LANT (Lantea d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LANT (Lantea d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lantea utrostručila dobit
Trgovačka kuća tekstilnim proizvodima Lantea ostvarila je u 2005. godini ukupne poslovne prihode u iznosu od 340 milijuna kuna, što je porast od 5 milijuna kuna u odnosu na godinu ranije, pri čemu je dobit tvrtke više nego utrostručena – na kraju 2005. iznosila je 4,93 milijuna kuna, dok je 2004. godina završena s 1,6 milijuna kuna dobiti, izvijestili su danas iz Lantee.

trazim na ww.rast.hr potpuni pregljed i kaze mi da dionica nije bila nikad trgovana?


trazim na ww.rast.hr potpuni pregljed i kaze mi da dionica nije bila nikad trgovana?

Bila je mislim prije par godina koliko se sjecam, ali zimzi mozda oce povezat sa TKPR koji je drzi?

Moralo je biti trgovine u zadnjih par mjeseci….

9-2005
Tekstilpromet d.d., Zagreb, Ulica grada Gospića 1a, 553884 dionica (83,38%)
Mali dioničari, Zagreb, 36476 dionica (5,49%)
Hrvatski fond za privatizaciju, Zagreb, Lucičeva 6, 4696 dionica (0,71%)
Jakov Kundid, Velika Mlaka, Kovači 5, 818 dionica (0,12%)
Helena Kovač, Zagreb, Đure Begovića 31, 818 dionica (0,12%)
Biserka Fućak, Cernik, Cernik 19, 818 dionica (0,12%)
Slavica Adamović, Crikvenica, Rusta 6b, 818 dionica (0,12%)
Eduard Ipša, Zagreb, Bosanska 57, 818 dionica (0,12%)
Milica Munjas, Zagreb, Držićeva 6, 560 dionica (0,09%)
Ivica Marinović, Zadar, Polićnik, 555 dionica (0,09%)

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira LANT-R-A
Stanje na dan: 03.03.2006
TEKSTILPROMET D.D. ZAGREB, HRVATSKA
LANTEA D.D. ZAGREB, HRVATSKA
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU ZAGREB, HRVATSKA
IPŠA EDUARD ZAGREB, HRVATSKA
ADAMOVIĆ SLAVICA CRIKVENICA, HRVATSKA
FUĆAK BISERKA ČAVLE, HRVATSKA
KOVAČ HELENA ZAGREB, HRVATSKA
KUNDID JAKOV VELIKA MLAKA, HRVATSKA
MUNJAS MILICA ZAGREB, HRVATSKA
MARINOVIĆ IVICA

potencijala ima ,ali mislim da tekstil promet ide u krivom smjeru, slično kao pliva.tek je isplivalo nakon par godina.
osobno poznam tamo situaciju pa smatrajte kao iz prve ruke.

lantea je ujedinila sve što su pokupovali od maloprodaje ali mislim da su im brendovi i općenito pozicioniranje na tržištu užasni.

imaju sreću za mango,ali je mišković dobio mango ,zara sama ulazi a njihov koncept je potpuni promašaj.

sve u svemu ,socijalizam sa ljudskim licem,uz blagi monopol tvrtke majke u veleprodaji tekstila, ali sa janjevcima i kinezima nemaju šansi na duži rok.

Bila bi dobra dionica, kad bi je se moglo kupiti.
Kako vidim, 38 maloprodajnih Tekstilprometovih objekata će isto ubuduće ići pod Lanteu.


potencijala ima ,ali mislim da tekstil promet ide u krivom smjeru, slično kao pliva.tek je isplivalo nakon par godina. osobno poznam tamo situaciju pa smatrajte kao iz prve ruke. lantea je ujedinila sve što su pokupovali od maloprodaje ali mislim da su im brendovi i općenito pozicioniranje na tržištu užasni. imaju sreću za mango,ali je mišković dobio mango ,zara sama ulazi a njihov koncept je potpuni promašaj. sve u svemu ,socijalizam sa ljudskim licem,uz blagi monopol tvrtke majke u veleprodaji tekstila, ali sa janjevcima i kinezima nemaju šansi na duži rok.

i ti ga napriča svašta. svi poznatiji svjetski brendovi se nalaze u trgovinama tekstilprometa. imaju nekretnine. vlasnički udio u lantei, galebu. prodaju sada dvije poslovne zgrade i imat će izvanredni prihod. sve u svemu, dionica koja će po svim tim pokazateljima samo rasti.

