Oporavak tržišta kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak tržišta kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Index je potonuo kao da se ocekuje nuklearni rat, umanjen je za cca 80 %, puno je manje ostalo prema dolje nego gore.
Korekcije završavaju prije nego se gospodarstvo krene oporavljati.
Kao što smo prije imali balon dionica, sada se stvara keš balon..ljudi su spremili lovu u čarapei čekaju.Sve će to biti negdje upucano, bilo dionice bilo banke bilo auti.
Mislim da uskoro krece oporavak tržišta i vladavina bikova jer ako zamislimo fer vrijednost crobexa na cca 3200 i preslikamo ga u glavi kao jednu elastičnu gumu koja je na toj razini zavezana izmedju dva stupa, onda možemo zamisliti tu gumu na 5400..bila je prenategnuta prema gore i morala je popustiti..sada je pak prenapeta prema dolje i isto tako teži da se vrati u početan položaj, dakle na nekakvu fer vrijednost što je cca 3200…samo je pitanje dana ili tjedna kada će otpor postati toliko jak da guma neće izdržati i vratiti će se nazad

yuhuhuhuhu gumi gumi [lol] [thumbsup]

I'LL BE BACK


Index je potonuo kao da se ocekuje nuklearni rat, umanjen je za cca 80 %, puno je manje ostalo prema dolje nego gore.
Korekcije završavaju prije nego se gospodarstvo krene oporavljati.
Kao što smo prije imali balon dionica, sada se stvara keš balon..ljudi su spremili lovu u čarapei čekaju.Sve će to biti negdje upucano, bilo dionice bilo banke bilo auti.
Mislim da uskoro krece oporavak tržišta i vladavina bikova jer ako zamislimo fer vrijednost crobexa na cca 3200 i preslikamo ga u glavi kao jednu elastičnu gumu koja je na toj razini zavezana izmedju dva stupa, onda možemo zamisliti tu gumu na 5400..bila je prenategnuta prema gore i morala je popustiti..sada je pak prenapeta prema dolje i isto tako teži da se vrati u početan položaj, dakle na nekakvu fer vrijednost što je cca 3200…samo je pitanje dana ili tjedna kada će otpor postati toliko jak da guma neće izdržati i vratiti će se nazad

Dobro opisano…..

Pitanje dana ili tjedna? Ima pokazatelja koji kazu da "massa" kasni/ulazi 10-15% posle "dna"

Kao uvjek..znanje je prednost



Index je potonuo kao da se ocekuje nuklearni rat, umanjen je za cca 80 %, puno je manje ostalo prema dolje nego gore.
Korekcije završavaju prije nego se gospodarstvo krene oporavljati.
Kao što smo prije imali balon dionica, sada se stvara keš balon..ljudi su spremili lovu u čarapei čekaju.Sve će to biti negdje upucano, bilo dionice bilo banke bilo auti.
Mislim da uskoro krece oporavak tržišta i vladavina bikova jer ako zamislimo fer vrijednost crobexa na cca 3200 i preslikamo ga u glavi kao jednu elastičnu gumu koja je na toj razini zavezana izmedju dva stupa, onda možemo zamisliti tu gumu na 5400..bila je prenategnuta prema gore i morala je popustiti..sada je pak prenapeta prema dolje i isto tako teži da se vrati u početan položaj, dakle na nekakvu fer vrijednost što je cca 3200…samo je pitanje dana ili tjedna kada će otpor postati toliko jak da guma neće izdržati i vratiti će se nazad

Dobro opisano…..

Pitanje dana ili tjedna? Ima pokazatelja koji kazu da "massa" kasni/ulazi 10-15% posle "dna"

Kao uvjek..znanje je prednost

[/quote]
cromane malo je onih koji imaju znanja da pogode samo dno i sam vrh..I sam si napisao da si godinama usavršavao EWT da bi mogao uspješno predvidjati tržište u bod!

Ja smatram da su ovo razine s kojih će se dati zaraditi u skoro vrijeme

Alex,
kaj misliš kaj "Zli" misli?
Da njega čujemo ili se sakrio u mišju rupu?

Jedini od analitičara je vlad koji se je izjasnio kada ulazi i gdje i pod kojim uvjetima, a svi ostali samo stavljaju grafove koje pitaj boga gdje kopiraju i prave se pametni.

