KNZM (Konzum d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KNZM (Konzum d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Konzum u Hrvatskoj,,

Može todoric glumit velikog sefa i **********dobavljace ali vrijeme njegovo prolazi, i dolaze na naplatu neki dugovi iz proslosti.

Svi znamo kako je konzum maltretirao podravku a i ostale dobavljace , te ih maltretira i danas.
Nije bilo gavrilovica u konzumu , zbog svoje tastine nije zelio drzat dukat na policama , a sad zbog belja i pika izbacio je sve mesne dobavljace.

Ko je taj todoric da mjenja navike kupaca te im po niskim cijenama prodavat smece od robe a istovremeno sve druge dobavljace oderat s 40 postotnom marzom.

Mislim da su ljudi skuzili njegove igrice i polako izbjegavaju konzum, tako da im je od 11 mjeseca do danas prodaja pala za 25-30 % u odnosu na proslu godinu, s tim da su u trgovackoj bransi veoma visoki fiksni troskovi, (poskupjele komunalije ,rezije, benzin, itd.)

Ulazi zestoka konkurencija tako da se kupci profiliraju kod koga ce kupovat i koju robu, a nakon sto udje lidl, neki ce igraci na tom nasem bijednom trzistu shvatiti da vise nisu glavni i da mogu ********* sve oko sebe.

***obrisano***

Evo vijesti iz moje županije:

http://www.viroviticaonline.com/clan…?clanakID=5558

Na Konzumovim policama voće i povrće iz naše županije uvrijednosti od 100 milijuna kuna

VIROVITICA, 2. veljače – Virovitičko-podravska županija i zagrebački Agrokor potpisat će ugovor o strateškom partnerstvu odnosno o poslovnoj suradnji proizvođača voća i povrća Virovitičko-podravske županije i Konzuma dogovoreno je danas u Virovitici na sastanku predstavnika tog najvećeg maloprodajnog hrvatskog trgovačkog lanca, lokalne uprave i poljoprivrednih proizvođača. Konzum bi već od sljedeće godine mogao otkupljivati voće i povrće iz Virovitičko-podravske županije u vrijednosti od najmanje 100 milijuna kuna godišnje. «Da bi to postigli moramo investirati u infrastrukturu i educirati proizvođače», rekao je izvršni direktor koncerna Agrokor Ante Todorić dodavši kako će «Konzum otkupljivati najmanje 20 posto cjelokupne proizvodnje voća i povrća Virovitičko-podravske županije.

Dugoročno, prema planovima u «Konzumu» vrijednost proizvodnje u Virovitičko-podravskoj županiji mogla bi doseći 500 milijuna kuna. «Konzuma» je u 2006. godina držao 23 do 25 hrvatskog tržišta s ukupnim prohodom od preko 11 milijardi kuna. Cilj nam je da iduće godine ostvarimo 13 milijardi kuna te podržimo domaću proizvodnju voća i povrća kao bi uvozili samo ono što se u Hrvatskoj ne može proizvesti», rekao je predsjednik Uprave Konzuma Josip Zaher dodavši kako je promet voća i povrća u «Kozuma» trenutno vrijedan milijardu kuna što je 8 posto ukupnog prometa voća i povrća u Hrvatskoj.

Proizvođačima se je govorio pomoćnik direktora «Konzuma» za voće i povrće Stanko Čosić kazavši kako je trenutni uvoz poljoprivrednih proizvoda «nužno zlo» i kako je cilj u potpunosti se bazirati na domaću proizvodnju te Konzumov udjel na tržištu voća i povrća dići na 10 posto. Ponuda je sada nedovoljna, a asortiman sužen, a Konzum u svakom trenutku kupcima želi ponuditi veliki izbor različitog voća i povrća (svijet poznaje 1500 vrsta voća i 1000 vrsta povrća dok se u Hrvatskoj proizvodi po 150 vrsta). To otvara mogućnosti proizvođačima u Virovitičko-podravskoj županiji koji bi mogli plasirati papriku, rajčicu, krastavce, kupsnjače, luk, mrkvu, peršin, patliđan, poriluk, tikvice, salatu i mahune, a od voća jabuke, jagode, kruške, šljive, breskve, nektarine, višnje, ribizle, lubenice, dinje i bobičasto voće. No, tek treba utvrditi koji su to artikli koji će prevladati.

