Komentar: Jesu li domaće dionice povoljne za kupnju?

Naslovnica Forum Komentari članaka Komentar: Jesu li domaće dionice povoljne za kupnju?

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

A zašto bi HNB jamčila za investicijske fondove. Ova priča sa interventnim fondom je ok. Mogu pojesti par manjih fondova koji će se morati likvidirati. Što mislite da će se likvidirati neki veliki fond? Ovi sa par milja bi mogli prdnut, čak mislim da si ne fondovi srednje veličine to neće dozvoliti.

Mislim da su dionice jos uvijek precijenjene jer su firme lose…ide recesija, padat ce i prihodi i profitabilnost firmi- vidjet cemo jos jedan krug pada vrijednosti dionica…do proljeca 2009

BigBoffin

Osiguranje depozita od strane vlade RH ne utječće niti izravno niti neizravno na poslovanje firmi. Vlada je ovim potezom samo, kao i uvijek, slijedila potez ostalih velikih zemalja, kao primjerice Australije itd. Jasno je da država ne može pokriti sve depozite banaka, ali nikada se niti u jednoj zemlji nije dogodilo da sve banke propadnu i da se mora jamčiti za sve depozite… Očigledno je da je riječ o potezu koji nastoji vratiti povjerenje u fin. sustav RH. Novac od ine se neće u tolikoj mjeri prenjeti na tržište kapitala… Taj učinsk ćr biti izuzetno krstkoročan.
Ne volim davati nikakve prognoze kretanja tržišnih indeksa jer to nitko ne može predvidjeti. Zato je po meni najbolja strategija: ako nešto vrijedi otprilike jednu kunu, a sada se trži po 40 lipa uz vjerovanje, to vrijedi kupiti i čekati da tržište prepozna fer vrijednost. Naravno da je ovdje glavni problem izračunati fer vrijednost, ali to je tema za vrlo široku raspravu.
Ipak investitor bi trebao imati barem okvirnu spoznaju oko toga kako će se kretati tržiše dionica. Smatram da će se crobex održavati na trenutnoj razini ili čak izglednije, rasti će do otprilike 2880 bodova, nakon čega će slijediti ponovni pad (nakon lošijih rezultata poduzeća) slijedeće godine. Slijedeće godine bi crobex mogao pati dodatnih 10 posto nakon čega slijedi blagi rast i tek 2011 snažna ekspanzija.

Eh,pa ti si pravi Nostradamus…svaka ti cast!!

Halo!!! A zašto bi ljudi vratili lovu na burzu? Gledam neki dan “male ljude, penziće i sl.” kako kupuju u mjenjačnici po 100 eura, nisu baš svi budale da ih se da oderati na burzi. Ljudi paze na svoj novac. Baš me zanima kakvi će sutra biti komentari na današnji pad Crobexa?? a promet je jednako velik kao i jučer, gotovo 200 milijuna kuna. BTW okolne burze, posebno Sarajevo, trguju sa smiješno malim prometom tako da neko pozivanje na njih nema uopće smisla.

e moj petrov ko je tebi dao da pišeš

New Report

Close