ZAKONI

Nisam siguran da li tema već postoji, preletio sam podforume i teme i nisam našao ništa slično….
No bilo kako bilo evo jedan od važnijih Zakona – Zakon o radu…
Forumaši…, nadam se da niste svi pusti kapitalisti i da netko ipak osim što kao “hobi” obrće milijune i radi tj. zarađuje radom za život….

Zato evo obrađen Zakon o radu (ZOR – prečišćeni tekst – skinut sa NN) i obrađen u Wordu te prebaćen u PDF jer ipak ima 71 stranicu koja se u PDF-u da lijepo isprintati po 2 stranice na jednom listu…

Ugodno čitanje “osnovnih” radničkih prava….

Kad zakone sagrade
delit će se nagrade
nagrađeni dobiju
batine i robiju [bye]

JEST ĆU JA I ŽIREVA AKO TREBA

E, moj Gojko…., ja pokušavam biti ozbiljan, a ti tako…. [wink]

No…, narode investitorski evo proslijeđujem i Zakon o trgovačkim društvima s najsvježijim pripadajućim Izmjenama i dopunama…
Naravno friški (10. listopada 2007.) pročišćeni tekst možete kupiti po "akcijskim" cijenama od raznih izdavača…

Evo pročišćenog teksta od 2003.g. (nisam ga ja napravio samo forwardiram)….

te Izmjene i dopune koje bi bile morski posao ukomponirati sa ovim pročištenim PDF-om…
na
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/3136.htm

Evo i Zakona o zaštiti potrošača koji bi, kao i Zakon o radu, trebao biti jedan od danas potrebitijih…

Recimo ak vas nazove tetka s HT-a i ponudi prelazak na "bolju" tarifu i dodatne nagradne minute, no pri tome ne kaže da su vas "ugovorno" vezali uz njih idućih 24 mjeseca, već samo da tu pogodnost dodatnih besplatnih minuta, kao i niz drugih koje bez zadrške poklanjaju, imate iduća 24 mjeseca (naravno radi se o "super 150" paketiću sa zamislite 200 besplatnih minuta koje možete lijepo potrošiti samo na pretplatnike HT-a, tako da prije razgovora morate imati kristalnu kuglu da bi znali tko je slučajno "gad" i prešao na drugog kudikamo jeftinijeg operatera…
Dakle, ako želiš preči na drugog operatera ili pak odseliti – jok – prije toga lijepo pitajte HT da li možete…., ili platite penale jer ste drznuli pokušati….

Dakle viši smisao i svrha novih "povoljnijih paketa" nije samo, kako bi nama "pretplatnicima" omogućili što povoljnije razgovore, nego i tiho vezivanje "ugovorom na daljinu" koji nikada nismo potpisali, pa čak ni potvrdu o tome dobili, ali sada htjeli, ne htjeli idućih 2 godine imamo dovoljno vremena razmišljati o tome kako sada lijepo možemo povoljnije telefonirati dok nam recimo drugi operateri za isti novac (koliko iznosi sama pretplata + pokoji telefonski razgovor kod HT-a) nude kablovsku televiziju i flat razgovore u fiksnoj mreži bez diskriminacije kojeg operatera zovemo…

Naravno, ja sam se "upeco", no da i drugi ne učine kobnu grešku i moraju se bosti s rogatima…, eto i zakona koji vas "štiti"…., pa možete se drznuti i pokušati zaštititi svoje interese….

Trenutno najpopularniji Zakon…., vjerojatno su ga svi već prostudirali…
Blago onome tko ima točno 6000 kn plaću…., tom se ne odbija ništa…?!!

Zakon o posebnom porezu na plaće, mirovine i druge primitke

link: http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2009_08_94_2357.html

ili u privitku isti lijepi .pdf na 3 stranice….

Pa zar vas to šokira-pa državni službenici nekom moraju oteti da si mogu podjeliti plaće [angry] a drugo-u ovoj državi od 1000 zakona 50 zakona ima smisla a običan gradjanin – RADNIK-SKORO NITI OD JEDNOG ZAKONA NEMA NIKAKVE SMISLENE KORISTI-od hrpe zakona i propisa te hrpe udruga,klubova , stranaka,i karitasa kojekakvih-Država skupa zakoni suvišni [angry] [lol]

OVO JE AGRESIJA GORA OD 91.

Evo novi Zakon o radu u režiji SSSH, skinuto s njihovih stranica.., dakle samo proslijeđujem….

A evo i pročišćenog teksta Zakona o zaštiti potrošača…., friškije ne može biti…

New Report

Close