Uvodi se nacionalna mirovina, prva bi isplata bila 2021.

Naslovnica Forum Komentari članaka Uvodi se nacionalna mirovina, prva bi isplata bila 2021.

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Čija je ovo genijalna ideja? Zašto bi porezni obveznici plaćali nerad? Zašto se sada ne digne referendum u svezi ovog pitanja? Ljudi rade pod 40 godina i dobiju 2000,00 kn mirovine, a netko tko nije radio niti 15 godina cca 800,00 kn? Od kuda će se to financirati?

To što netko nije bio “zaposlen” ne znači da društvo od njega nije imalo/ima koristi , možda i mjerljivije koristi od nekoga tko je “radio”, pa i 40 god.!!! Samo jedan primjer: roditelj koji je bio sa svojom djecom doma tj. djecu nije slao u vrtiće, ako je imao troje djece: 3×5=15.15godina nije trošio novac kojim društvo sufinancira vrtiće(to nisu mali iznosi)!!

Haha legendarno. Sto jos necemo financirati. Nakon sto financiramo svi i zdravstvo iako smo zdravi, skolstvo iako ga ne koristimo, HRT iako ne gledamo, crkvu iako u nju ne idemo, tonu udruga, drzavnih gubitasa i agencija koje ne koristimo…

Sada cemo financirati i ljude koji nista u zivotu nisu radili pa logicno niti si zaradili za mirovinu 😀

to je solidarnost i u svakom slučaju je poštenije od onoga što se sad zove generacijska solidarnost.

who dares, wins


to je solidarnost i u svakom slučaju je poštenije od onoga što se sad zove generacijska solidarnost.

Ja ne zelim “solidarno” davati dio svoje place za koju radim cijeli mjesec nekome tko je u zivotu samo lezao. Neka se snadje i bori svatko za sebe. Odrasli ljudi bi trebali preuzeti odgovornost za svoje odluke, a ne zicati drzavu da otima od onih koji stvaraju i trude se.

Ali logika da radnici tek nakon 67 a neradnici već nakon 65 dobiju mirovinu je možda zakonski vrhunac apsurda. Mogli su samo još povećati taj interval, recimo radnici nakon 77 imaju pravo na mirovinu a neradnici već nakon 30 što već i imamo u praksi.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

To je obično sr.anje! Mirovina je nešto što se stječe radom i uplatama doprinosa pa kad se govori o nacionalnoj mirovini to treba biti minimalna zakonska mirovina za nekoga tko je radio određen broj godina! Ne može mirovinu, ni redovnu ni nacionalnu, dobiti netko tko nema ni dana radnog staža već to može biti samo redovna mjesečna socijalna pomoć ili nešto takvo jer davati nekakvu mirovinu nekome tko nema ni dana radnog staža je uvreda za sve one koji rade i cijeli radni vijek plaćaju si mirovinsko!

Ignore: KressoM, delux

Moze drzava financirati i davati pa nek se i zove Nacionalna mirovina ali uz jedan uvjet: radna sposobnost. Ako je netko bio radno sposoban a nije nista radio onda ne treba ni primati nista.

Nije bolest sve što boli

Ja sam za solidarnost ali da ne opterećuje mirovinski fond u koji su utrpali sve i sva .……. koji nisu tijekom radnog vijeka, uplaćivali u mirovinski fond. Sada se čude koliko moraju izdvajati za isplatu mirovina a oni su generirali “nove” umirovljenike. Da nema njih kojima nije mjesto u mirovinskom sustavu izdvajanja za mirovine bi bila upola manja ! Ako su socijalno osjetljivi i hoće davati mirovine i njima neka osnuju novi fond koji bi se punio iz državne kasice.

Romel, 04.09.2019. u 12:57
realizacija jednog od predizbornih obećanja

A što ste očekivali , kakve će reforme napraviti HDZSDP?


To što netko nije bio "zaposlen" ne znači da društvo od njega nije imalo/ima koristi , možda i mjerljivije koristi od nekoga tko je "radio", pa i 40 god.!!! Samo jedan primjer: roditelj koji je bio sa svojom djecom doma tj. djecu nije slao u vrtiće, ako je imao troje djece: 3×5=15.15godina nije trošio novac kojim društvo sufinancira vrtiće(to nisu mali iznosi)!!
bolji primjer je nas koji trgujemo na burzi… a nemamo ‘posao’… uplaćujemo fine iznose na ime poreza na dobit evo već još malo četvrtu godinu… nije baš da ne pridonosimo…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.



to je solidarnost i u svakom slučaju je poštenije od onoga što se sad zove generacijska solidarnost.

Ja ne zelim "solidarno" davati dio svoje place za koju radim cijeli mjesec nekome tko je u zivotu samo lezao. Neka se snadje i bori svatko za sebe. Odrasli ljudi bi trebali preuzeti odgovornost za svoje odluke, a ne zicati drzavu da otima od onih koji stvaraju i trude se.
[/quote]
kolega ne znam gdje vi radite. da li realni sektor ili neko državno uhljebljenje, ne vezano na vas osobno, ja bi mnogima podijelio otkaze već sutra i bilo bi nam svima bolje. ova država je dovoljno bogata da nekima može dati 800kn ali da svakom podobniku treba dati 20 000 kn to baš i ne.

who dares, wins




to je solidarnost i u svakom slučaju je poštenije od onoga što se sad zove generacijska solidarnost.

Ja ne zelim "solidarno" davati dio svoje place za koju radim cijeli mjesec nekome tko je u zivotu samo lezao. Neka se snadje i bori svatko za sebe. Odrasli ljudi bi trebali preuzeti odgovornost za svoje odluke, a ne zicati drzavu da otima od onih koji stvaraju i trude se.
[/quote]
kolega ne znam gdje vi radite. da li realni sektor ili neko državno uhljebljenje, ne vezano na vas osobno, ja bi mnogima podijelio otkaze već sutra i bilo bi nam svima bolje. ova država je dovoljno bogata da nekima može dati 800kn ali da svakom podobniku treba dati 20 000 kn to baš i ne.
[/quote]

Privatni sektor. Ljudi s mentalitetom poput mog ne bi dugo izdrzali u drzavnom sektoru.

Ne mora se nuzno davati otkaze. Ja sam samo za privatizaciju svega. Ako s ovakvim nacinom rada mogu opstati na trzistu neka slobodno nastave tako raditi.

Samo sam za ukidanje obveznog financiranja ovih silnih uhljebilista. Ako netko svojevoljno zeli sve to financirati neka slobodno nastavi.


Moze drzava financirati i davati pa nek se i zove Nacionalna mirovina ali uz jedan uvjet: radna sposobnost. Ako je netko bio radno sposoban a nije nista radio onda ne treba ni primati nista.

Pa najveći broj umirovljenika čine lažni invalidi rada.

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

New Report

Close