Zli ako čitaš reci nam gdje je dno po tvojoj analizi?

Lijepi pozdrav.
Ja sutra ulazim sa ostalih 5x%, a ako će crobex dole još 50% onda ulazim sa dodatnom lovom.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

pobjeda..
Zanima me kaj ZliProrok misli, da napravim kontra njega i sigurno zaradim..Kaj god je taj tip napravio i predvidjao, uvijek je bilo suprotno, osim onda kad je ukrao Cromanove analize s EWT-foruma i stavio ih ovdje uz svoj potpis.
Vlad nije kolko ja znam nigdje ušao.




Index je potonuo kao da se ocekuje nuklearni rat, umanjen je za cca 80 %, puno je manje ostalo prema dolje nego gore.
Korekcije završavaju prije nego se gospodarstvo krene oporavljati.
Kao što smo prije imali balon dionica, sada se stvara keš balon..ljudi su spremili lovu u čarapei čekaju.Sve će to biti negdje upucano, bilo dionice bilo banke bilo auti.
Mislim da uskoro krece oporavak tržišta i vladavina bikova jer ako zamislimo fer vrijednost crobexa na cca 3200 i preslikamo ga u glavi kao jednu elastičnu gumu koja je na toj razini zavezana izmedju dva stupa, onda možemo zamisliti tu gumu na 5400..bila je prenategnuta prema gore i morala je popustiti..sada je pak prenapeta prema dolje i isto tako teži da se vrati u početan položaj, dakle na nekakvu fer vrijednost što je cca 3200…samo je pitanje dana ili tjedna kada će otpor postati toliko jak da guma neće izdržati i vratiti će se nazad

Dobro opisano…..

Pitanje dana ili tjedna? Ima pokazatelja koji kazu da "massa" kasni/ulazi 10-15% posle "dna"

Kao uvjek..znanje je prednost

[/quote]
cromane malo je onih koji imaju znanja da pogode samo dno i sam vrh..I sam si napisao da si godinama usavršavao EWT da bi mogao uspješno predvidjati tržište u bod!

Ja smatram da su ovo razine s kojih će se dati zaraditi u skoro vrijeme

[/quote]

slazem se sa gore navedenim

sretno

ja sam danas utukao 100 000, i ovih dana će toga biti još i onda gasim komp i javim vam se za godinu dana, vjerujem sa Havaja ispred mene škampi i coctel a pored mene dvi-tri djevojke za provod a sve pare ovih koji će mi prodavati.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


ja sam danas utukao 100 000, i ovih dana će toga biti još i onda gasim komp i javim vam se za godinu dana, vjerujem sa Havaja ispred mene škampi i coctel a pored mene dvi-tri djevojke za provod a sve pare ovih koji će mi prodavati.
hahaha,kompa moj,da burzao ode na 3000 bodova nemaš za Havaje!!!gurni milju kuna pa gasi komp!!


ja sam danas utukao 100 000, i ovih dana će toga biti još i onda gasim komp i javim vam se za godinu dana, vjerujem sa Havaja ispred mene škampi i coctel a pored mene dvi-tri djevojke za provod a sve pare ovih koji će mi prodavati.

A što misliš o opciji podhodnik, 2 kartonske kutije i jutarnje skupljanje plastike?

Hell is Empty and all the Devils are Here




Index je potonuo kao da se ocekuje nuklearni rat, umanjen je za cca 80 %, puno je manje ostalo prema dolje nego gore.
Korekcije završavaju prije nego se gospodarstvo krene oporavljati.
Kao što smo prije imali balon dionica, sada se stvara keš balon..ljudi su spremili lovu u čarapei čekaju.Sve će to biti negdje upucano, bilo dionice bilo banke bilo auti.
Mislim da uskoro krece oporavak tržišta i vladavina bikova jer ako zamislimo fer vrijednost crobexa na cca 3200 i preslikamo ga u glavi kao jednu elastičnu gumu koja je na toj razini zavezana izmedju dva stupa, onda možemo zamisliti tu gumu na 5400..bila je prenategnuta prema gore i morala je popustiti..sada je pak prenapeta prema dolje i isto tako teži da se vrati u početan položaj, dakle na nekakvu fer vrijednost što je cca 3200…samo je pitanje dana ili tjedna kada će otpor postati toliko jak da guma neće izdržati i vratiti će se nazad

Dobro opisano…..

