S fiksnom cijenom knjige bi mogle pojeftiniti do 25 posto (objavljeno 16.02.2006.)

Naslovnica Forum Komentari članaka S fiksnom cijenom knjige bi mogle pojeftiniti do 25 posto (objavljeno 16.02.2006.)

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Zasto to ne bismo primjenili i na hranu i odjecu i na sve zasto ne bi imali propisane cijene za sve?[smiley13]

To je samo jos jedan nacin na koji drzava tjera male poduzetnike da se bave kriminalom… [smiley1] Veci nakladnici mogu pocet trljat ruke, jer oni mali ce zasigurno propasti.

No, hvala bogu HRVATSKA KNJIGA ce prezivjeti! [smiley2][smiley2][smiley2]

Mislim da ovo ne bi stetilo malim, a pomoglo bi potrosacima.

@newbie: Ne razumijem zašto misliš da će profitirati kupci?

Da ministarstvo od nakladnika traži samo da na knjige obavezno moraju otisnuti cijenu, ovo bi bio sjajan prijedlog. Time bi se definirala najviša cijena neke knjige i uveo red kakav postoji u ostaloj maloprodaji. Dakle, tko knjigu želi ponuditi jeftinije i time se odreći djela svoje marže – zašto ne! No, to nije suština onoga što se traži.

Traži se da nakladnici otisnu cijenu i da je potom godinu dana ne smiju mijenjati – ni na više, ni na manje. Ukoliko to požele, e onda moraju slijediti set strogo propisanih pravila.

Kako je to dobro za kupce, kad im nitko neće smjeti ponuditi popust!?
Kako je to dobro za razvoj trgovine knjigama, kad će uspješni trgovci biti izjednačeni s onima koji knjigama trguju samo radi državnih poticaja!?

Mislim da je ovo vrlo loš prijedlog, odnosno jedna vrlo loša državna intervencija na tržištu. [smiley3]


Mislim da je ovo vrlo loš prijedlog, odnosno jedna vrlo loša državna intervencija na tržištu. [smiley3]

Potpisujem.
Kako bi u ovom slucaju izdavac mogao kreirati posebne popuste, akcijske cijene itd?

Mislim, tko uopce smislja ovako debilne prijedloge?

New Report

Close