tko upravlja našim mirovinama

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska tko upravlja našim mirovinama

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pokrenuo sam temu jer sam pronašao stari novinski clanak gdje gospodin Dinko iz AZ “proglašava” crobex 30-50% precjenjen na razinama od 3600, dakle tek sada smo za njega dovoljno nisko..

Ali njemu ni to nije dovoljno, on sada izvodi trejdove s dionicama [shocked] IGH npr

Sve bi to bilo donekle podnošljivo, iako bi mirovinci trebali stabilizirati tržište, a ne napraviti jazovku od njega, da isti ti mirovinci nisu kupovali ogromne kolicine na razinama crobexa od 5k

Pa pogledajte:
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=e721e5a6-f507-4eeb-9f2c-7ed46b1fb0e3

P.s kako su razne policijske akcije pokrenute, hoce li i hanfa pokrenuti kakvu akciju u vezi ovoga?

A gledaj tek količine.. a danas im je preskupo, tj. bave se trejdanjem i lupaju po bidu da bi nakon panike ponovno kupovali. Mogu li biti jadniji?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Kolega Knele, o tom sam pisao u par navrata već. Ma banda !!

I'LL BE BACK

Zašto akcije???

Vidiš da stavljaju u zatvor studente koji su nesposobni naučiti ispit pa si plate, a ne profesore.
Drugo tko upravlja našim mirovinama??

Mali zeleni je odgovor.
Isto oni koji upravljaju državom, mafijom i sličnim.
Ali sve će se to rješiti mlada smo još država, treba se nakrast još dok se može.

Samo da se mirovnicima zabrani prodavanje kupljenih dionica sa rokom od 3 godina i bilo bi oke.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Knele,

evo moj doprinos temi, kupovina 3 mirovinska fonda ( praktički cijeli ulaz ) dionice INGR.
Nevjerojatno ali istinito.
Kupovalo se ogromne količine od članova Uprave i na burzi po cijenama koje su u odnosu na ove sadašnje astronomsko visoke. Da li sada kupuju pa da smanje ulaz?
Ne kupuju, čekaju da opet cijena poraste , pa će onda kupovati.
Možda ima razloga zašto sada na kupuju? Ima, tvrtka ima rekordno novougovorenih poslova i iz tromjesječja u tromjesječje dostavlja rekordne financijske rezultate na burzu.

Tako oni upravljaju našim novcima.
AZ mirovinski fond, PBZ Croatia osiguranje mirovinski fond i RBA mirovinski fond.

Svaki komentar je dobrodošao.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Pokrenuo sam temu jer sam pronašao stari novinski clanak gdje gospodin Dinko iz AZ "proglašava" crobex 30-50% precjenjen na razinama od 3600, dakle tek sada smo za njega dovoljno nisko..

Ali njemu ni to nije dovoljno, on sada izvodi trejdove s dionicama [shocked] IGH npr

Sve bi to bilo donekle podnošljivo, iako bi mirovinci trebali stabilizirati tržište, a ne napraviti jazovku od njega, da isti ti mirovinci nisu kupovali ogromne kolicine na razinama crobexa od 5k

Pa pogledajte:
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=e721e5a6-f507-4eeb-9f2c-7ed46b1fb0e3

P.s kako su razne policijske akcije pokrenute, hoce li i hanfa pokrenuti kakvu akciju u vezi ovoga?

Odeš u sda, kupiš i vidiš od koga su ovo kupili mif-ovi. Hanfa to zna al se ne usudi djelovati. Regulator ne postoji, osim na papiru.
Btw pitajte vlada kad će opet na sastanak………

Trpali ATPL po 3500. KOEI preko 900.

I'LL BE BACK

Zakon o OMF-ovima je donijela vlada. Svi moramo izdvajati tamo svoj novac, tako su rekli u vladi. A da zatrpamo vladu mailovima o potrebi izmjena zakona gdje bi OMF-ovima bilo strogo zabranjeno bilo kakvo prodavanje dionica kupljenih u proteklih x-dana ili ono kaj se vjerojatno događa čak i isti dan. Nismo primjetili da je u 5 godina ostvaren neki prinos kojim bi bolje živjeli pod stare dane. Ako je tako onda ne može biti niti bonusa niti raznih benificija za FM, a znamo, njih najviše boli novac. Bonuse im isplaćujemo mi, aute im kupujemo mi, odijela im kupujemo mi.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam


A gledaj tek količine.. a danas im je preskupo, tj. bave se trejdanjem i lupaju po bidu da bi nakon panike ponovno kupovali. Mogu li biti jadniji?

Oni samo rade na tome da što više njihovih klijenate ne dočeka mirovinu.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Pa koliko je puta Erste govorio da je ATPL konzervativno procjenjen vrijednosti 2786 kn….nedavno
http://www.poslovni.hr/93232.aspx
Pa kaj ne ulazi na 800?????

sta je za reci…posljednjih dana nepratimo rast europe i svijeta…ali kad padamo prvi smo….
jos je ovo prenerazvijeno trziste kojim se moze upravljati kak se zeli.
instrumenti kontrole su jadni…odnosno egzistiraju samo da pojedinci primaju placu…
Pa fond "menađeri" se mogu na veceri dogovoriti kam ce trziste sutra i mi nazalost nemozemo nikaj…
Danasnji promet o tome svjedoci…6,8 mil kuna do sad…45 min poslovanja..

http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/art-2008,10,29,srbija_uhicenje,138991.jl
kod nas se puno prica ali nis ne radi…to je vjeciti problem Hrvata!!!!

