BUDUĆNOST

Naslovnica Forum Razno Komentari blogova BUDUĆNOST

Više nego glupo.
oprosti što sam navratio. Htio sam vidjeti tko piše onak glupe postove.
Sve mi je jasno.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

…pa nisi samo navratio kolega…a to što si nervozan…zar sam kriv ja???…ili ova tema???…ili si u velikom minusu???…OPROSTI AKO TE UZNEMIRAVA BUDUĆNOST, ALI ČIM SE PRIJE SUOČIŠ SA NJOM BIĆE TI LAKŠE, I BOLJE ĆEŠ PROĆI… uživaj…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Razmisljati o buducnosti nije ni najmanje glupo.
Znati ili pokusat doznat buduce stannje ekonomskog ,socialnog,tehnickog razvoja
je samo prednost za osobu koja to cini.
Nazalost situacija u svijetu (kao i misljenje ekonomicara i politicara) pokazuje da ce biti poteskoca i da mnogi nece biti spremni za ono sto je pred nama.
Znaci sledece bi trebalo biti vaznoza buducnost : imati znanje i biti spreman


Razmisljati o buducnosti nije ni najmanje glupo.
Znati ili pokusat doznat buduce stannje ekonomskog ,socialnog,tehnickog razvoja
je samo prednost za osobu koja to cini.
Nazalost situacija u svijetu (kao i misljenje ekonomicara i politicara) pokazuje da ce biti poteskoca i da mnogi nece biti spremni za ono sto je pred nama.
Znaci sledece bi trebalo biti vaznoza buducnost : imati znanje i biti spreman


…HVALA za posjet i komentar…BITI SPREMAN ZA BUDUĆNOST NA TEMELJU ZNANJA ISTINE JE ŽIVOTOVAŽNO…žao mi je da to mnogi ne uviđaju…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Čestitam na izboru teme! Zaista si nas sve dirnuo tamo gdje nas najviše svrbi. Budućnost na burzi vidim ovako nardna dva tjedna tišnjak, zatim zadnji tjedan u mjesecu malo rasta osobito zadnji dan radi uljepšavanja kvartala, 7 i polovicu 8 mj ronimo, krajem 8 i krajem devatog rast, opet onda korekciaju u studenom i rast krajem godine. Crobex će godinu završiti u pozitvnom teritoriju. Da li sam bio dobra “baba vračara” pokazat će vrijeme.

kaj nije to NK Budućnost, z Sarajeva, čini mi se.
Kaj je z njima?!
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

…a abudućnost će biti ovakva: prvo će stanje u svijetu u svakom pogledu doći na jedan zavidan nivo-sve će se činiti bajno i idealno, mada će to biti samo privid. Nakon toga “grom iz vedra neba-svjetski politički vrh će uništiti religiju kao najvećeg krivca za svjetske nemire a i same svjetske sile od kojih je jedna Angloamerika će ući u veliki sukob. Nakon toga vrhunac velike nevolje-Armagedon-BOŽJI RAT protiv grešnog čovječanstva i završno čišćenje svake vrste zla na napola uništenoj zemlji. A onda …eeee a onda tek slijedi ŽIVOT u pravom smislu riječi-ali samo za preživjele…a tko može preživjeti? pa istražujte, a ako vam zapne pitajte… “badava ste dobili badava i dajte” …ja sam dobio badava a tako i dajem…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Zašto nemaš nekih novih postova u vezi budućnosti? U vezi armagedona pročitaj roman "Trilogija o Kristovom kloniranju" 3 debele knjige, fantastično romaniziran prikaz smaka svijeta. Osobno ne mislim da nam se uskoro nešto takvo sprema. Na kraju krajeva sve je to u našoj glavi i što je veća kritična masa ljudi koja je uspjela shvatiti da su isključivo oni sami krivi ili zaslužni za svoj život to će nam prije biti bolje. A u međuvremenu…. što drugo nego opomene s neba poput kriza, potresa, požara, poplava, gladi i nemira u ljudima. Mislim da će oni koji su shvatili istinu dobro proći…

nikad budućnost nismo ni imali i uvjek smo se bavili prošlošću i kako sad preko noći očekujete pogled u budućnost-vidjet ćete samo mrak,a tko vas bude o tom nešto pito-davno je umro tito-a ove danas ,boli ona stvar za nas

OVO JE AGRESIJA GORA OD 91.

