Velika Depresija 2 – san ili java

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Velika Depresija 2 – san ili java

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Drage braćo i sestre,

odlučio sam otvoriti ovu temu temeljem neumitnih činjenica koje su svaki dan sve očitije.

Imamo slijedeće faktore:

– konstantan porast nezaposlenosti,
– konzumer koji jednostavno izumire,
– opća nelikvidnost usprkos upumpanim stimulusima,
– zamrznuta kreditna tržišta gdje je krvotok još uvijek u arestu,
– veliki deflatorni pritisci iako svijet pokušavaju uplašiti inflacijom,
– monetarna komponenta poznatija kao Paul Kasriel’s “infallible recession indicator”
– M1 i CPI indikatori,
– lista događaja i objašnjenja s kojom su se složili i makroekonomisti kraljevskog instituta iz Londona:

1.

Treasury sneaks corporate tax credits into bailout giveaway, shifts costs to states
2.

State revenues down, taxes and debt up; hiring, spending, borrowing add even more debt
3.

State, municipal, corporate pensions lost hundreds of billions on derivative swaps
4.

Hedge funds: 610 in 1990, almost 10,000 now. Returns down 15%, liquidations up
5.

Consumer debt way up, now at $2.5 trillion; next area for credit meltdowns
6.

Fed also plans to provide billions to $3.6 trillion money-market fund industry
7.

Freddie Mac and Fannie Mae are bleeding cash, want to tap taxpayer dollars
8.

Washington manipulating data: War not $600 billion but estimates actually $3 trillion
9.

Hidden costs of $700 billion bailout are likely $5 trillion; plus $1 trillion Street write-offs
10.

Commodities down, resource exporters and currencies dropping, triggering a global meltdown
11.

Big three automakers near bankruptcy; unions, workers, retirees will suffer
12.

Corporate bond market, both junk and top-rated, slumps more than 25%
13.

Retailers bankrupt: Circuit City, Sharper Image, Mervyns; mall sales in free fall
14.

Unemployment heading toward 8% plus; more 1930’s photos of soup lines
15.

Government policy is dictated by 42,000 myopic, highly paid, greedy lobbyists
16.

China’s sees GDP growth drop, crates $586 billion stimulus; deflation is now global, hitting even Dubai
17.

Despite global recession, U.S. trade deficit continues, now at $650 billion
18.

The 800-pound gorillas: Social Security, Medicare with $60 trillion in unfunded liabilities
19.

Now 46 million uninsured as medical, drug costs explode
20.

New-New Deal: U.S. planning billions for infrastructure, adding to unsustainable debt
21.

Outgoing leaders handicapping new administration with huge liabilities
22.

The “antitaxes” message is a new bubble, a new version of the American dream offering a free lunch, no sacrifices, exposing us to more false promises

Will the next meltdown, the third of the 21st Century, trigger a second Great Depression? Or will the 2007-08 crisis simply morph into a painful extension of today’s mess to 2011 and beyond, with no new bull market, no economic recovery as our new president hopes?

Perhaps some of the first 29 problems may be solved separately, but collectively, after building on a failed ideology, they spell disaster. So listen closely to “leading indicator” No. 30:

At a recent Reuters Global Finance Summit former Goldman Sachs chairman John Whitehead was interviewed. He was also Ronald Reagan’s Deputy Secretary of State and a former chairman of the N.Y. Fed. He says America’s problems will take years and will burn trillions.

He sees “nothing but large increases in the deficit … I think it would be worse than the depression. … Before I go to sleep at night, I wonder if tomorrow is the day Moody’s and S&P will announce a downgrade of U.S. government bonds.” It’ll get worse because “the public is not prepared to increase taxes. Both parties were for reducing taxes, reducing income to government, and both parties favored a number of new programs, all very c

new programs, all very costly and all done by the government."

Reuters concludes: "Whitehead said he is speaking out on this topic because he is concerned no lawmakers are against these new spending programs and none will stand up and call for higher taxes. ‘I just want to get people thinking about this, and to realize this is a road to disaster,’ said Whitehead. ‘I’ve always been a positive person and optimistic, but I don’t see a solution here.’"

We see the Great Depression 2. Why? Wall Street’s self-interested greed. They are their own worst enemy … and America’s too.