Kanzumovi stručnjaci, naime, smatraju da proizvodnju treba regionalizirati, odnosno da treba koristiti komparativne prednosti. Već sada se zna da se proizvodnja jabuka bazira u Zagrebačkoj županiji, luk u istočnoj Slavoniji, krumpir u Međimurju, lubenice u dolini Neretve i Slavoniji. «Takav način proizvodnje je poznat u Europi i stimuliraju ga ministarstva brojnih zemalja. Time se postiže racionalizacija u poslovanju, jeftiniji proizvod i ujednačena kvaliteta što je u našij ponudi vrlo bitno», rekao je Čosić dodavši kao je virovitički kraj nekad bio poznat i po proizvodnji graha te savjetovao proizvođačima da se varate grahu jer ga sada moraju uvoziti.
gg
petak, 02.02.2007.

http://www.poslovni.hr/7706.aspx

Nakon ovog naslova špekulatni sutra kreću u proboj 50.000.

Nitko ne komentira gore navedeno povećanje prihoda Konzuma od preko 30 posto. Hoće li to imati kakav utjecaj na cijenu?

«Konzuma» je u 2006. godina držao 23 do 25 hrvatskog tržišta s ukupnim prohodom od preko 11 milijardi kuna. Cilj nam je da iduće godine ostvarimo 13 milijardi kuna te podržimo domaću proizvodnju voća i povrća kao bi uvozili samo ono što se u Hrvatskoj ne može proizvesti», rekao je predsjednik Uprave Konzuma Josip Zaher.

mišljenja sam da ova dionica polako kreće i da vrijedi puno više od trenutne cijene…

da li imam istomišljenike i ako da zanimaju me njihovi targeti i u kojem vremenskom periodu?

Ovdje ce sve ovisiti o procjeni vrijednosti Konzuma i Deltine maloprodaje…
Nova firma ce biti 50:50
Netko ce morati raditi dokapitalizaciju….

Inace…po informacijama iz Bosne, Konzum je kupio jednu maloprodaju u Bosni i jednu u Hercegovini.
Navodno je rijec o gradu Mostaru i Zenici.

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


mišljenja sam da ova dionica polako kreće i da vrijedi puno više od trenutne cijene… da li imam istomišljenike i ako da zanimaju me njihovi targeti i u kojem vremenskom periodu?

Ovu dilemu sam ja imao prije godinu dana kad sam kupio po 24 000 kn. Da ste me tada pitali target ne bi se usudio reći današnju cijenu. Sada vjerujem da će se godišnji rast otprilike ponoviti.

[color=black][/color]

hehehehee, ma ja mislim da neće baš do 90-100k, al do 80 bi moglo potegnut! [smiley2]

Ljudi jel bi mogao Konzum stići cijenu Jamnice?

Novac je kisik burze!


Ljudi jel bi mogao Konzum stići cijenu Jamnice?

Dokle mislis nagurati knzm. Na 10BV-a [smiley2]

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Ovdje nikakvo računanje brojki ne igra ulogu[smiley2]

Novac je kisik burze!


Ljudi jel bi mogao Konzum stići cijenu Jamnice?

NE, jer kad dosegne sadašnju cijenu JMNC, do tada će i ona vrijediti puno više !

[color=black][/color]

osobno mislim da će je prestić i to prije nego iko očekuje! [smiley2]

Daaa… samo što nije. 100.000 kuna će bit(samo u kojem stoljeću)[smiley1]

New Report

Close