Austrijska Kika ušla u Hrvatsku, konkurenti spuštaju cijene (objavljeno 07.04.2006.)

Naslovnica Forum Komentari članaka Austrijska Kika ušla u Hrvatsku, konkurenti spuštaju cijene (objavljeno 07.04.2006.)

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Zbog ovih činjenica (dobro pročitajte) ja ću bojkotirati lesninu zato što su sad spustili cijene kad je došla kika. A dok je nije bilo, gulili su nas ko zečeve. Pazi cijenu: tepih preko 4200 kuna, a sad kad je došla kika skinuli su cijenu sa 4200 na 1000 i nešto kuna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pa kakva je to marža od 3000 kuna?????????Sramota….Kika je pošteno došla i otvorila dućan sa pristojnim cijenama, a ovi ostali su odlučili guliti dokle mogu. Zato nikad više u lesninu. Na žalost hrvati su nesvjesni puno toga oko sebe pa ne sumnjam da će se većina prodati za 100 kuna uštede kod lesnine.

...povijest se ponavlja...

Dvije riječi:
Živjela konkurencija.


Zbog ovih činjenica (dobro pročitajte) ja ću bojkotirati lesninu zato što su sad spustili cijene kad je došla kika. A dok je nije bilo, gulili su nas ko zečeve. Pazi cijenu: tepih preko 4200 kuna, a sad kad je došla kika skinuli su cijenu sa 4200 na 1000 i nešto kuna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pa kakva je to marža od 3000 kuna?????????Sramota….Kika je pošteno došla i otvorila dućan sa pristojnim cijenama, a ovi ostali su odlučili guliti dokle mogu. Zato nikad više u lesninu. Na žalost hrvati su nesvjesni puno toga oko sebe pa ne sumnjam da će se većina prodati za 100 kuna uštede kod lesnine.

Slažem se, jer sam bila dva puta u lesnini i oba puta odem razočarana, s odlukom:nikad više! Snize robu osrednje kvalitete na razinu cijena drugih trgovina, a zapravo sve se šareni od raznih natpisa za sniženje. Obično je ona tzv. niža zapravo realna!? A o sniženom namještaju da ne govorim…

Cijenu snize za 400% i još zarade!!!! Pa tu su očito marže i po 1000%. A to je previše pa makar roba bila iz kine (što i je u 90% slučajeva i u lesnini i kod ostalih). Sramota i pljačka, al hrvati vole kad ih se guli a to slovenci dobro znaju – živio kapitalizam.

...povijest se ponavlja...

u potpunosti se slazem s tobom DELBOY ! ! ! a da hrvati nisu svijesni sta se desava oko njih , najbolji primjer je nasa bajna vlada i stanje u hrvatskoj . Ovo sta se desava kod nas nema nigdje , sve je samo gore i gore …..
zaostajemo za svijetom 15-20 godina i samo nas kradu i iskoristavaju ali ocito to nije bitno, kad ljudi sve to odobravaju . ljudi nisu informirani i nezele bit , samo se zale kako je tesko a nezele nista napraviti da nama svima bude bolje . Nasi bajni politicari su jedino dobri u manipuliranju ljudi i prebacivanju nasih novaca na njihove racune . Sto se medustalom vidi od ” ozbiljnih i profesionalnih ” politicara kao sto su Racan i Sanader i njihovih besmislenih prepucavanja po novinama , sramota . sta im je to posao !

Općenito me kod naših ljudi smeta pasivnost i stav “ne bi se štel mešati u niš”. Vidi ove mlade u parizu – poludjeli i ne odustaju…a naši mladi….jedina preokupacija je fascinirati druge materijalnim , pokazati se u novoj odjeći i novom autu – nikad čuli za investiranje, a narodu je pojam investicije stambena štednja i kupit stan za 150000eura na kredit od 30 godina i onda ga iznajmljivati po 2000 kuna mjesečno. Eto, tu živimo. I zato, svaka čast poduzetnim slovencima, austrijancima, švabama i ostalima koji nas gule – jer jedino ovdje ljudi kupuju bez ikakve kritičnosti – samo da slučajno doma ne bi niš usfalilo……1000% marže je malo koliko bi ja nabio da sam trgovac…i budale bi opet kupile….A ovi jadnici u kini šivaju za 1,50 dolara po danu…..sve da bi neko smeće strpalo ogromnu lovu u džep…al *******se narodu koji je najpametniji u europi i gdje svatko sve o svemu zna.[smiley10]

...povijest se ponavlja...

Kika je jaaako skupa. Sva sreća što me život nije mazio pa sam pored završene škole izučio još i zanat. Živio Iveral i marža od 300% [smiley1] A bit će i još skuplje dok nam propadne i zadnja tvrtka koja se bavi proizvodnjom. Iako ćemo imati pamet i ponos, moći ćemo kupiti samo ono što nam ponude, jer vlastito nećemo imati.

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.


Zbog ovih činjenica (dobro pročitajte) ja ću bojkotirati lesninu zato što su sad spustili cijene kad je došla kika. A dok je nije bilo, gulili su nas ko zečeve. Pazi cijenu: tepih preko 4200 kuna, a sad kad je došla kika skinuli su cijenu sa 4200 na 1000 i nešto kuna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pa kakva je to marža od 3000 kuna?????????Sramota….Kika je pošteno došla i otvorila dućan sa pristojnim cijenama, a ovi ostali su odlučili guliti dokle mogu. Zato nikad više u lesninu. Na žalost hrvati su nesvjesni puno toga oko sebe pa ne sumnjam da će se većina prodati za 100 kuna uštede kod lesnine.

Pa sad je stvar ovakva…Lesnina mozda i ima visoke marze ali to je samo stvar “prilagodjavanja” situaciji na trzistu. THT npr zaracunava takve marze, koje si ne moze priustit niti jedna firma u hrvatskoj ali on je monopolist…i sad ce isto i preuzeti Iskon…ko to dopusta i zasto se to dopusta sta radi regulator trzista?!?
Sta rade hrvatske banke u stranom vlastnistvu, pa posto ste svi upoznati i politikom i gospodarstvom necu na dugo i siroko razpravljat ali je stvar u tome da sa prodajom banaka nije doslo do konkurencije vec su te iste strane banke koje doma posluju sa neprimjereno nizim marzama odlucile zaradu na hr trzistu udeseterostrucit i ostavile marze na tom nivou … a Lesnina npr ima u slo puno nize cjene i prodaje u 70% asortimana samo pokucstvo MADE IN SLOVENIA.

Ja sam bio u Kiki pogledati i mislim da primjenjuju isti princip kao što je primjenjivala i Lesnina, sofe i sjedeće garniture za 15-20’000 kn. Još imam i utisak da nas ismijavaju jer na dosta skupu robu stavljaju nekakve natpise tipa NEVJEROJATNO POVOLJNO, ..

Šteta što nema Ikea-e…

Smiješno je to što za cijenu neke seljačke kineske (bez uvrede, samo mislim na maržu) garniture od 10000 kuna dobiješ talijansku dizajnersku garnituru, ali ljudi u te dućane niti ne idu jer pretpostavljaju da su skupi. Naravno da nam uvaljuju sranje po skupim cijenama kad smo glupa nacija koja svaku stvar popuši. Naš čovjek mora kupiti i to su prepoznali stranci kojima svaka čast jer – budimo realni – teško je danas u tranzicijskim zemljama naći kupce relativno visoke kupovne moći (za ovu regiju), a toliko glupe da sve i svašta kupe samo da kupuju. Jer tu se samo troši i onda se kuka da se nema love.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close