Burze: Kada će se investitori vratiti tržištu kapitala?

Naslovnica Forum Komentari članaka Burze: Kada će se investitori vratiti tržištu kapitala?

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

dionice će se ozbiljnije početi oporavljati krajem iduće godine,a dotad bi cijene otprilike mogle izgledat ovako…atpl-1550,00 koei-378,00 ht-230,00 pbz 589,00 ingr 177,00 ..inače,ja sam bik koji sjedi..

najnovije izvješća američke vlade o zalihama je pokazalo najveći tjedni rast zaliha sirove nafte od ožujka 2001. a zalihe benzina su pale.

neki se nece vratiti nikada, i na tome sam im zahvalan. a oporavak ocekujem kroz godinu dana, a do onda vam zelim stabilne zivce i puno strpljenja… [thumbsup]

"Day after yesterday"

Kroz sve buže i bužice ulazi studen od bure i nemoš joj uteč sve da i očeš. A i letrika je krešila.
Tako da su ljudi štufi i grintavi po cile dane i svega jin je priko glave.
Bačeno u vitar miljuni dolori o bidnega naroda.
Bilo bi boje da san đavla pirunon uboja u gujicu nego da san ovdi doša.
Gren doma luđi nego ča san bija.

Ovo pod hitno treba da im jebemo mamu banditsku od HANFE do ZSE sve su ti banditi upropastili što nisu u pretvorbi to su na ovaj način


dionice će se ozbiljnije početi oporavljati krajem iduće godine,a dotad bi cijene otprilike mogle izgledat ovako…atpl-1550,00 koei-378,00 ht-230,00 pbz 589,00 ingr 177,00 ..inače,ja sam bik koji sjedi..

Ajme, pazi ti ovo, tada su nam se ove cijene činile smiješne a sada da su ovakve bili bi bogataši…



dionice će se ozbiljnije početi oporavljati krajem iduće godine,a dotad bi cijene otprilike mogle izgledat ovako…atpl-1550,00 koei-378,00 ht-230,00 pbz 589,00 ingr 177,00 ..inače,ja sam bik koji sjedi..

Ajme, pazi ti ovo, tada su nam se ove cijene činile smiješne a sada da su ovakve bili bi bogataši…

[/quote]

Inače post je iz kolovoza 2008…

ovo nije prolazna kriza tipa “sad će zubar iščupati zubić i bit će sve ok, ovo je mliječni, narast će drugi”… netko je ugasio svjetlo i promiješao karte. u tijeku je restrukturacija proizvodnih i potrošačkih odnosa u svijetu, a to je pak utjecalo na kolaps financijskog sektora i počeo je domino. nekretnine su priča za malu djecu. nije da i toga nije bilo, ali nije odatle krenulo. nafta time dotaknuta je posredno napuhala balon.
oporavak? što znači oporavak?
crobex na 3500 za cca 5 godina. nadam se da griješim…
naravno, sastav crobexa će biti potpuno drugačji uskoro…
ajd, živi bili!


ovo nije prolazna kriza tipa "sad će zubar iščupati zubić i bit će sve ok, ovo je mliječni, narast će drugi"… netko je ugasio svjetlo i promiješao karte. u tijeku je restrukturacija proizvodnih i potrošačkih odnosa u svijetu, a to je pak utjecalo na kolaps financijskog sektora i počeo je domino. nekretnine su priča za malu djecu. nije da i toga nije bilo, ali nije odatle krenulo. nafta time dotaknuta je posredno napuhala balon.
oporavak? što znači oporavak?
crobex na 3500 za cca 5 godina. nadam se da griješim…
naravno, sastav crobexa će biti potpuno drugačji uskoro…
ajd, živi bili!

evo, samo da se nadopunim. ne znam gdje bih svoju doumicu napisao pa ću zeru još samo ovdje…
škvadra baja o nekim skokovima dionica, oporavku krobeksa u godini dana, čuda…
pa dajte mi recite, kakav bi to prihod bio, od koliko ono posto da se sad krobeks vrati na 2600 za godinu dana???

i opet bi mašina ispočetka startala.
ne može to (više) tako, i u tome je korijen ove priče…
kad sve krene ok, oporavak neki lagani i zdravi bi mogao uz stopu od 10-12% godišnje. iznad toga je opasno, ispod toga je nezdravo.
ali od neke realne cijene. to znači da se doista može krobeks vratiti na nekih 1800 (ovo sad lupam), u par dana, što bi de facto i bila nula, pa od tuda.
ovo je sve kvragu otišlo, panika je uzela svoje. bolje rečeno, nepotražnja. i u nas i u američana.
no, bilo kako bilo, onaj tko sad ulijeće, posrećit će mu se za koju godinicu.
školarinu su svojom kožom platili investitori/špekulanti do sada.
it’s your turn!

Nevažno je kad će se cijene dionica početi oporavljati ako sad kupujete i dugoročni ste ulagač. Jer ove cijene će vam donijeti u budućnosti desetorostruke zarade.
A ako niste dugoročni investitor, nego burek-ulagač, onda umirete od straha čim kupite dvadeset komada PUNT jer se bojite da nećete moći preprodati sa plusom.

Jednostavno kao pasulj [thumbsup]

A kad sam već na ovoj temi onda ću reći i to:
-najprije će se na tržište vratiti najbistriji i najodvažniji investitori
-zatim će se početi vraćati institucionalci tipa mirovinskih fondova
-oni će već dići cijene dionica pa će se početi vraćati i oni koji sad novce drže na oročenju i u čarapama
-nakon toga će se u inversticijske fondove početi vraćati ulagači
-zadnji će ući medvjedi i plašljivci koji će se do kraja bojati da je to privremeni oporavak
-naravno oni će ući na crobexu cca 3.800

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

U hebo te što s posta pesimista. Ja baš tako ne mislim. Kako je u proteklom razdoblju dominantni strah pomeo Crobex, tako će ga, kada bude izvjesno da se tzv. kriza bliži kraju, pohlepa vratiti na neke normalne razine. Evo pa i sada raste uz kikiriki promete, viš da trguju samo manijaci poput nas. A kada se parusine iz čarapa, štednja, novčanih fondova itd. vrate na burzu, izgledat će to bar 2 dana u tjednu ko danas.

Jel vo opet crko maršal [undecid]

vidim, rijetko ovo netko čita.
pa ipak, ako bude čitao, nek’ baci pogled na ovo:

http://money.cnn.com/news/storysupplement/economy/recession_depression/

nema pretjeranog engleskog, mutnih izraza, brojke dosta vele…

New Report

Close