Sindikati javnih službi zbog malih božićnica traže Šukerovu ostavku

Naslovnica Forum Komentari članaka Sindikati javnih službi zbog malih božićnica traže Šukerovu ostavku

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

i ja bi božićnicu ali radim u privatnom sektoru pa je nemam, kad ste htjeli da pratite privatni sektor partite ga i sada. ***obrisano***

Cookie Monster

Ne bih komentirala Saladina (vajda postoji i baniranje?), njegov komentar je odraz osobne (ne)kulture ali i elementarnog nepoznavanja bazičnih činjenica.
O razlici između privatog i javnog/državnog sektora bi se moglo puno razglabati. No, mnogi od nas nisu u javnom ili državnom sektoru zato što nemamo gdje drugdje biti, nego zato što radimo visokokvalificirane poslove koje nitko drugi ne može jer za njih jednostavno nije školovan, a spadaju u taj sektor. Tako da lijepo molim dotičnog gospodina da 1. bira rječnik, a 2. kad bude imao odgovarajuću naobrazbu, razgovarat ćmo na tom nivou. Liječnici, profesori, defektolozi, psiholozi…valjda zaslužuju bazično poštovanje.
No to i nije toliko bitno koliko je indikativo je da je npr. za Bosnu (i) ove godine bilo 700 milijuna kuna (čini mi se da oni i dalje ne pune proračun RH…), dok je npr. projekt besplatnih školskih udžbenika za djecu rođenu u ovoj državi koštao 730 milijuna. No, njega su glatko ukinuli. Dakle – za hrvatsku djecu u Hrvatskoj nema, ali za kojekakve kreature u dijaspori koji nose glasove ima.
Zato, glasam ZA Božićnicu jer ona znači da hrvatska vlada poštuje hrvatsku intelektualnu elitu – makar barem na Božić.

kolega Saladin, izgleda da ste krivi po više stavaka. Hrvatska intelektualna elita Vas je čak optužila i za ukidanje besplatnih udžbenika a da ne govorim što iz privatnog sektora navijate za pomoć Bosni. Triput hura za hrvatsku intelektuanu elitu !!!

smanjilo mi plaću, ubilo božićnicu, otpuhalo kolege, nabilo križni porez, ogulilo pdv-om,
ma nek si uzmu i za božić, meni netreba, ionako radim pa nemam vremena za trošit na gluposti


smanjilo mi plaću, ubilo božićnicu, otpuhalo kolege, nabilo križni porez, ogulilo pdv-om,
ma nek si uzmu i za božić, meni netreba, ionako radim pa nemam vremena za trošit na gluposti

ajde, ti bar imaš para

pa dva puta si rasprodo arenu


O razlici između privatog i javnog/državnog sektora bi se moglo puno razglabati. No, mnogi od nas nisu u javnom ili državnom sektoru zato što nemamo gdje drugdje biti, nego zato što radimo visokokvalificirane poslove koje nitko drugi ne može jer za njih jednostavno nije školovan, a spadaju u taj sektor. Tako da lijepo molim dotičnog gospodina da 1. bira rječnik, a 2. kad bude imao odgovarajuću naobrazbu, razgovarat ćmo na tom nivou. Liječnici, profesori, defektolozi, psiholozi…valjda zaslužuju bazično poštovanje.

Kod nas se brka državna/gradska uprava sa javnim službama. I dok za javne službe treba vrlo često visoka naobrazba, za državne/gradske službe treba najčešće visoka veza.
Žalosno je da redar u zagrebparkingu ima plaću kao i liječnik u bolnici, a veću nego profesor u školi.
Ipak i javnu službu bi po meni trebalo složiti drugačije . Mislim da imamo previše bolnica (treba li u Krapini skupa bolnica za koju onda nema liječnika), previše škola, previše veleučilišta… Isto tako, izdvajanja za kojekakve umjetnike treba maksimalno srezati. Ja sam za da liječnici imaju i dvostruko veće plaće, ali sorry jedan muzičar, glumac ili slikar ako ne može živjeti od prodanih ulaznica ili ploča…

New Report

Close