BF prodaje INU , u što će ulagati?

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BF prodaje INU , u što će ulagati?

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Braniteljski fond je na sastanku odlučio prodati 7% dionica INE.

U što će uložiti?

Evo ja tipujem :
– obveznice
– HT
– Podravka
– IGH
– Petrokemija

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

U Adris [lol]

...Imperare sibi maximum imperium est...

U OBVEZNICE, A TAKO SU I REKLI !

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

govorili su oni nedavno da neće prodavati inu ispod 4000 , pa je cijelu prodavaju.
ja im ništa ne vjerujem .
mislim da će definitivno ulagati u dionice , moj tip su ove :

ddjh
ptkm
ht
blje
koei
igh

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Poznavajući "vrlost" naših fond menadžera i dotičnog Glavaša, nije isključeno da kupuju ponovno INU u bliskoj budućnosti , ovaj put po 3500 [lol]

evo redom:

1) vratiti će dug banci od koje je digao kredit za isplatu udjelničara
2) isplatiti će ostale udjelničare koji će poželjeti prodati udjele kad čuju da je Ina prodana
3) kupovati će obveznice
4) uložiti će u novčani fond ( to im je trenutno najsigurnije a nosi prinos )
5) čekati će da omfovi dodatno sruše tržište i tada kupovati

pozdrav kolegi Glavašu, siguran sam da neće rasfućkati naše novce na preskupe dionice

[bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Po meni je super da se BF riješio INE, a još bolje da neće kupovati niti jednu dionicu, bar dok je ovako ustrojen, da ulagači mogu samo izlaziti, a ne mogu niti ulaziti novi, niti stari povećavati udio.

Ovako s 2 milijarde casha može mirno oročavati pare, i isplačivati branitelje i vratiti kredit.

Nek se drže obvetnica i depozita, dalje od dionica.

A otvoriti ovu temu, i najbrajati svoj portfelj, samo ću reći [bye] [bye]

HT,Podravka,Petrokemija,Dalekovod,Obveznice ne jer država nam stoji na klimavim nogama a kad će se oporaviti nezna se

ima danas u novinama: za sad će BF ići na ulaganje u obveznice i depozite, a kad se situacija na burzi smiri, onda i u dionice.
Što se dionica tiče moje mišljenje je da će ići na ulaganje tamo GDJE SU VEĆ MIROVINCI u top 10, kao recimo u ADRS, ATGR, PODR…. znači više konzervativno ulaganje jer po svom karakteru BF-u je kao i mirovincima bitna stabilnost uz što manji rizik. Realno, mislim da bi već sada mogli ulaziti u dionice koje sam pobrojao jer rizik od nekog daljnjeg većeg pada tih dionica nije velik jers milijardama koje se oslobađaju iz INE može se prije očekivati rast tih dionica nego pad.
Generalno gledajući, iz navedenih razloga sada bi trebalo kupovati dionice u kojima su već koncentrirani OMF-ovi.

BF će novac od prodaje INE ulagati redom u:

JLEN
VIS
PUNT
MNDS
KOSN-R-A

tako, tko vam je kriv što ste u pogrešnim dionicama. još stignete uletit.gric-gric [proud]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

zaboravio si stup porftelja : FNVC

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

iNDG … dakako …

I love the Smell of Profits in the Morning

JDOS
KOTR-P-A
CROR
EIG?

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close