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Knele,

evo moj doprinos temi, kupovina 3 mirovinska fonda ( praktički cijeli ulaz ) dionice INGR.
Nevjerojatno ali istinito.
Kupovalo se ogromne količine od članova Uprave i na burzi po cijenama koje su u odnosu na ove sadašnje astronomsko visoke. Da li sada kupuju pa da smanje ulaz?
Ne kupuju, čekaju da opet cijena poraste , pa će onda kupovati.
Možda ima razloga zašto sada na kupuju? Ima, tvrtka ima rekordno novougovorenih poslova i iz tromjesječja u tromjesječje dostavlja rekordne financijske rezultate na burzu.

Tako oni upravljaju našim novcima.
AZ mirovinski fond, PBZ Croatia osiguranje mirovinski fond i RBA mirovinski fond.

Svaki komentar je dobrodošao.

Istina postoji velika problematika na tržištu,no čini mi se da Novoselčev tim nije uzeo u obzir tržišnu korkeciju, pad i inflaciju iz vrlo jednostavnog razloga; pretpostavljam da su mu suradnici u tridesetim, bez velikoga iskustva i saznanja napuhavali određene balone još više i jače, te se sve to manifestiralo kao krivi potez i udarom od strane neupućene javnosti u samu problematiku cijeloga postupka ( čitaj umirovljenici i budući umirovljenici ).

Što možemo očekivati; sam Bog zna, a do tada [pray]

Nakon što je 2001. godine sa svojim tvrdnjama izišla u javnost, Vesna Balenović je dobila izvanredan otkaz zbog odavanja poslovne tajne, a zbog optužbi koje je na njihov račun iznijela u javnosti. Linić i Dragičević tužili su je za klevetu, tražeći svaki po 100 tisuća kuna za naknadu štete zbog duševnih boli.

Možemo li mi tužiti ove lopove za duševne boli?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Promet: 6.064.208,21 HRK
Izgleda da su se fondovi uvrijedili na članak koji je objavljen danas u Lideru pa su se dogovorili da nam pokažu da bez njih smo još gori.
Hrvatska – pravna država. Ni država, ni pravna.
Najbolji posao na svijetu imaju naši menađeri.
Ne odgovaraju nikome. Nitko ih ne kontrolira. Rade sa tuđim novcem za koji ne odgovaraju. Plaćaju se iz tuđeg novca koji im redovito svaki mjesec stiže. Mogu otkupljivat dionice od rodbine i poznanika tuđim novcem bez odgovornosti. Mogu zajebavat u zdrav mozak sve male dioničare u ovoj banana republici. Oni su bogovi, a mi bolje da šutimo jer bi mogli i batine popušit osim novca, u ovoj pravnoj državi.


Knele,

evo moj doprinos temi, kupovina 3 mirovinska fonda ( praktički cijeli ulaz ) dionice INGR.
Nevjerojatno ali istinito.
Kupovalo se ogromne količine od članova Uprave i na burzi po cijenama koje su u odnosu na ove sadašnje astronomsko visoke. Da li sada kupuju pa da smanje ulaz?
Ne kupuju, čekaju da opet cijena poraste , pa će onda kupovati.
Možda ima razloga zašto sada na kupuju? Ima, tvrtka ima rekordno novougovorenih poslova i iz tromjesječja u tromjesječje dostavlja rekordne financijske rezultate na burzu.

Tako oni upravljaju našim novcima.
AZ mirovinski fond, PBZ Croatia osiguranje mirovinski fond i RBA mirovinski fond.

Svaki komentar je dobrodošao.

jedini tko se u cijeloj ovoj krizi ponasao kako dolikuje stabilizatoru trzista je PBZ-CO!
ljudi su sutili i radili, kao i sve ove godine dosad.bez slikanja po televiziji i bombasticnih izjava!
i imaju dosad najbolji godisnji prinos!

tako da mislim da trpanje sa ovom "bandom trojice", kako bi veliki Mao rekao, ne stoji![lol]

kad su sva 3 ostala mirovinca povlacila lovu iz OIFova i NAMJERNO rusila trziste iskoristavajuci vanjske okolnosti, PBZ-CO se JEDINI klonio tih pizdarija i stajao na bidu, istovremeno ne povlačeći udjele iz OIFova!

sve koje znam sam nagovorio da prebace svoju mirovinsku stednju u PBZ-CO, pa mozda i nadredjeni iz ZABE ili Unicredita stanu na repu gosn.Dinku Novoselcu i upitaju ga zasto mu se smanjuje broj klijenata!

apeliram na ostale da se prikljuce akciji! [cool]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close