Jedino šta uz sve to imaju dugova napretek.
A ni Galeb baš ne stoji što se prihoda tiče baš najsjajnije.U padu su.
Lantea pak radi sve bolje.
Trebat će vremena za ovu firmu.(TKPR)

Ipak ovdje se priča o Lante-i a pokazatelji za 2005. su vrlo dobri posebno veseli rast prihoda (1,48% ali ok).
Pozitivno je i to što su (vjerojatno zbog preuređenja poslovnica) upotrijebili proogresivnu amortizaciju koja sama po sebi predstavlja najveće povečanje troška u odnosu na 2004. P/E je 8,07, a kakav bi tek bio da se nije amortiziralo po progresivnim stopama (da se lako izračunati).
Samo zašto nema trgovanja već ne znam kolko dugo? Zna li tko odgovor na to pitanje?
[smiley6]


Moralo je biti trgovine u zadnjih par mjeseci…. 9-2005 Tekstilpromet d.d., Zagreb, Ulica grada Gospića 1a,


Stara prica udruge (skupine) dionicara se prikazaju kao jedan vlasnik u fin. izvjescima,
dok SDA prikazuje vlasnike pojedinacno.

TKPR ima 92% glasova na skupstini i s Lanteom ce raditi sto hoce.
Zbog toga i prebacuju vecinu maloprodajnih poslova na Lanteu.

Na proslogodisnjoj javnoj ponudi su kupili jos dio dionica, i prije ili kasnije ce vjerovatno pokupovati sve.

Tekstilpromet drži 83,38% dionica, u trezoru Lantee je 9,64%, HFP ima 0,71%….mali imaju svega 41.649 dionica, s tim da i među malim dioničarima ima velikih dioničara koji nerado ispuštaju iz ruku kvalitetnu dionicu, pogotovo ne na ovoj cijeni…dionica ima knjigovodstvenu vrijednost oko 180,00 kuna

Hvala Billy! Znači ništa od trgovanja, ovih 7% je prije ili kasnije direktno kod TKPR-a.
[smiley6]


Hvala Billy! Znači ništa od trgovanja, ovih 7% je prije ili kasnije direktno kod TKPR-a. [smiley6]

Nakon ponude i preuzimanja TKPR ima 83,38%, to je bilo prije skoro godinu dana, dakle struktura se ne mijenja.
Inace dionicom je trzeno prije vise od godine, i nije bilo bas nekog prometa 🙂
U zadnjih 5 godine 50000 Kn prometa :), ali se prije 2004 nije trzilo s dionicom.

Kao sta zimzi kaze, tesko da ce se trziti sta na ovoj cijeni.
Prodaja je 220, kupnja 61, zadnja cijena 60 Kn 🙂

Ipak TKPR-u nedostaje vise od 7% (skoro17%), ali zbog trezora imaju veci broj glasova, a i te dionice mogu uvijek povuci.

Poslovni,13.03.06.
MIKI HULJIĆ, PREDSJEDNIK UPRAVE LANTEE, GOVORI O PREUZIMANJU TEKSTILPROMETOVE MALOPRODAJE:

S još 38 trgovina Lantea postaje nacionalni lanac

Lantea se razvijala prioritetno kao zagrebačka tvrtka, a s ukupno 160 trgovina bit ćemo prisutni u svim većim gradovima, ističe Huljić, i navodi da će se s novim dućanima prihod povećati 160 milijuna kuna

New Report

Close