Eto nam i VIX-a na +25% samo danas!!! Obrat? Put u provaliju? Komentari su dobro došli zato je tema i otvorena.

kakva depresija, ova kaj se trenutno dešava u USA je korekcija!
a i kod nas također!
ne čini vam se da smo previše povukli prema gore?
koliko ja znam većina je objavila "better then expected" rezultate za 3q u USA…
a ni rezultati naših kompanija nisu loši, neki imaju bolje a neki malo manje dobre rezultate, sve je dobro dok se posluje s dobiti…
Jedini je problem taj što ima sve više i vše ljudi na ovom svijetu, pa nema za sve posla…riješit će se i to nekim 3. svjetskim ratom, pa će neki u vojsku, industrija će procvasti…neki će i poginuti…nešto će se porušiti,pa će bit posla i za građevinare…pa će kasnije osnovati sud za ratne zločince, pa će bit posla i za sudce i odvjetnike…i tako u krug…
full sam u dionicama pa nisam u depresiji, ako netko je nek se liječi…
[lol]

Kolega Sava, zašto vas toliko smeta tuđe mišljenje?

Malo me to podsjeća na dane kad sam u rujnu prošle godine napisao na forumu da je dno Crobexa na 1.200!
Doživio sam saave uvreda i omalovažavanja, samo zato što sam mislio vlastitom glavom a ne tuđom pameću, tipa JPMorgan ili Goldman Sachs?
Nisam vidio da su te uvrede nekom od onih koji su ih upućivali donijele išta dobro. Samo su ih omele u normalnom rasuđivanju.

Dajte pustite i druge da uživaju iste slobode koje vi uživate. Ja se osobno rijetko slažem sa vašim stavovima, ali zna biti i odličnih. Pa ne vidim da to treba biti neki problem.

Pozdrav, odoh na večeru, već kasnim

http://www.kucilooro.webs.com/

tema nije bezveze, ja se slažem…ali situacija je daleko bolja nego što je bila prije pola godine, pa je malo zakašnjela reakcija sad kad su već neke zemlje najavile izlazak iz "recesije"…još koji mjesec i bit ćemo dobri…


tema nije bezveze, ja se slažem…ali situacija je daleko bolja nego što je bila prije pola godine, pa je malo zakašnjela reakcija sad kad su već neke zemlje najavile izlazak iz "recesije"…još koji mjesec i bit ćemo dobri…

Vidite kolega moje se mišljenje razlikuje od Vašeg. Ja pak nekako mislim da ćemo uletiti sata u fazu visoke volatilnosti (VIX ukazuje da će sljedećih mjesec dana biti divljački) a nakon toga vjerojatno okretanje prema dolje. Spremaju drugi stimulus, zakon o To Big To Fail firmama zapinje, treba ga pogurati. Ali ionako je ovdje agenda bitno drugačija nego što većina misli.

Vidite kolega moje se mišljenje razlikuje od Vašeg. Ja pak nekako mislim da ćemo uletiti sata u fazu visoke volatilnosti (VIX ukazuje da će sljedećih mjesec dana biti divljački) a nakon toga vjerojatno okretanje prema dolje. Spremaju drugi stimulus, zakon o To Big To Fail firmama zapinje, treba ga pogurati. Ali ionako je ovdje agenda bitno drugačija nego što većina misli.

Dajte pogledajte VIX prije 2 mjeseca, pogledajte DOW i S&P500 prije 2 mjeseca…kolko bodova…pa nije to moglo tako u beskonačnost…korekcija kolega, najobičnija korekcija…koja će sad u velikim očima straha izgledati kao novi slom burze…spretni su se iskrcali i ponovno će se ukrcati na nižim razinama…pa na kraju krajeva to je i bit burze…zaraditi…a kako će se zaraditi bez rastova i padova, objasnite vi meni…



tema nije bezveze, ja se slažem…ali situacija je daleko bolja nego što je bila prije pola godine, pa je malo zakašnjela reakcija sad kad su već neke zemlje najavile izlazak iz "recesije"…još koji mjesec i bit ćemo dobri…

Vidite kolega moje se mišljenje razlikuje od Vašeg. Ja pak nekako mislim da ćemo uletiti sata u fazu visoke volatilnosti (VIX ukazuje da će sljedećih mjesec dana biti divljački) a nakon toga vjerojatno okretanje prema dolje. Spremaju drugi stimulus, zakon o To Big To Fail firmama zapinje, treba ga pogurati. Ali ionako je ovdje agenda bitno drugačija nego što većina misli.
[/quote]

Ovih par zadnjih dana pokazuje ništa osim da se iskorištavaju opcije kupovine SVEGA po nižim cijenama od tržišnih. Pitaš se zašto.
Zato što su kupci opcija SIGURNI U RAST SVEGA – u to su ih uvjerili podatci koji stalno pristižu a zeleni su da nemogu biti zeleniji. Stoga ovako visoka volatilnost je za mene znak da su neki trgovci imali krive procjene prije cca mjesec dana kakvi se rezultati mogu očekivati iz gospodarstva.