Zanimljiva tema, iako ne mogu pohvaliti pretjerani odaziv sa pozitivnim stavovima. Mislim da svoju porciju krivice za trenutno stanje moramo preuzeti i na sebe. Učinimo li to tako, postati će nam jasno da i unutar sebe možemo pronaći energije i ideje kako vratiti oprimizam i gledati u smjeru budućnosti sa nadom da nije sve još izgubljeno. Druga opcija je pretpostavka da smo nemoćni u provedbi bilo kakvih promjena i prepuštanje sili inercije da nas odvede kuda ne želimo. Povijest je odlični poligon za razumjevanje mehanizama reakcija i poznavanjem toga elementa možemo puno toga predvidjeti sa velikom vjerojatnošću prave procjene. Hrvatska stvarnost obilježena je slijedećim elementima koji imaju negativnu konotaciju – starenje nacije i smanjenje broja stanovnika, vlast koja nije u stanju dugoročno planirati strateške djelatnosti, pohlepa pojedinaca koji iskorištavaju neučinkovitost sistema i koriste svoje pozicije za pljačku i konačno skretanje pozornosti na ulazak Hrvatske u EU pod bilo koju cijenu. Ima još mnogo elemenata kao proizvod neznanja i potonuće u tehnološku zaostalost ali taj dio budi stimulans na drugoj strani i može donjeti u pravilno posloženom sistemu relativno brzo pozitivne rezultate.
Smanjenje broja stanovnika i starenje nacije za sobom povlači jedan ogroman teret koji koči razvoj – nama svake školske godine nestaje na desetke razrednih odjeljenja, kroz x godina znači da će taj broj manje trebati auto, krevet, obrok, stan … pitanje za jednu kunu – zbog čega smo mi digli cijene nekretnina, stanova, kuća u nebesa?? Koja će to grupacija populacije navaliti na obećanu zemlju Hrvatsku – kada svakog dana zatvaramo radna mjesta i stvaramo sve veću i veću nesigurnost – koja će pokupovati sve raspoložive nekretnine (u ovoj konotaciji treba razumjeti da potencijalni kupci u svojem bližem i daljem okruženju imaju istu situaciju -smanjenje broja ljudi i višak nekretnina ali i sigurnost koju poznaju i kojoj vjeruju). Nama će znači u budućnosti svakog narednog dana trebati manje dobara koje bi proizvodili za domaće potrebe, a vanjsko tržište je i onako već zauzeto. Pridodamo li tome da će tehnologija dati doprinos da u jedinici vremena jedan radnik uspije proizvesti svakog dana jedinicu proizvoda više – što će raditi ostali??
Umjetna proizvodnja potreba preko TV reklama otvoriti će nova tržišta, ali globalnoj ekonomiji a ne našoj domaćoj.
Vlast koju su izabrali građani Hrvatske (i dijaspore) nema vizije niti svoje JA. U uvjetima financijske ovisnosti o milodarima globalne mašinerije, nakon isisavanja i posljednje čarape morati će još više nego danas provoditi politku u cilju boljitka nekog drugog (nikako ne svojih poreznih obveznika). Drugi dio problema vlasti vezan je uz vatrogasne mjere i nikakvo odlučivanje u pravcu dugoročnih poteza koji bi doveli do povratka optimizma. Rješenje za ovaj dio je samo radikalno mjenjanje vodećeg ljudstva koje je izgubilo kredibilitet (po mogućnosti legalnim putem-izborima).
Pohlepa je ljudska mana i rješenje treba tražiti kroz sankcioniranje kaznenih djela i svakako edukacijom i ukazivanjem na štetnost po svih kroz elemente sive ekonomije i korumpiranosti.
Ulazak Hrvatske u EU ima svojih pozitivnih elemenata kroz nadu da će određene anomalije unutar političkih struktura biti ispravljene pod pritiskom izvana. Negativna strana je ta da EU nameće pravila – normalno kao igrač sa jačim adutima u rukavu – u cilju rješavanja problema koje i EU ima- to znači, Hrvatski teritorij ima svoju vrijednost kao prodajno tržište – 4 milijuna kupaca koji bi htjeli kopirati kapitalizam – šopingiranje robe koju tržište EU ne uspjeva progutati – a manje kao proizvođačka destinacija koja će namirivati manjkove na tržištu EU.
Kada bi kojim slučajem uspjeli uspostaviti vladu znanja i iskoristili svoje resurse na najbolji mogući način, tada bi okolina prihvatila nas kao ravnopravnog pregovarača, znajući da smo i sami sposobni opstati, drugi bi htjeli doseliti i raditi, trebali bi nove stanove, pogone, škol

gledajte …ja bi stvarno pisao o temi buducnost ali sta mi to vredi svaki moj post cim izadje ili ako uopce izadje pripada proslosti
pofuk
p.s. zato Vas najljepse molim ako bi mogli otvoriti temu proslost i tu bi se ja koncano nakon niza godina ustrcavanja pisanja na forumu raspisao bez imalo srama i gruznje savjesti jer bi koristio samo znanstfveno dokazane conjenice
unaprijed hvala….makar i ovo unaprijed kad malo bolje razmislim cudno zvuci ali eto tema je kao sto rekosmo buducnost

http://www.bestofjoomla.com/component/option,com_bestoftemplate/Itemid,46/

http://www.kucilooro.webs.com

New Report

Close