ZDNK (Zdenka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZDNK (Zdenka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

VIdim da gubitci pogađaju ovu tvrtku i da je još uvijek u problemima no Zdenka je jedan po mom mišljenju pristojan hrvatski brand koji će najvjerojatnije netko preuzeti po smiješno niskoj cijeni. Sudbina Zdenke, vaša mišljenja… mogućnost oporavka? cijena dionica?

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Koliki ti je udio portfelja u Zdenki frende? hajde reci… kakav oporavak brate mili? jedini put koji zdenka s obzirom na poslovanje moze slijediti je onaj koji se zove ‘kljuc u bravi’. Taman da drzava i oprosti sve dugove, koji se brend tu ima za spasavati? Ko bi normalan to preuzeo. Jedini nacin koji ja vidim je onaj za jednu kunu

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

složio bi se sa nthanom , i nadovezao , zdenka je primjer apsurda hrvatske burze ljudi ta firma se cijepa na tri dijela , nema nikakvu budučnost u sastavu kojem je sada.

Ispricavam se ako je ovo gore bilo malo grubo. ali ja sa svojim skromnim znanjem doista ne vidim nacin na koji zdenka moze biti spasena. Sto je rekao znanac, iako se ne slazem uvijek s njegovim misljenjem, TLM sa silnim gubicima je rudnik zlata u usporedbi sa Zdenkom…[smiley10]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Srećom nemam ni 1 dionicu, no uz zdenku sam valjda kroz djetinjstvo postao sentimentalno vezan [smiley1], a vjerujem da nisam jedini koji pamti taj brand.
Da li netko zna ima li uopće kakvih interesenata za preuzimanje ukoliko bi država dala za 1 kunu?

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

***********************prebačeno sa Da li ući u zdenku po 33 kn?**********************

4.3.2006.


Dali je prevelik rizik,ili je moguća brza zarada?[smiley9]

4.3.2006.


preveli je to rizik, ali je mogućna i brza zarada.

4.3.2006.


Zbog čeg je rizik ?

5.3.2006.


http://www.mps.hr/pr/intervju.asp?id=27&NovinaID=

5.3.2006.


U portfelju Fonda za privatizaciju ostalo je još nekoliko manjih
društava koja trenutno nisu osobito eksponirana u javnosti, ali se
država ipak angažirala oko njihove konsolidacije. Primjerice i ova
Vlada je ponovo pokrenula proces konsolidacije Zdenke nakon što je
prethodno angažiranje kriznog menadžmenta za tu tvrtku završilo
neuspjehom?
– Poslovi kriznog menadžmenta trenutno su u domeni
policije i pravosuđa, a ova Vlada nedavno je donijela odluku o
prihvaćanju investicijske studije o financijskoj konsolidaciji tvrtke
Zdenka d.d. putem modela ovrhe. Država, odnosno DAB kao najveći
vjerovnik prenijeti će svoja vjerovnička prava na Fond za privatizaciju
i na taj način HFP će moći provesti ovrhu nad pokretninama i
nekretninama Zdenke kao i nad brendom te stvoriti nove tvrtke koje će
se potom privatizirati. Nova tvrtka Zdenka d.o.o. bavit će se pritom
isključivo proizvodnjom sira, silosi i sušara činit će posebno društvo,
a treći izdvojeni segment bit će farma. Zdenka d.d. završit će u
stečaju.

5.3.2006.


Zdenka je u teškoj krizi. Znam iz pouzdanih izvora. Moj prijedlog je da
se u zdenku neulazi, iako je moguća brza zarada ali zdenka je izrazito
rizična dionica.
Hvala ja je nebi i neželim puno riskirat. Ja znam puno boljih i
sigurnijih dionca na kojima se može zaradit.
Pozdrav dioničari[smiley2]

5.3.2006.


truli: ”
ZDENKA JE U TEŠKOJ KRIZI. ZNAM IZ POUZDANIH IZVORA. MOJ PRIJEDLOG JE DA
SE U ZDENKU NEULAZI, IAKO JE MOGUĆA BRZA ZARADA ALI ZDENKA JE IZRAZITO
RIZIČNA DIONICA. HVALA JA JE NEBI I NEŽELIM PUNO RISKIRAT. JA ZNAM PUNO
BOLJIH I SIGURNIJIH DIONCA NA KOJIMA SE MOŽE ZARADIT. POZDRAV DIONIČARI
[smiley2] ”

I ovom prilikom se slazem sa Trulijem ( Jarno ? ). Zdenka bi bila
pozeljna investicija na razini 5-10kn.
Jer moram se prisjetiti da ona nije privatizirana a drzi se na nivou
30-33kn, a Belje je toliko bilo kad je Agrokor postao vecinski vlasnik.
Osim toga morate znati da je Zdenka u ovoj agoniji izgubila trziste
svojih proizvoda i dok se ne vide namjere novog vlasnika nitko ne moze
reci hoce li uopce opstati ili nece.
Palac dolje. [smiley7]

6.3.2006.


Rizik postoji, ali u slučaju povoljnog rješenja problema ovo može biti
dobar ulaz u dionicu! Ovakve dionice znaju donijet puno više zarade od
neke druge “sigurne” dionice. Usput, ovu dionicu nemam niti me
interesira samo iznosim moje mišljenje.

Igor Prstec, web urednik

ne vidim nigdje ponudu dionica od Zdenke, sta se desava ?

