Država Je Propala, Bankrotirala!

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Država Je Propala, Bankrotirala!

Ako u zadnja dva tri mjeseca niste baš pali s Marsa ili neke druge planete, ili ako to vrijeme niste proveli u Puli ili Poreču, vjerovatno ste čuli da je institucija poznatija kao država propala, bankrotirala zbog javnog duga.
Niti korporacije više nema, i ona je insolventna, ubio je korporativni dug.
Na početku, prvo su korporacije zaduživanjem “razvijale” države.
Onda su prezadužene države novim zaduživanjem počele razvijati korporacije.
Danas bankrotirane države spašavaju insolventne korporacije, a korporacije u bankrotu spašavaju insolventne države.

Bankrotirali su i Freddy Mac i Fanny Mae.
Najvećom nacionalizacijom u povijesti, smiješnom sumom se garantira najveći dug u povijesti.
Ja i moji prijatelji smo toliko glupi da ćemo kupovati novi dug nove javne institucije, ali centralne banke nisu, njima to nije niti na kraj pameti.
Ne mislite valjda zbilja da se novi “oporavak” dolara usred financijske nuklearne bombe zbilja bazira na par uloženih dolara mene i mojih prijatelja, a ne na organiziranoj akciji svih centralnih banaka svijeta?
Do grla u dugu, ulazimo u novi dug kako bi kupili novi dug, a stari dug skupa sa ovim novim ostavili nekim novim pokoljenjima.
Ispriječio se međutim jedan nepremostivi problem.

Država Je Propala, Bankrotirala, Crkla, Umrla! That’s All Folks, Nema Više, Game Over, The End…

New Report

Close