic than plain old futures – after all, they’re only leveraged by a factor of 40, whereas with options you can make a bloody fortune with almost nothing.

El Febo, 19.03.2010. u 19:01
Ako se ne varam, recimo futures ugovor za naftu se odnosi na količinu od 1000 barela i za razliku od opcije koja se ne mora iskoristiti, ovo se uvijek provede? Ili sam krivo shvatio?

Za razliku od opcija Futures ugovor je dvostrani obvezni akt što znači da obvezuje obje strane.
Međutim namiruju se putem clearinga te rijetko namira izvršava u stvarnoj isporuci. Želiš li izaći iz pozicije zauzete u Futures ugovoru dovoljno je ući u suprotnu poziciju u drugom takvom Futures ugovoru.
Ono što ih ćini rizičnijima od opcija jest sustav dnevnih margina što znači sve i ako pogodiš dugoročni trend recimo nafte mogu te dotući margin call-ovi za svaki dnevni pomak na grafu u suprotnom smijeru od onog koji si zauzeo u terminskom ugovoru.

El Febo, 19.03.2010. u 19:01
Kolike su uopće cijene takvih futures ugovora? Da li naplaćuju cijeli iznos, recimo uzmem futures ugovor za 2013-u godinu, 87$ po barelu, da li to košta 87.000$?

Krivo, plaćaš određeni postotak cijene koji si zauzeo u Futures ugovoru koji opet varira od brokera do brokera odnosno od investitora do investitora. Primjer, položiš na Initial margin account 25.000,00 USD, možeš otvoriti poziciju od npr. 125.000,00 USD.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Mene isto zanimaju commodities ali sam to ostavio za daljnju budućnost. Koliko sam za sada uspio saznati treba temeljito obraditi homework prije bilo kakvog poteza. Neznanje se skupo plaća. Ako netko od vas može preporučiti kakvu literaturu, zna za kakav dobar simulator, zna za neki dobar link na internetu? Svaka informacija je dobro došla.

Dečki dragi…ostavite se vi Futuresa.
To je ipak rezervirano za vrhunske špekulante odnosno one koji se takvima smatraju a još su uz to i financijski dobro potkovani.
Pa nisu to dionice pa da vam uvijek preostaje buy&hold solucija.
Udjes li u krivu poziciju kod Futures ugovora i ne likvidiraš ga na vrijeme, odrat će te do kože.
Ako se hoćete igrati sa tim stvarima , opcije su već za vas plafon.
Savjet je dobronamjeran, ako želite probati samo izvolite.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Od commoditiesa sam ja trgovao sa zlatom preko http://www.bullionvault.com

Vidim da su nedavno uveli i srebro, ali sam otisao prije toga jer mi se cini da bi cijeli taj metalni balon uskoro mogao solidno puknuti. Uglavnom, dok sam trejdao preko njih, iskustva su mi bila ok.

http://www.plus500.com/Home.aspx?hl=hr&gclid=CP7hpdL2zqACFZEj3wodTE3t0A skinuo demo…ljepa igra…kad otvoris poziciju…nema ni pišanja ni s@anja ,jer ode lova za cas….odnosno ako u pravom trenutku otvoris….zacas 100% dobitka…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

za te plus 500 sam inace nasao da se po netu prica da su muljatori i da je sve ok dok gubis al jednom kad zaradis da ti zatvore account i odjebu te.


za te plus 500 sam inace nasao da se po netu prica da su muljatori i da je sve ok dok gubis al jednom kad zaradis da ti zatvore account i odjebu te.

moguce…..previse reklamiraju….pa mi sumnjivo….igram se demo….dobro izgleda i ljepo se da radit

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Gijaaaa SILVERu, gijaaa [kiss]

budali je i jedan nick preveliko opterećenje


Gijaaaa SILVERu, gijaaa [kiss]

Gijaaa AGQ gijaaaa [kiss]



Gijaaaa SILVERu, gijaaa [kiss]

Gijaaa AGQ gijaaaa [kiss]
[/quote]
GijaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaDAG,gijaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa [kiss]

Meni ovo izgleda da je zrelo za korekciju pa sam zasvirao R&B.. [wink]

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]

Ovdje upišite svoj komentar… [bye]

New Report

Close