Bankrot RH – Implikacije

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Bankrot RH – Implikacije

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako je bankrot mile nam republike samo pitanje mjeseca (nikako godine), zanimaju me vaša mišljenja što će se dogoditi s burzom, radnim mjestima, valutom i sl.

Hell is Empty and all the Devils are Here

ako ništa ne prodaš imat češ isti broj dionica vjerovatno po manjoj cijeni. [thumbsup]

Preptostavljam da će prije toga doći do rasprodaje svih firmi u državnom vlasništvu. HEP, HŽ, cesta, šuma, voda, komunalija, sportskih dvorana, etc. Prodaja otoka, možda nekog grada na obali, Splita ili Rijeke i tak.
Bankrot tek za par godina.


Preptostavljam da će prije toga doći do rasprodaje svih firmi u državnom vlasništvu. HEP, HŽ, cesta, šuma, voda, komunalija, sportskih dvorana, etc. Prodaja otoka, možda nekog grada na obali, Splita ili Rijeke i tak.
Bankrot tek za par godina.

Kolega, moram priznati da ste vrlo optimistični. HŽ je teški gubitaš kojeg nitko neće. Sportske dvorane su riješene već a i tako nisu vrijedne spomena. Voda je također prodana Molu, Todoriću i ostaloj ekipici. Ostaje HEP, gradovi i otoci:)

Ja ipak tipujem na 99,99% siguran ljetni bankrot. Spasiti nas može jedino još jedan MMF reprogramirani aranžman kojim bismo izgubili i ovu bijedu što je još ostala.

Hell is Empty and all the Devils are Here

zene ce raditi u kuci, kao sluzavke i zabava za debele kineze
muskarci na polju, uglavnom oko pamuka i duhana
http://en.wikipedia.org/wiki/Slavery

budd, a da odes na odvikavanje od foruma?
btw prouci rijec slaveni – slavery

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


zene ce raditi u kuci, kao sluzavke i zabava za debele kineze
muskarci na polju, uglavnom oko pamuka i duhana
http://en.wikipedia.org/wiki/Slavery

budd, a da odes na odvikavanje od foruma?

Hehe, ne bi ni tebi škodilo:)

Hell is Empty and all the Devils are Here


Kako je bankrot mile nam republike samo pitanje mjeseca (nikako godine), zanimaju me vaša mišljenja što će se dogoditi s burzom, radnim mjestima, valutom i sl.

100 evra plaća, 50 evra mirovina [bye]



Kako je bankrot mile nam republike samo pitanje mjeseca (nikako godine), zanimaju me vaša mišljenja što će se dogoditi s burzom, radnim mjestima, valutom i sl.

100 evra plaća, 50 evra mirovina [bye]
[/quote]
tvoje zelje tebi!
moje meni!

entetinis, baron i ekipa su previse puta gledali film glup gluplji

Dug Hrvatske u ovoj godini će iznositi oko 93% BDP-a.
Od nas je gora samo Grčka, i to sa 95%.
Vidjeli smo što se tamo događa.
Dijeli nas 2 posto od nereda.
Što se tiče burze ona će se vrlo vjerovatno zatvoriti u roku od 90 dana jer mislim da financijske kuće vezane uz nju ne mogu više ni pokrivati troškove struje i vode.
Kuna će se braniti na sve moguće načine do ulaska u Europsku uniju, a onda će se morati devaluirati jedno 25% u roku odmah i zamijeniti za eure, a tad će nastati kaos.
Prodati nemamo što jer u ovoj situaciji ne možeš naći kupca a mislim da nema nikoga u politici tko bi imao muda oglasiti prodaju bilo koje od utilities poduzeća.Jer to bi značilo samo cash za djelomično vraćanje duga i onda propast zemlje nakon što bi počeli stizati računi za vodu,struju itd.
Što mislite zašto su odlučili kupiti skladište plina prije par dana i još se dodatno zadužili?
Uglavnom, ja sam optimista [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Dug Hrvatske u ovoj godini će iznositi oko 93% BDP-a.
Od nas je gora samo Grčka, i to sa 95%.
Vidjeli smo što se tamo događa.
Dijeli nas 2 posto od nereda.
Što se tiče burze ona će se vrlo vjerovatno zatvoriti u roku od 90 dana jer mislim da financijske kuće vezane uz nju ne mogu više ni pokrivati troškove struje i vode.
Kuna će se braniti na sve moguće načine do ulaska u Europsku uniju, a onda će se morati devaluirati jedno 25% u roku odmah i zamijeniti za eure, a tad će nastati kaos.
Prodati nemamo što jer u ovoj situaciji ne možeš naći kupca a mislim da nema nikoga u politici tko bi imao muda oglasiti prodaju bilo koje od utilities poduzeća.Jer to bi značilo samo cash za djelomično vraćanje duga i onda propast zemlje nakon što bi počeli stizati računi za vodu,struju itd.
Što mislite zašto su odlučili kupiti skladište plina prije par dana i još se dodatno zadužili?
Uglavnom, ja sam optimista [bye]

e moj brko. Di ti živiš. Kad počnemo vaditi papriku iz čarapa i tapeta kupićemo pola evrope.
Nema krize kod braće Hrvata. A i kad naša murija krene da ureduje, nisu oni ko oni grčki gejevi.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