Čekajte ju da dođe do 10 kuna . onda se isplati kupit!

zeko_ma, 09.05.2006. u 13:24
Zdenka je u prva tri mjeseca zabilježila neto gubitak od 6,4 milijuna kuna 35% viši nego lani u istom razdoblju

Proizvođač sireva Zdenka, najpoznatiji po svojem topljenom siru, i dalje posluje u gubicima, pokazuju financijski rezultati za prva tri mjeseca ove godine, proslijeđeni Varaždinskoj burzi.

Zdenka je u prva tri mjeseca zabilježila neto gubitak od 6,4 milijuna kuna 35% viši nego lani u istom razdoblju. Ukupni prihodi kompanije iznosili su 17,2 milijuna kuna i bili su na istoj razini kao i lani, no ukupni su rashodi porasli sa 21,9 na 23,6 milijuna kuna i to prvenstveno zbog razlike iznosa promjena u zalihama gotovih proizvoda.

Većinski vlasnik Zdenke je država koja drži više od 60% vlasničkog udjela u toj kompaniji.

ostatak teksta u bankamagazine.hr… btw, sad mi je situacija daleko jasnija – pa država je većinski vlasnik [smiley1]

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

(838)
Na temelju članka 277. i članka 280. st. 3. Zakona o trgovačkim društvima, Uprava ZDENKE d.d., prehrambene industrije, Veliki Zdenci, Trg kralja Tomislava 1, 10. 7. 2006. godine saziva
REDOVITU GLAVNU SKUPŠTINU

ZDENKE d.d. PI, Veliki Zdenci, koja će se održati 30. 8. 2006. godine (srijeda) u 11 sati, u prostorijama ZRC-a Zdenka u Velikim Zdencima, sa sljedećim
Dnevnim redom:
1. Otvaranje Glavne skupštine i utvrđivanje broja nazočnih dioničara i opunomoćenika dioničara
2. Podnošenje izvješća i donošenje odluke o usvajanju izvješća:
a) Uprave Društva o poslovanju u 2005. godini
b) Nadzornog odbora o obavljenom nadzoru vođenja poslova Društva u 2005. g.
c) Temeljnog financijskog izvješća o poslovanju Društva u 2005. godini s izvješćem revizora
3. Donošenje odluke o pokriću gubitka za 2005. godinu
4. Donošenje odluke o davanju razrješnice Upravi Društva
5. Donošenje odluke o davanju razrješnice Nadzornom odboru
6. Donošenje odluke o izboru revizora Društva za 2006. godinu
7. Donošenje odluke o opozivu članova Nadzornog odbora
8. Donošenje odluke o imenovanju članova Nadzornog odbora.
PRIJEDLOZI ODLUKA
Ad 2. a) Usvaja se izvješće Uprave Društva o poslovanju u 2005. godini.
b) Usvaja se izvješće Nadzornog odbora o obavljenom nadzoru vođenja poslova Društva za 2005. godinu.
c) Usvaja se temeljno financijsko izvješće o poslovanju Društva u 2005. godini s izvješćem revizora.
Ad 3. Gubitak ostvaren u 2005. godini prenosi se u cijelosti u sljedeću poslovnu godinu.
Ad 4. Daje se razrješnica Upravi Društva za 2005. godinu.
Ad 5. Daje se razrješnica Nadzornom odboru za 2005. godinu.
Ad 6. Za revizora Društva za 2006. godinu izabire se FAIR AUDIT d.o.o., Bjelovar.
Ad 7. Opozivaju se članovi Nadzornog odbora: Damir Ostović iz Zagreba i Krešo Barbarić iz Zagreba.
Ad 8. Izabiru se članovi Nadzornog odbora: Josip Šarić, ing. prometa iz Otoka, Kralja Tomislava 2 i Krešo Jelavić, specijalist ZNR, iz Bjelovara, Milana i Naste Rajc 11b.
Pozivaju se svi dioničari Društva da sudjeluju u radu Skupštine.
Pravo sudjelovanja i glasovanja na Skupštini ima svaki dioničar koji je upisan u knjigu dionica osobno ili putem zakonskih zastupnika ili opunomoćenika, pod uvjetom da najkasnije do 20. 8. 2006. g., odnosno 10 dana prije održavanja Skupštine dostavi pisanu prijavu Upravi o namjeri sudjelovanja na Skupštini.
Dioničare na Skupštini mogu zastupati opunomoćenici na temelju valjane i ovjerene pisane punomoći.
Materijali koji predstavljaju podlogu za donošenje predloženih odluka bit će dostavljeni na uvid dioničarima u sjedištu Društva nakon objave sazivanja Skupštine u uredu direktora radnim danom od 9 do 12 sati.
Ako na sazvanoj Skupštini ne bude ispunjen uvjet glede kvoruma propisanog člankom 22. Statuta Društva, naredna Skupština održat će se 18. 9. 2006. godine u 11 sati u prostorijama ZRC-a u Velikim Zdencima s istim dnevnim redom, a bez posebnog poziva i objave.
Na Skupštini se ne može odlučivati o točkama dnevnog reda koje nisu valjano objavljene.

ZDENKA d.d. Veliki Zdenci

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."

Lijepo meni danas ujutro prijatelj govori: kupi Zdenku a ja cekaj, cekaj i nista. A sad eto je na 48,00kn.

PS: da li netko zna sto se dogadja?

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Kolega cijena je porasla 10 % uz respektabilan promet za ovu dionicu.[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Kolega cijena je porasla 10 % uz respektabilan promet za ovu dionicu.[smiley1]

Bas vam hvala na informaciji kolega Plavi, ali nisam mislio na to, nego iz kojeg razloga je porasla?[smiley1]

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Kolega Tima, pa valjda investitori imaju pozitivna očekivanja od ove dionice , pa su uložili u nju svoje teško zarađene novce.[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close