ZLAR (Zlatni rat d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZLAR (Zlatni rat d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nekako mi je čudno da ovaj turistički biser nema svoj topic. U današnje vrijeme kad su sve turističke kuće, (koje posluju pozitivno) prešle svoju nominalu, neke i BV, ZLAR sasvim sigurno izgleda kao neotkriven pick. Iako po rezultatima još zaostaje za istarskim hotelijerima, ulaganja u ZLAR nagovješćuju još bolje sutra. Od kapaciteta smještaja tu su dva hotela (oba s 4 zvjezdice) i jedno hotelsko naselje (3 zvjezdice). Dakle što se tiče kvalitete smještaja tu ZLAR ne zaostaje niti za istarskim hotelijerima. Hotel Elaphusa je u zadnjoj fazi preuređenja, (između ostalog i dogradnje), a otvorenje se očekuje 17.06. Kako će novi hotel izgledati i što će sve nuditi, najbolje je pogledati na njihovim stranicama. Uglavnom, kako se i pisalo to je trenutno najveća turistička investicija u Dalmaciji.
Ukoliko ovu dionicu usporedimo sa dionicom SUNH-a, koja mu je od svih dionica najsličnija, mislim da je očita trenutna debela potcijenjenost ovog bisera.

Volio bih čuti i Vaša mišljenja…

Slazem se kolega s vama. Bilo bi dobro da stavis malo podataka o ZLAR-u.[smiley1]

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Prije svega ukoliko ga fundamentalno idem usporediti s SUNH-om, naći će se ljudi koje će smatrati da želim diskreditirati dionicu Sunčanog Hvara, sa pretpostavljam argumentima kako se Hvar ipak ne može mjeriti s Bračom. OK, ne želim oko toga polemizirati. Ja smatram da su te dve dionice izuzetno slične.

Mislim da treba pogledati kvalitetu smještaja. Znači dva hotela s 4 zvjezdice i hotelsko naselje s 3 zvjezdice. Što možemo zaključiti ? Ajmo redom…

Hotelsko naselje (234 sobe) – 3 zvjezdice;
Hotel Elaphusa (306 starih + 300 novih soba = 606 soba) – 4 zvjezdice;
Hotel Rio Borak (184 soba) – 4 zvjezdice;
(ako neki od podataka nisu točni volio bi da me netko ispravi)

Zaključak: 77% smještajnog kapaciteta je okarakterizirano s 4 zvjezdice.
Sad usporedimo to s bilo kojom drugom hotelijerskom kućom na Jadranu i pogledajmo njene rezultate. Mislim da je ZLAR, ako ne prvi sigurno vodeći u tom pogledu. Dakle ni istarski hotelijeri nemaju ovu kvalitetu.

Trenutna cijena na tržištu 350 kn. Nominala je 370, BV 453 kn. (a najsmješnije posluju pozitivno )

Cijene avioprijevoza po najavi iz poslovnog će ići dolje. Brač ima aerodrom i sigurno će se odraziti na broj gostiju.
Osim ženskog turnira u tenisu (6 mjesec) starta i muški senior tour (9 mjesec), po prvi puta ove godine.

Zar nije dovoljno [smiley2]

Osim ženskog turnira u tenisu (6 mjesec) starta i muški senior tour (9 mjesec), po prvi puta ove godine.

Zar turniri nisu ugaseni ima vec 2-3 sezone?

Otkud vi kolega Cartmanne na ovoj temi. Vec sam mislio da si oso u mirovinu. Znaci pratio si turnir u zenskom tenisu, nogice, kratke hlacice i to?
PS: pusti turnir, jesi li proucavao pokazatelje i te stvari?[smiley1]

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Sad sam pogledo, tu vam je o turnirima (fulo sam malo termine)

http://www.bluesunhotels.com/mjesta/4/23/hr


Sad sam pogledo, tu vam je o turnirima (fulo sam malo termine)

http://www.bluesunhotels.com/mjesta/4/23/hr

I ja sam pokusao googleat ali nije bilo rezultata, samo od kojeg se ocito odustalo nakon 2003.

Cartmann, kako si iz Bola volio bi od tebe čut kako radovi na novoj Elaphusi napreduju, i kako sad izgleda. Ja sam se danas igro malo špijuna, nazvo ih, kao htio bi ljetovati tamo, ali čuo sam da se radi itd….; pa kad će to biti zgotovljeno. Tad su mi rekli da je 17.06 svečano otvorenje.
Dal’ si vidio novu Elaphusu i dal ti se datum čini realnim ?

Smatram da je Zlatni rat uistinu zlatan[smiley2].

Davno sam ušao u ovu dionicu, pa izašao i opet ušao. Ne namjeravam prodavati jer tko nije posjetio Bol nije mu lagano shvatiti da je Bol jedna od 3 top destinacije Jadrana (uz Dubrovnik i Hvar) s top 1 plažom.

Priznajem da sam se i osobno iznenadio novim brandiranjem ZLAR hotela, ali i ALL inclusive uslugama. Da je riječ o biseru koji će polučivati sve bolje i bolje rezulatate potrebno je pogledati cjenik i obim ponuđenih usluga.

Također smatram da tržište slabo valorizira njegovu vrijednost, pogotovo kada se uzmu u obzir drugi, nesređeni hoteli na lošijim lokacijama.[smiley9]

[b][color=blue]Popravljam hrenovke![/color][/b]

Mislim da je lijepo pročitat’. Pa sad procjenite jel ZLAR dobra investicija [smiley2]

http://www.poslovni.hr/12985.aspx

Joj kolega Flyer, ti si meni jako sumnjiv, da nisi ti narucio taj clanak. A da je dobar, dobar je.
Vidim da je Blue Sun vlasnik i Hotela Brela. Covjek ocigledno zna sto radi. Svaka cast.[smiley1]

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

..a čuj…probaš na sve moguće načine, pa ak nejde uvališ koji somičak novinaru [smiley2]


Cartmann, kako si iz Bola volio bi od tebe čut kako radovi na novoj Elaphusi napreduju, i kako sad izgleda. Ja sam se danas igro malo špijuna, nazvo ih, kao htio bi ljetovati tamo, ali čuo sam da se radi itd….; pa kad će to biti zgotovljeno. Tad su mi rekli da je 17.06 svečano otvorenje.
Dal’ si vidio novu Elaphusu i dal ti se datum čini realnim ?

Elafuza je skup apartmana, ne mogu tacno odrediti koliki dio je renoviran, primjetio sam radove na vise mjesta, sto je zavrseno i koliki ce dio biti na raspolaganju ovog ljeta ne mogu precizno reci, a ne bih zelio nagadjati. Ali mogu provjeriti i javiti, ovaj vikend bih trebao ici do Bola.

ajde, bilo bi lijepo čut nešto iz prve ruke…

Pozdrav

New Report

Close