Linkovi o dionicama na stranim tržištima

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Linkovi o dionicama na stranim tržištima

Trebaju mi linkovi za forume o dionicama na stranim tržištima.
Za ZSE imamo npr. forume na poslovnom i mom novcu.
Vjerujem da bi i drugima ovako nešto bilo korisno da se mogu informirati o dionicama na stranim tržištima, pa ako neko zna linkove za ovakve forume za njemačko, američko, kinesko, indijsko, mađarsko, rusko, ukrajinsko,….

Google translate čini čuda, a neki i znaju neke od jezika.
Unaprijed zahvaljujem.

Evo ti ovdje jedan forum ali ima puno spama i lažnih informacija i drukanja.
U stvari vrlo slično ovom forumu… [lol]

Vaš link

Ima i raging bull, ali mi nije nešto posebno…yahoo message boards su čisto smeće (99% spam, prodaja viagre i sl.), trenutno povremeno čitam TOS chat, ali isto nisam zadovoljan, nisam našao nešto tipa moj novac foruma s učinkovitim moderiranjem i da izgleda bar djelomično pristojno.


Trebaju mi linkovi za forume o dionicama na stranim tržištima.
Za ZSE imamo npr. forume na poslovnom i mom novcu.
Vjerujem da bi i drugima ovako nešto bilo korisno da se mogu informirati o dionicama na stranim tržištima, pa ako neko zna linkove za ovakve forume za njemačko, američko, kinesko, indijsko, mađarsko, rusko, ukrajinsko,….

Google translate čini čuda, a neki i znaju neke od jezika.
Unaprijed zahvaljujem.

http://boards.fool.com/

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

http://www.elitetrader.com/vb/

Pozdrav svima,

Namjeravam višak novca investirat na strano tržište i to u prvom redu USA i Njemačka. Pri tome bih koristio brokersku i skrbničku uslugu jedne od naših banaka. S obzirom na nedostatak potrebnog vremena više bih bio "kupi / zadrži" investitor uz veliku diverzifikaciju dionica, te uz jednom godišnje preispitivanje portfelja. Skupljajući potrebne informacije preko interneta našao sam da Amerikanci oporezuju dividendu (withholding taxes) s 30% dok se kapitalna dobit ne oporezuje za strane investitore. Njemci oporezuju dividendu i kapitalnu dobit (od 01.01.2009) s 26,3%. Prema ugovoru o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja između Hrvatske i Njemačke (ugovor s USA nismo jos potpisali), dividende se za naše građane oporezuju po stopi od 15%, tako da naši građani mogu tražit povrat poreza (za 11,3% pretplačenog poreza) od Njemačke porezne uprave. Vezano za ovo imam dva pitanja.
1) Dali neko ima iskustva sa traženjem povratka pretplačenog poreza na dividende od njemaćke porezne uprave i kako to ide, dali se uopče isplati cijela ta procedura za više dionica i za kojih stotinjak eura povrata?
2) Iz ugovora o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja između Hrvatske i Njemačke (narodne novine 09/2006) nije mi jasno kako bi Njemci oporezivali kapitalnu dobit za naše građane, dali i ovdje vrijedi limit od 15%?

Unaprijed hvala na korisnoj informaciji.

Ispričavam se, gornju poruku sam stavio pod krivu temu, pa sam je prebacio pod temu "Upute za trgovanje na stranim tržištima kapitala".

New Report

Close