@ mika

Pusti čovjeka neka sanja,taj vidi sve crno od crnijeg.Čitao sam knjigu o tome,nema tu pomoči.Radi se o nekakvoj kemiji u mozgu koja je stvarni krivac za takav pogled na svijet.
Evo jedan zanimljiv podatak-hrvati imamo 80% kuća i stanova u vlasništvu fizičkih osoba a samo 20% je u vlasništvu banaka.U evropi kontra-80% banke,20% raja.Kako onda nemamo što prodavati?? A obala?? A otoci,hiljadu komada….En.ten.tin.nemože nikako shvatiti da su krize režirane a režiraju ih trustovi mozgova i neophodne su,dakle potrebne.Zašto lukovića nije iznenadilo….
Neću sad tu zagađivati temu time da su rusi i kinezi dobili prevelika krila pa ih je trebalo skratiti da ne polete (isto smo nekad radili s neposlušnim kokošima)…itd..itd…


@budd

Ništa od bankrota ovaj put kolega bud.,bit će teško i ima da bude ,da se ovaj pijani balkan pošteno otrijezni,ali bankrot možda nekom drugom prilikom [cool]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Kako je bankrot mile nam republike samo pitanje mjeseca (nikako godine), zanimaju me vaša mišljenja što će se dogoditi s burzom, radnim mjestima, valutom i sl.

kolega, pretjerujete, bankrotirati država ipak neće, "ne može" (MMF i drugi će ju držati na aparatima da vegetira, koliko god treba…), jedini koji mogu i hoće "bankrotirati"/bankrotirati su neki (mnogi) građani odnosno neke (mnoge) firme – ali također, ne tako brzo brzo, ja očekujem "masovne i gigantske bankrote" oko 2011. godine, ili uopće ne (u dogledno vrijeme), ako ne onda tek niz manjih/umjerenih bankrota u to neko vrijeme (2010.-2011.).

Država neka proda što mora, mnogo toga je i najbolje da proda, međutim po mogućnosti domaćim ljudima/društvima, nisam pobornik prodaje strancima.

Radna mjesta su kratkoročno ugrožena, vjerojatno i srednjoročno ako se stvari budu razvijale na loš način, ali tamo poslije 2011., kada krenemo "od nule", Sunce će izaći na obzor, i osvijetliti sve naše građane, bit će i posla… i sve što god poželimo 😉

Što se tiče valute, što je duže moguće i što više zadržati je na ovim/sličnim razinama, to je zadatak HNB-a, dobro ga izvršava, i očekujem da će jednako mudro to nastaviti, međutim realnosti se ipak ne može pobjeći, deprecijacija je nešto što neće biti moguće izbjeći, HNB radi na tome da ju što je moguće više "odgodi" i/ili ublaži, kako se ne bi pretvorila u ozbiljnu devalavaciju i potom kreditni slom, bankrot svega i svakoga živog, a državu "na aparate". Možda ćemo potrošiti većinu deviznih rezervi do kraja 2011., ali to će biti radi višeg cilja, radi ublažavanja katastrofe, tj. činjenja je podnošljivom. Ne vjerujem da će EUR/HRK prijeći 9 u narednih 3-4 godine, HNB to može spriječiti, makar se iscrpio do krajnjih granica tim poslom.

Što se tiče dionica, neke su već prejeftine, mnoge su tu negdje na fer razinama, a neke su skupe ali prije svega samo ako ćemo računati na te ekstremne scenarije inače čak i ne tako jako skupe, to su dakle one zadužene firme, a slabog izvoza a malog ili negativnog slobodnog neto novčanog toka, ostvarenog traljavim biznisom (malih marži, biznisom malog ROIC/ROE) sa lošom upravom (možda od države kao vlasnika postavljene…) i vjerojatno loše perspektive daljnjeg fizičkog rasta poslovanja (obzirom na postojeće udjele na tržištu, potražnjom za proizvodima), dobrim dijelom i zbog činjenice postojanja ozbiljnije elastičnosti cijena obzirom na potražnju…

Naše firme/dionice su strašno raznolike, koliko god se to možda ne činilo takvim na prvi pogled.

Neke firme su teškoj gabuli već sada, ako se situacija sa kamatnim stopama nastavi razvijati u ovome smjeru a u kombinaciji sa općim gospodarskim usporavanjem, smanjenjem investicija… (građevinarstvo)…

a neke pak firme, neke bi krizom samo profitirale, što veća kriza to više profitirale, da bi im jedini ograničavajući faktor bio Regulator (koji bi mrsio račune različitim otežavanjima postizanja koncentracije/monopola), i glupi zakoni (da moraju po 3 mjeseca čekati kada nešto kupuju na burzi da prosječna cijena bude kakva im paše…) i sl. "tehničke prepreke" s jedne strane, kombinacija: plitkost tržišta a "u jakim rukama" veliki udijeli s druge strane, država nesklona privatizaciji na domaćem tržištu s treće strane.

Mene zadnjih tjedana uhvatio optimizam u vezi svega ovog, samo da sezona i devize ne podbace.
ne može nam niko ništa, jači smo od sudbine.

Lijepo kolega kad s ovakvom vladom možete biti optimistični. Ja vidim samo reprogramiranje dugova i nova zaduživanja za plaće i mirovine i nekakve velebne projekte od kojih imaju interese samo političari koji uzimaju provizije i građevinska mafija. Turistička sezona nas sigurno neće spasiti jer kao što vidite dug se samo gomila, a još nismo dostigli broj noćenja iz Jugoslavije. Kažu, ova bi mogla biti najgora dosad.
Kažete 2011. od nule. A ta nula je što? Kad narodu dopizdi pa uzme oružje u ruke? Revolucija? Ponovna nacionalizacija sve imovine?

New Report

Close