kupovanje dionica internetom

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska kupovanje dionica internetom

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zanima me kako kupovati dionice preko interneta i dali i za to moram ici prvo kod brokera ili neke banke u koju cu uloziti novac pa sam stavljati na neku dionicu. dali je to moguce i sta je sve potrebno. hvala

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Moras u svakom slucaju novac prebaciti na racun brokera. To ti je najlakse napraviti internet bankarstvom (prvo moras imati novac u banci naravno), ali mislim da mozda mozes dofurati i cash kod brokera (za ovo nisam siguran[smiley2]). Zatim dajes naloge za kupnju preko interneta brokerima (npr. kupi 5. dionica ERNT-a po 2000Kn). Ako netko od prodavatelja stvarno pristane na tu cijenu od 2000 Kn onda si kupio dionice.

1. Odabereš brokersku kuću koja pruža uslugu kupoprodaje dionica preko interneta.
2. Odeš kod njih i potpišeš ugovor.
3. Dobiješ korisničko ime i zaporku (koju kasnije promijeniš).
4. Prebaciš na račun brokerske kuće novce s kojima želiš kupovati dionice.
5. Logiraš se na njihovu stranicu i kupuješ i prodaješ koliko želiš, dok se ne obogatiš. [smiley2]

ludilo. jeste sigurni. to bi bilo na malo za pocetak. ne ove likvidne nego rizicne. kockar sam hihi

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

jel tko kupuje tj prodaje na takav nacin i kakva su njegova iskustva?

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Ja kupujem preko interneta i sve dobro funkcionira.
Cini mi se da si dosta euforican pa bi ti samo savjetovao puno, puno opreza. Nisam upoznao puno ljudi koji su se odmah obogatili na burzi bez da su prije toga stakli ili imali puno znanja.
Kazes da se volis kockati. Moj savjet je nemoj vec ulazi na dugi rok i na sigurno. Ovdje to radi malo ljudi radi, ali iza njih su godine i godine.

5. Logiraš se na njihovu stranicu i kupuješ i prodaješ koliko želiš, dok se ne obogatiš. smiley2

zaboravio sam dodati: …. ili sve ne izgubiš [smiley7]

Opreza nikad dosta.

Ja trgujem preko Prve generacije i zadovoljan sa s njima. Provizije su niske, nalozi brzo stižu na burzu i uvijek su ljubazni.


… Ja trgujem preko Prve generacije i zadovoljan sa s njima. Provizije su niske, nalozi brzo stižu na burzu i uvijek su ljubazni.

Ja isto, i takodjer su ljubazni, ali trenutno im ne radi web. Grrrr.

Sta se tice pocetnika, ja bi preporucio Comline iz Siska.

Imaju nize provizije 0,6%, min nalog 30 Kn, i moze se trgovati preko web-a i preko telefona.

Interesira me koliko je sigurno trgovanje ovakvim načinom.
– čitam da su provalili vse.


Interesira me koliko je sigurno trgovanje ovakvim načinom.
– čitam da su provalili vse.

Jednako sigurno/nesigurno kao i koristiti netbanking ili bilo koju web uslugu preko ssl-a

************************* Soldi su vajka va modi *************************


jel tko kupuje tj prodaje na takav nacin i kakva su njegova iskustva?

svo ovdje kupuju o prodaju preko neta

************************* Soldi su vajka va modi *************************

Ivana, sigurno je isto koliko i ostale sigurne stvari tj. nije sigurno…

Da ne uplašim – sigurno je isto kao i lova na računu u banci, lova u čarapi, lova u nekretninama, lova u offshore zemljama itd…

nema mi druge nego se zae..ti

Najopasnije je imati lovu kod sebe…moje misljenje! jos mi nitko toliko love nije potrosio, kao sam sebi[smiley7]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


Interesira me koliko je sigurno trgovanje ovakvim načinom.
– čitam da su provalili vse.

sigurno je koliko je siguran tvoj PC! Veza je skoro neprobojna, ali ako ti je PC zarazen spywareom ili nekim drugi oblikom malignog softwarea, to moze, npr, pamtiti sve sto otipkas (URL, username, password) i slati na adresu kreatora zaraze…

Drugim rijecima, pazi sto ti se sve vrti u backgroundu, ili – keep your nose clean [smiley11]

[i][color=gray]Novac je samo koncept. Ukupna vrijednost Zemlje je konstanta[/color][/i]

New Report

Close