Očekujem masovne aukcije nekretnina

Naslovnica Forum Komentari članaka Očekujem masovne aukcije nekretnina

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Prošli tjedan na CNBC-u, Donald Trump.
Kaže čovjek da se sada u USA nekretnine mogu kupiti ispod cijena gradnje, a svejedno se ne prodaju jer banke ne daju kredite…

thanks, ribaru!
živo me zanima na koliko će banke procjenjivati prosječan kvadrat za čiste hipotekarne kredite. spasio bi me taj podatak [rolleyes]

www.knjigara.com

Nije mi jasno zašto se svi javno snebivaju nad činjenicom da cijena nekretnine može potonut ispod cijene gradnje.
Na kraju krajeva i ta famozna zemlja na kojoj je nekretnina izgrađena više ne vrijedi onoliko koliko je plaćena.
A sama cijena nekretnine, je samo vrh san.. pardon hrpe go_ana koje se zove hrvatsko "tržište" nekretnina.

(Danas sam odštopavao kanalizaciju u jednoj takvoj novogradnji – leave me be)

Prije krize kvadrat u Londonu se je prodavao po 20 000 €, u predgrađu po 13 000€ pa šta ako se sad prodaje za puno manje, to samo govori da ona cijena ni je bila realna.

who dares, wins

hehehe i gradjevinari bi mogli uvesti stop loss metodu tako da smanje gubitke. Sto je tu cudno?
Ne budimo bas toliko naivni. Naime istina je da se normalni, posteni ljudi snebivaju kupovati tudje nekretnine po smijesno niskim cijenama jer imaju karaktera i obzira i znaju da je tudja nesreca zarazna, medjutim ima dosta kokosara i ostalih beskrupuloznih tipova koji ne prezaju ni od cega da nekog prevare i obrlate. Zato njihovi jataci i stavljaju takve oglase u neke lijeve novine i onda njima posalju sms s obavijesti. da ne bi bilo konkurencije i da ne bi netko slucao podigao cijenu. Sto se tice tvojih prognoza, tesko da ce se dogoditi bas toliki pad a ako se i dogodi sigurno je da ti neces biti u prilici kupiti takvo nesto posto ekipa, zna se koja, vec ceka s spremnim parama za takvo nesto. I dalje ostajes sanjar i borac protiv vjetrenjaca. No i to mora netko. Svijet bi bio tuzan bez takvih tipova jer nada treba uvijek postojati.

VIVA LA REVOLUCION !!!


thanks, ribaru!
živo me zanima na koliko će banke procjenjivati prosječan kvadrat za čiste hipotekarne kredite. spasio bi me taj podatak [rolleyes]

Nedavno Vam je bio članak u novinama da Evropljani, Rusi i Australci masovno kupuju po Americi. Lik je kupio kući u Čikagu za 10 000$ platio na to porez 6 000$ ako se dobro sjećam. Ako sam fulo ni sam puno.

who dares, wins

“živo me zanima na koliko će banke procjenjivati prosječan kvadrat za čiste hipotekarne kredite. spasio bi me taj podatak ”
procjena banaka za Zagreb za centar je oko 1200 eura ali se kredit može dobiti u iznosu od jedne trećine te procjene.

BTW imam dvije ponude za stan u Zapruđu po 1050EUR/m2 i to sa otkupom uključenim u cijenu. Realno nešto ispod magične brojke od 1000EUR.

Da znam, Zapruđe… Što mogu kad ne volim suvremene trendove u urbanizmu!?!?


BTW imam dvije ponude za stan u Zapruđu po 1050EUR/m2 i to sa otkupom uključenim u cijenu. Realno nešto ispod magične brojke od 1000EUR.

Da znam, Zapruđe… Što mogu kad ne volim suvremene trendove u urbanizmu!?!?

što ti znači "imam dvije ponude…"? prodaješ svoj stan? imaš agenciju?
što se zapruđa tiče, proveo sam tamo, u balokovićevoj, pet podstanarskih godina, i bilo mi je super 🙂

www.knjigara.com


Prije krize kvadrat u Londonu se je prodavao po 20 000 €, u predgrađu po 13 000€ pa šta ako se sad prodaje za puno manje, to samo govori da ona cijena ni je bila realna.

koliko se danas prodaje?

New Report

Close