INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Može li netko nešto više napisati o ovoj grupaciji?
Potknut željom da kupim ovu dionicu već neko vrijeme tražim podatke, ali vrlo ih je malo, gotovo ništa.
Jedino relevantno što sam našao je da isplaćuju solidnu dividendu, povećavajući je.
Hvala na odgovorima

Ajde daj napišite nešto!!!
Hitno mi je, bojim se da ne krene kupnja na ove preko 4.000 kuna

Na temelju jučerašnjeg intervjua člana uprave u kojoj iznosi da je prošlogodišnja dobit oko 13 milijuna kuna, što iznosi cca. EPS= 325 kn, i na temelju pondera koji neki koriste za građevinare od 10, fer vrijednost ispada negdje oko tržišne znaći 3300. ali da imaju potencijala, poduplali dobit, prihodi veći za 40%…imaju.eto toliko površno od mene

Hvala.
Zanima me i dubina, prošlost itd.
Skupljam podatke s više strana, kad skupim objavljujem. Sabrane informacije. Stoga pišite što znate što prije jer ovo je dionica gdje fondovi još nisu ulazili, bar ne u većim količinama. To tek predstoji, ali ipak prije mog ulaska želim znati što kupujem.

18.04.2006. 10:43, zeko_ma:

PD_Web, 18.04.2006. u 11:15
“Netto-dobiti za 2005. povećana je na iznos od 12,568.627 kn, što je 92% više nego 2004. (6,060.075 kn). Time netto dobit po dionici iznosi 314,22 kn (sa 2004. bila je 163,65 kn). U 2005. godini Ingra je izvršila i tri veće akvizicije: kupnju konzultantske kuće Intel, kao i tvrtki Pal-Vin nekretnine i Geotehnike Sudan. Akvizicije su izvršene u svrhu kvalitetnije pripreme za nadolazeće investicijske projekte.

Odlični rezultati unatoč troškovima pri akvizicijama… naravno to ne znači da će cijena dionice odmah gore no lijepo je vidjet ovakav uspjeh

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

INGR objavila izvjesce…jako dobro….
….dobit od 50 milijuna.hmhmm..[smiley2]

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

Eh ovo je za razliku od mnogih izvještaja jako dobro. Dobit 50 MILJUNA kuna. A ne neki Đoko s minusom pa da mi se vesele kako nije loše.

Neuspjeh je najbolji lijek za umišljene i prepotentne

Rezultati su odlicni

Kapital i rezerve 31.12 107.294.000 kn
Kapital i rezerve danas 217.216.000 kn
Promjena: 109.922.000 kn
Dobit / gubitak nakon p.:
kumulativno prethodna godina: 15.485.000
tekuće r. prethodne godine: 5.352.000
kumulativno tekuća godina: 48.576.000
tekuće r. tekuće godine: 36.358.000

BV (knjigovodstvena vrijednost) 5646,53
EPS (Zarada po dionici) 1.264,37 kn
Dividenda prethodnog razdoblja 120,00 kn
(P/BV) tržišna/knjigovodstvena cijena 1,45
(P/E) (tržišna cijena/zarada) 6,47
(Dy) Dividendni prinos 1,47%
P/S 1,25
Današnja cijena dionice 8.184,78 kn

ROA (povrat na imovinu) 8,30%
ROE (Povrat na kapital) 22,39%
ROI 8,49%
Operativna marža 32,95%
Bruto profitna marža 17,40%
Neto profitna marža 17,00%

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Šteta što nije više povoljno za kupiti obzirom na već odrađeni porast cijene.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Usporediš li je sa drugim firmama iz branše i na razinama po kojima se trguje itekako je isplativo.

jel me ono netko jučer pitao zašto ne ulupam baš sve u LKPC.
Pa evo mu jedan od odgovora. Nek si pročita cijelu ovu temu i nek obrati pažnju na datume.
Sada od ove love (kad prodam) ulupam možda još nešto i u LKPC

IMO, ova dionica ima jos dosta prostora za rast s ovakvim fundamentima.

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Marijan Kostrenčić. Arhitekt prodaje Večernjeg lista kupuje Ingru

Sposoban pravni menadžer kao vlasnik se vraća u tvrtku u kojoj je dobio prvi posao. Dosad je u javnosti bio najpoznatiji kao predsjednik nadzornog odbora Večernjeg lista. Objavljivanjem da je za 10 milijuna kuna stekao sedam tisuća redovnih dionica, što čini 17,5 posto ukupnog temeljnog kapitala Ingre d.d., Marijan Konstrenčić je postao najveći pojedinačni dioničar u toj tvrtki.

Više. Lider, str. 16-17
Izvor: Lider, str. 16-17
(2006-11-02)

Molim bolje poznavatelje prilika u Ingri d.d. za komentar ovog poklona.
Ingra je u izvješću navela da je došlo do promjena u vlasničkoj strukturi tijekom listopada,a koje će biti navedene u slijedećem izvješću.

Ima li tko pri ruci link za FI?

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

New Report

Close