Poziv na bojkot AZ Obveznog mirovinskog fonda

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Poziv na bojkot AZ Obveznog mirovinskog fonda

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na inicijativu kolege metiua odlucio sam otvoriti novu temu za koju mislim da ima prostora s obzirom na nedavne istupe g. Dinka Novoselca Predsjednika Uprave AZ obveznog mirovinskog fonda.
Smatram da je svojim neodgovornm javnim istupima i djelovanjem nanio stetu ne samo buducim umirovljenicima nego i sadasnjim i buducim ulagateljima na hrvatskome trzistu kapitala.Cinjenicu da su mu dionice na razini crobexa 1900 skupe, a na 5000 jeftine(kada ih je AZ i kupovao) kao invrestitor nikako ne mogu razumjeti. Stoga predlazem cijenjenim forumasima\icama da kao gradjani podignemo svoj investitorski glas i kaznimo takvo nerazumno ponasanje na nacin da izaberemo neki drugi OMF koji zna bolje zastititi ne samo nas nego i interes svih gradjana Republike Hrvatske.
Za pocetak se mozemo pozabaviti cinjenicom koji je od OMF ove godine najvise ulozio na trziste kapitala u Hrvatskoj te kakva je struktura ulaganja pojedinoga mirovinskog fonda.

Scio me nihil scire

Ja sam za radikalnija riješenja. Motika,kolac,lanac…

who dares, wins

ne kužim u čemu je problem? ja sam u AZ fondu i zadovoljan sam što AZ sada ne kupuje domaće dionice nego čeka pad crobexa na 1000-1300 bodova! kad se na tim razinama debelo nakrca, onda neka slobodno diže crobex gore. za mene i moju mirovinu to će biti super..
ne znam zašto vi očekujete da vam AZ mojim mirovinskim uplatama pumpa crobex na burzi? neće ići [tongue]

moji postovi nisu investicijski sasvjeti niti prijedlog za kupnju ili prodaju dionica

Podržavam!

Struktura ulaganja ukupne imovine obveznih mirovinskih fondova

Scio me nihil scire


ne kužim u čemu je problem? ja sam u AZ fondu i zadovoljan sam što AZ sada ne kupuje domaće dionice nego čeka pad crobexa na 1000-1300 bodova! kad se na tim razinama debelo nakrca, onda neka slobodno diže crobex gore. za mene i moju mirovinu to će biti super..
ne znam zašto vi očekujete da vam AZ mojim mirovinskim uplatama pumpa crobex na burzi? neće ići [tongue]

Imas pravo,ma kolega Sonniboy vec godinama igra neku igru.
Ja zadovoljan i ne idem nigdje.

HAHAHHAHAHAHAH


Na inicijativu kolege metiua odlucio sam otvoriti novu temu za koju mislim da ima prostora s obzirom na nedavne istupe g. Dinka Novoselca Predsjednika Uprave AZ obveznog mirovinskog fonda.
Smatram da je svojim neodgovornm javnim istupima i djelovanjem nanio stetu ne samo buducim umirovljenicima nego i sadasnjim i buducim ulagateljima na hrvatskome trzistu kapitala.Cinjenicu da su mu dionice na razini crobexa 1900 skupe, a na 5000 jeftine(kada ih je AZ i kupovao) kao invrestitor nikako ne mogu razumjeti. Stoga predlazem cijenjenim forumasima\icama da kao gradjani podignemo svoj investitorski glas i kaznimo takvo nerazumno ponasanje na nacin da izaberemo neki drugi OMF koji zna bolje zastititi ne samo nas nego i interes svih gradjana Republike Hrvatske.
Za pocetak se mozemo pozabaviti cinjenicom koji je od OMF ove godine najvise ulozio na trziste kapitala u Hrvatskoj te kakva je struktura ulaganja pojedinoga mirovinskog fonda.

