Uzlet dionica Applea nakon što su Windowsi stigli na Macove (objavljeno 07.04.2006.)

Naslovnica Forum Komentari članaka Uzlet dionica Applea nakon što su Windowsi stigli na Macove (objavljeno 07.04.2006.)

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

ha,ha što bi sada rekli naši “DTP-aši” , ovo je poraz kao kada je mercedes napravio a klasu

Ja bih rekao da je ovo za Apple slamka spasa.

Apple je elitisticki proizvod i kao takav zbog odnosa cijena/mogucnosti nema neke sanse na sve konkurentnijem trzistu. Ja npr kao firma zelim poslovati uz sto manji trosak i naravno da je Apple rjesenje koje mi dize cijenu proizvoda/usluge i smanjuje konkurentnost. Za istu lovu dobijem puno jaci i funkcionalniji Win/PC.

Sigurnost na Macu? To su floskule za naivne. Znam puno velikih sustava koji rade na PCu i sigurnost nije uopce upitna i kompromitirana.
Meni se osobno cak ni Mac design nesto posebno ne svidja.

A meni je bas zgodno surfati internetom bez antivirusa, antispywarea i firewalla. Jer mi na Macu ne trebaju, a doma na PC-ju imam instalirano sve zivo e da bi “prezivio” na netu.

No, na stranu religijski ratovi PC vs Mac, prijelaz na Intel i omogucavanje XP-a na Macu jedini su nacin da Apple proda vise hardvera jer se samo na iPodu ne moze zivjeti, a iPod hallo efekt ne funkcionira.

Stjepan Skramic urednik IT rubrike

Zato se kod PC sustava koriste hardverski firewalli koji u jednom uredjaju stite cijeli set racunala bez dodatnog opterecenja resursa svakog klijentskog stroja.
Svakom useru se daju user, a ne admin, prava bez mogucnosti instalacije bilo cega na racunalo.
Sav promet ide kroz proxy. Sav mail se skenira te cisti ili brise na mail serveru.

U takvom sustavu virus vrlo tesko prolazi (da ne kazem skoro nemoguce jer nista nije nemoguce).

Ma ja se slazem, samo mi je blesavo imat’ doma zastitu k’o da sam NASA. Jednosavno mi se ne da gubiti vrijeme na to. (Inace, moj prijatelj ima doma bas to: hw firewall pa iza njega svoje racunalo)

Stjepan Skramic urednik IT rubrike

cim ne koristi internet exploder vec si 100 puta sigurniji na netu

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...

u dvije rijeci: firefox rulez!

Stjepan Skramic urednik IT rubrike

New Report

Close