Ovih par zadnjih dana pokazuje ništa osim da se iskorištavaju opcije kupovine SVEGA po nižim cijenama od tržišnih. Pitaš se zašto.
Zato što su kupci opcija SIGURNI U RAST SVEGA – u to su ih uvjerili podatci koji stalno pristižu a zeleni su da nemogu biti zeleniji. Stoga ovako visoka volatilnost je za mene znak da su neki trgovci imali krive procjene prije cca mjesec dana kakvi se rezultati mogu očekivati iz gospodarstva.

Kolega, ja se upravo bojim toga što su kupci sigurni u rast svega. GDP? Pretpostavljam da znate strukturu US GDP-a i trebalo bi Vam sve biti jasno.


Vidite kolega moje se mišljenje razlikuje od Vašeg. Ja pak nekako mislim da ćemo uletiti sata u fazu visoke volatilnosti (VIX ukazuje da će sljedećih mjesec dana biti divljački) a nakon toga vjerojatno okretanje prema dolje. Spremaju drugi stimulus, zakon o To Big To Fail firmama zapinje, treba ga pogurati. Ali ionako je ovdje agenda bitno drugačija nego što većina misli.

Dajte pogledajte VIX prije 2 mjeseca, pogledajte DOW i S&P500 prije 2 mjeseca…kolko bodova…pa nije to moglo tako u beskonačnost…korekcija kolega, najobičnija korekcija…koja će sad u velikim očima straha izgledati kao novi slom burze…spretni su se iskrcali i ponovno će se ukrcati na nižim razinama…pa na kraju krajeva to je i bit burze…zaraditi…a kako će se zaraditi bez rastova i padova, objasnite vi meni…
[/quote]

Apsolutno se slažem. Samo je pitanje dokle čemo roniti. Po VIX-u ulazimo u cca mjesec dana životinjske volatilnosti. Raj za trejdere. A nakon toga tko živ tko mrtav.

Pozdravljam otvaranje ove teme uvaženog kolege financijaša. Kada ufatim malo vremena objasniti ću ovdje zašto do ljeta očekujem DOW na 4500-5000 max. Ja već dugo trubim da ovo nema veze sa recesijom nego da je ovo čista depresija. Tko je pročitao Prechtera i Weissa to zna. Weiss je ovo sve predvidio do zadnjeg detalja. Prechter isto. Lijepo je sve objašnjeno pa ne vidim nikakvog razloga da se ljudi čude. Umjesto čuđenja bolje se pripremite.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

Koliko vidim probijene su neke granice potpore na glavnim indeksima a VIX je otišao u nebesa. Ova tema je otvorena u pravi čas čini mi se.


Koliko vidim probijene su neke granice potpore na glavnim indeksima a VIX je otišao u nebesa. Ova tema je otvorena u pravi čas čini mi se.

Bojim se kolega financijaš da će u ponedjeljak već za mnoge biti kasno po ovome što sada vidimo.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!


[
Apsolutno se slažem. Samo je pitanje dokle čemo roniti. Po VIX-u ulazimo u cca mjesec dana životinjske volatilnosti. Raj za trejdere. A nakon toga tko živ tko mrtav.

Evo, na kraju ćemo se složiti…raj za trejdere…i opet će netko zaraditi, netko izgubiti…sve je to normalno…
I po meni možda je bolje da imamo nekakav konstantan rast od 2 mjeseca, pa onda nek grune dole sve u nekoliko dana, nego da pada mic po mic 2 mjeseca…mislim da bi me to bacilo u depresiju…kad smo već kod depresije!
A ako će bit životinjske volatilnosti, kao što rekoh dat će se opet zaradit nešto…a to nam je vjerujem svima cilj ovdje…

New Report

Close