ja ga potpuno razumijem, kad je kupovao na crobexu svi su u državi mislili da smo regionalna sila [lol] državi nisu trebale pare……………..u medjuvremenu sve se promjenilo i sad treba financirati državu da ne odemo u default

osim toga, ljudi u masi uvijek polude a dolaze k sebi ( i realnosti ) jedan po jedan……………..dug je to bio proces, hehe, i jako bolan
[bye]

sve su to "zlatni dečki" iscenirali


ne kužim u čemu je problem? ja sam u AZ fondu i zadovoljan sam što AZ sada ne kupuje domaće dionice nego čeka pad crobexa na 1000-1300 bodova! kad se na tim razinama debelo nakrca, onda neka slobodno diže crobex gore. za mene i moju mirovinu to će biti super..
ne znam zašto vi očekujete da vam AZ mojim mirovinskim uplatama pumpa crobex na burzi? neće ići [tongue]

odlično razmišljanje samo ja bi spustio target crobexa na nekih 300 bodova. TU se svi postavite vjerujte mi

Evo ja javno obećavam da ću najmanje deset ljudi prebaciti u neki drug MF, truduti ću se svim silama da radim antireklamu AZ MF fondu, iako mislim da to nije potrebno dovoljno je ljudima reći istinu a ona glasi Dinko je INGRU kupovao po 60 000 po komada i to u bloku iako je svima jasno pa valjda i njemu da je tolika količina dionica išla preko burze da bi cjena morala ići dolje, nije prodao INU MOLU po 2800 već se pravio pametan i kupovao po 2900 i više i da dalje ne nabrajam potez gluplji jedan od drugoga.
Moje mišljenje i ljudi koji se malo razumiju u ekonomiju je to da se sada njegov strani vlasnik krca dionicama preko skrbničkih računa i da će te dionice poslije prodati AZ fondu ali po znatno većim cjenima i to je razlog zašto AZ ne kupuje dionice, i tako će još jedanput strani vlasnik zaraditi na našim dionicama a mi osobno pretrpiti štetu kao i do sada ne kažem da to ne radi i drugi MF ali ovdje je to očit primjer i zato ovu akciju treba podržati a bilo bi dobro da ova incijativa dospije i u medije pa čak bi trebalo osnovati i grupu na facebooku jer ovo šta on radi je valjda jasno svima.

i meni je az super,i ne zelim ga mijenjati,pa ako njih nema kom bumo prodavali na crob prek 5000…. [cool]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


i meni je az super,i ne zelim ga mijenjati,pa ako njih nema kom bumo prodavali na crob prek 5000…. [cool]

Da i ja znam da će kupovati na crobexu 5000 samo sa našim novcem od svoga vlasnika koji sada kupuje preko skrbničkih računa i zna da na crobexu 5000 ima sigurnog kupca u tome je poanta.

Ne mijenjam ja ništa, meni odgovara da AZ sada ne kupuje precijenjene HR dionice i da čeka jači pad crobexa da se uključi u kupnju. Dosta je bilo rasipanja naših mirovina na skupe dionice. Sad hoćemo samo jeftine kupnje ,a crobex na 1000 bit će idealan za to [thumbsup]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Podržavam ideju uz napomenu da sam još prošle godine izašao iz AZ mirovinskog fonda i prešao u PBZ Croatia osiguranje mirovinski fond.

Sve što je kolega sonnyboy napisao stoji, ja bih još nadodao da su na Crobex 5 000 kupovali dionice od pojedinih članova uprave tvrtki tako da se tu pojavljuju sumnje u nešto puno veće.
Za to postoji nadležni organi, i kako bi rekao Bandić, neka svatko radi svoj posao.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ne mijenjam ja ništa, meni odgovara da AZ sada ne kupuje precijenjene HR dionice i da čeka jači pad crobexa da se uključi u kupnju. Dosta je bilo rasipanja naših mirovina na skupe dionice. Sad hoćemo samo jeftine kupnje ,a crobex na 1000 bit će idealan za to [thumbsup]

kolega vidim i vi uz njih,samo cekajte,cini mi se da vas previse ceka,pazite samo da ne docekate 3000
no sto vas vise ceka,meni nekako mirniji san….. [cool]

@metiu
kolega znam na sto mislite,malo sam se nasalio…..LP
btw nisam u AZ….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

New Report

Close