Pitanje dana ili tjedna? Ima pokazatelja koji kazu da "massa" kasni/ulazi 10-15% posle "dna"

Kao uvjek..znanje je prednost

[/quote]
cromane malo je onih koji imaju znanja da pogode samo dno i sam vrh..I sam si napisao da si godinama usavršavao EWT da bi mogao uspješno predvidjati tržište u bod!

Ja smatram da su ovo razine s kojih će se dati zaraditi u skoro vrijeme

[/quote]

Odlično napisano, samo šteta što ste to shvatili godinu dana prekasno. Zamislite da ste bili pametni kao što mislite da jeste pa da ste prodali na 5 somova?!
Inače jedini problem ove odlične analize je da ćemo prije nego odemo prema gore, potonuti još malo niže, do nekih 700-800 poena.


A što misliš o opciji podhodnik, 2 kartonske kutije i jutarnje skupljanje plastike?

Daj ti prvi probaj pa nam javi kako je da znamo.

Resistance is futile! You will be assimilated!

Proces oporavka će biti spor i dugotrajan. Vjerovati da će se u L-shape ekonomiji desiti V-shape stock market je ilizija. Mi se nalazimo u procesu smanjenja zaduženja i to će potrajati. Proces neće pogoditi jednako sve dionice. I država i potrošači će morati smanjiti potrošnju i to radikalno. To je neizbježno i što prije država započne taj proces to manje štete za čitavu ekonomiju. Što prije počne rezanje državne potrošnje to će biti više šanse da zdravi dio ekonomije preživi.

Tvrtke sa niskim zaduženjem i u defanzivnim industrijama će prve izaći iz krize i očekujem da će se vrijednost njihovih dionica brzo stabilizirati. Tvrtke koje ovise o državnoj potrošnji i/ili consumer discretionary stocks će biti velikim pritiskom još dugo vremena i sektori se neće oporaviti dok se ne završi proces kretivne destrukcije. Zbog propadanja, firmi margini zarade će rasti i onda će se i ofenzivniji sektori stabilizirati.

Do bilo kakvog održivog oporavka na hrvatskom tržištu kapitala neće doći prije nego što država ne krene u radikalno rezanje potrošnje. To bi uveliko poboljšalo šanse nekih firmi da prođu kroz krizu i novac bi se počeo vraćati na burzu. Ljudi na ovom forumu se često pitaju zbog čega se strane firme koje postižu dobre zarade dobro drže na burzi, a dionice nekih hrvatskih firmi koje postižu izvrsne rezultate padaju kao kamen. Razlog je u tome što US, UK ili njemačka vlada neće uzeti novac od onih koji dobro posluju. S druge strane postoji znatna opasnost da Hrvatska vlada pokuša iscijediti novac iz svake hrvatske firme koja ostvaruje dobit (npr HT, banke…). Drugim riječima dio dionica pada zbog loših rezltata, dio zbog toga što su predviđanja loša, a dio zbog toga jer bi mogle postati žrtve politike usprkos dobrim rezultatima. Uglavnom svi padaju.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


ako zamislimo fer vrijednost crobexa na cca 3200 i preslikamo ga u glavi kao jednu elastičnu gumu koja je na toj razini zavezana izmedju dva stupa, onda možemo zamisliti tu gumu na 5400..bila je prenategnuta prema gore i morala je popustiti..sada je pak prenapeta prema dolje i isto tako teži da se vrati u početan položaj, dakle na nekakvu fer vrijednost što je cca 3200…

Kada se ta guma jednom otpusti i ako dođe do te “fer vrijednosti” sigurno se neće tu zaustavit nego će opet otići na drugu stranu.

Kad kažeš "fer vrijednost" pretpostavljam da se to odnosi na određenu multiplu crobexove zarade koja je danas možda cca 250 kuna ttm. Taj crobexov "e" se može promjeniti tako da ta fer vrijednost od 3200 koju spominješ može postati i 2000 ali i 4000.

Al da sad ne kompliciram nepotrebno, mislim da je tema na mjestu i otvorena u pravo vrijeme.

Naštampani novac će početi cirkulirati i donijeti privremeno olakšanje i iluziju oporavka (koje može potrajati i nekoliko godina) a nakon toga slijedi drugo poluvrijeme koje zbog istog tog novca nosi nove probleme al to je već druga tema…

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close