S 30 milijuna eura brodska luka postaje regionalni lider

Naslovnica Forum Komentari članaka S 30 milijuna eura brodska luka postaje regionalni lider

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Sad mi je malo jasnija brzopotezna ovrha na gradskim zemljištima – možda će netko reći kakve to ima veze jedno s drugim – ali to što je meni, običnom građaninu, prva asocijacija na ovaj članak bila gle razloga za jeftino gradsko zemljište – posljedica je skromnog razmišljanja da bi i sama napravila upravo tako kad bih mogla imajući ovakvu informaciju i priliku da od nje utržim dio kolača. Kako se približiti ovakvom projektu kad jednog dana profunkcionira već nekretninama, čija će cijena tada porasti do respektabilnih visina. Porjeklom sam iz toga kraja, tako da vrlo dobro mogu povezati nekretnine, plovni put Save, smještaj luke, nekada vrhunsku, veliku metaluršku industriju, željezničko čvorište, naftni terminal, rafineriju preko save, auto-put i još mnoge, mnoge geostrateške potencijale tog posavskog grada. Nakon čitanja ovog članka borba za gradsku imovinu više me ni malo ne čudi. Nije to nikakva slučajnost već dobro promišljena strategija izgrađena odavno. Naime svaki pamtan investitor ju ima a to što gospodarsku strategiju razvoja hrvatskog gospodarstva, hrvatski stručnjaci nisu uspjeli osmisliti do današnjih dana, nije njihov problem ni krivnja niti će ih to zaustaviti da i u buduće rade svoje investicijske strategije na tezi kupi jeftino, investiraj, oplemeni, iznajmi za velike novce ili prodaj kad za to dođe povoljan trenutak. Lokalna vlast je trebala imati svoju strategiju za otalu gradsku imovinu koja će se naći izvan luke, čija će se vrijednost i atraktivnost nakon njene izgradnje, bitno promijeniti, pa ju lijepo kroz GUP, PUP i slične planove zaštiti. Toliko Brodu, pazite na gradske nekretnine, trebat će vam ako se ovaj projek ostvari.

New Report

Close