Sigurno Ulaganje

Nakon 20 stoljeća, konačno smo svi spoznali da najvažnija stvar koju su nam ukrali nije novac.
Ne gospodo i ne drugovi, ukrali su nam živote.

Pred televizijskim kamerama, Sekretar Državnog Trezora, Henry Paulson kleknuo je na jedno koljeno pred Nancy Pelosi.
Ne, nije ju zaprosio.
Molio ju je za ozakonjenje prevare.
700 prvih milijardi za “spašavanje” Američkog financijskog sustava, samo su predjelo glavnom obroku u nelimitiranoj količini, kako to piše na narudžbi.
Račun naravno plaćaju domaći porezni obveznici, a kroz njih i oni iz ostalog dijela svijeta.

U isto to vrijeme, novi najveći bankrot u Američkoj povijesti, došao je na red i Washington Mutual.
Kao nagradu za posao na kojem se nalazio manje od tri tjedna, novi glavni čovjek, Alan H. Fishman je za bankrot najveće Američke štedne banke dobio 20 miliona dolara.
20 miliona dolara za 17 dana posla i bankrot sopstvene kompanije.

Shvatili smo, svi smo shvatili: Novac nije riješenje, već je uzrok svih naših problema.

Na svijetu nema bolje stvari od novca koji ne košta ništa.
Novac kojeg koristimo, sve osim onog koji ga stvara i pušta u opticaj, jako puno košta.

Danas smo shvatili, u sistemu uopće nema pravog novca.
Nema niti pravih roba i usluga koje nam taj novac može priuštiti.
Ovaj lažni novac stvara samo dugove i kamate, na štetu poreznih obveznika cijelog svijeta.

I nije bilo dostatna kreacija početnih 150 virtualnih novih dugova-dolara na svaki pravi depozitirani dolar-znoj.
Ne dame i gospodo, za osvajanje i pretvaranje svijeta u ovo što imamo danas, trebalo je mnogo više.
Trebalo je potkupiti i platiti svakog beskičmenjaka na planeti.
Trebalo je kupiti svaki radio, svaku televiziju, svake novine i cijeli internet…
I za sve to, nije bilo boljeg sredstva od novca koji ne košta ništa…

mainen Kameraden

a kad sam vam ja na to davnih dana skretao pozornost-optužiše me da sam terorist.
sad vidite gdje sjede pravi teroristi.

RAF

Tko čeka, taj popizdi čekajući

Kako Se Izvući Iz Finacijske Krize?

U svojoj biti, mogućnost pravog izbora predstavlja glavnu razliku između diktature i demokracije.

U situaciji u kojoj se globalna financijska kriza sve više produbljuje, i u kojoj je u stvarnosti cijeli svijet bankrotirao, nisi više prinuđen mirno i bespomoćno promatrati kako ti tvoja sadašnjost i budućnost nestaju ispred očiju.
Možeš izabrati reakciju kao svoj izbor.

Evo od mene za poćetak jedan dobar link i trend indikator svi znamo the trend is your friend!

Vaš link

Odjeknulo je poput bombe na svim medijima, da Kina (molim, kako, gdje, kada, zašto), e da, ni manje ni više nego baš Kina, predlaže jednu svjetsku valutu.
I tako nam Kineski političari predlažu (molim, kako, gdje, kada, zašto, ne, joj, hebote, nije moguće) MMF – Međunarodni Monetarni Fond kao jednu svjetsku, globalnu banku.
Kako ne bi uzalud gubili vrijeme, iz Istanbula, sa internacionalne konferencije su nam javili da im nije niti na kraj pameti priznati nam pravo na vodu kao osnovno ljudsko pravo.
U međuvremenu, kao osoba koja to zbilja može, Čehoslovački Predsjednik, Vaclav Klaus je usporedio prošlost i sadašnjost: "Brisel od Europske Unije stvara novi Sovjetski Blok".
Češki Predsjednik je odlučno odbio zastavu Europske Unije objesiti iznad svoje oficijalne rezidencije u Pragu, objašnjavajući da Europska Unije nije država i da po zakonu nema zastavu.
"Dok smo bili pod Sovjetima, bili smo obavezni izvjesiti zastave drugih zemalja pored naše, veoma sam sretan da su ta vremena prošla".
Puru Saxena: "Mnoge Zapadne Nacije su već bankrotirale, mislim na Ameriku, Englesku, Irsku, Island i Španjolsku. Jedino što sada mogu raditi je štampati još više novog novca".

Oficijalni izvori iz Sjedinjenih Američkih Država nastavljaju tvrditi da su ovi bondovi lažni, ali nema nikakvih vijesti o tome jesu li ih stručnjavi podvrgli kontroli.

Direktor jednog radija tvrdi kako su ove obveznice ispravne i da ih Japan pokušava prodati Švicarskoj, zbog sumnje u sposobnost Sjedinjenih Država za isplaćivanje dugova.

Jedan od dvojice japanaca uhapšenih u mjestu Chiasso je bio Tuneo Yamauchi, brat puno poznatije osobe po imenu Toshiro Muto, donedavno vice-guvernera japanske centralne banke, Bank of Japan.

New Report

Close