Aureus Equity

Da li mislite da u Aureusu postoji sukob interesa ?

Iman i suvise slobodnog vremena ,tesko spavam stalno se opterecujem razno taznim nepravdama i prevarama s kojin sam okruzen (drago mi je da nisam sam)
E sad ako uzmemo predpostavku da aureus nesto sukobljava svoje interese s konkretno nekima ili s samim sobom ( i ja tako radim ako kojim slucajem nemam s kime onda s samim sobom sukobljavam interese to mi bas cool sa samim sobom sukobljavati interese al bolje s drugima)
Nego postovani znalce kazi ti svome meni kako da mi to saznamo jel oni to sukobljavaju il ne ?
Nisi ti bezveze znalac ima tu nesto dok ti pokreces ovakav post samo prije bi ti to odma objasnio onako nasiroko opsirno neznanam zasto sad ovakav kviz
Nego ajde ti prosvjetli nas sa sela i predlozi nekakve korake u suzbijanju tog sukobljavanja u aureusu
Uzeo sam ja toga fonda nesto sad mi nekako tesko kad sam ovo vidio eto naprimjer ovako mi bilo i kad hamdija pobjedio a nisam glasa za njega e ti sukobi interesa bas znaju covjeka dotuci
Al i tu je bio sukob interesa bar se tako prica po selu navodno su mesic i hamdija cak rodjaci pa mu mesic sad to nekim interesnim sukobom to sredio da dobije lovu posto su oba bili siromasni i sad hamdija svatio da to nije u redu i neda mesicu njegov dio jer mu je to sredio sukobom interesa
Kod mene u selu isto tako cesto razni sukobi a uvijek interes u pitanju
Kao malome mi to stalno pred ocima sukobi interesa pa mi doktor kazao da imam traume od tih interesa
Zato ja sad kad cujem tu rijec sukob interesa odma u meni se probudi onaj zov za osvetu postajm ljut i pravedan
Ajde znalac nemoj me vise drzati u neizvjesnosti izlozi tvrde dokaze i predlozi strategiju kako da odsukobimo interese i spasimo obraz i novac ljudi koji se neznaju sakrivati pod krinkama raznih mocnika interesnih sukoba
Zivio sud i pravnici
Dole sukob interesa
Dole hamdija i mesic
Zivila pravna drzava bez sukoba interesa
Zivili fondovi u kojima nema sukoba
Dole fondovi koji namju interesa

Eto ja toliko

Da da da ahha ahha da da.. 😉 Šalim se, smješan mi nadimak 🙂 Po meni je taj fond oličenje čistoće. Kako je moguće da banka posjeduje brokersku kuću? Pa investicione fondove? Pa mirovinske fondove? Pa osiguravajuće društvo? Tu nikako i nikada neće biti čisti poslovi!! Ni jednom nisam ušao u banku, a da mi nisu nudili nešto što nema nikakve veze sa njihovim opislom posla. Da li sam ja ušao u banku ili sam došao na nekakvo savjetovanje? Isto tako nije li sukob interesa kada političar ima otvoren račun kod strane banke a isti taj političar treba potpisati dizanje kredita slučajno baš kod te iste banke? Poznajem xyz slučajeva gdje banke “stimuliraju” određene osobe na određenim funkcijama sa nižom kamatnom stopom. Što je to? Tko je to? Isto tako znam da se nije zgodno zamjeriti bankarskom lobiju jer oni su gospodari slobode.. Što se tiće zlatnog fonda neka Vam on još duuuugo donosi zaradu..

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Ja smatram da aureusu nema premca u hrvatskoj…….očekuje se minimalno 50 do 60posto godišnje, a kako je krenulo i 100%- svaka čast floki!

...povijest se ponavlja...

Želio bi samo vidjeti kakav prinos može raditi Aureus Equity, kada bude imal više novca u portfelju? jedno je raditi prinos sa 30 mio HRK, a drugo sa 200 mio HRK, pogotovo na plitkom tržištu kao što je hrvatski[smiley8]

Aj sad mi malo lakse bio sam pomislio da se nesto ne desava s time
Doduse i sad mi nije jasno zasto je znalac pokrenuo ovu temu ako je sve uredu sigurno se sala s nama 🙂
E da je meni malo veca pamet nebi ja da nikome pare nego bi lipo sam ulaga novce i onda otvorio i fond pa bi pa se nebi bezveze brinuo
Lako je znalcu kad zna da sam na njegovom mistu ja bi odavno otvorio nekakav fond
Covik ima znanja a ko zna taj ima i pare
Ajde znalac otvori i ti nesto pa da kupim tog tvog fonda da mogu mirno spavati

pozdrav sa sela

P.S.

Nazovi ga

ZNALACKI FOND

a sta kazes ?

Ulagači u investicijske fondove njihovu kvalitetu mogu provjeriti usporedbom rasta njihovih uloga sa rastom nekog kvalitetnog burzovnog indeksa. Žalosna je istina da čak i u SAD otvoreni investicijski fondovi unatoč skupo plaćenim upravama u prosjeku ne postižu veći prihod od prihoda košarice dionica koje predstavljaju neki burzovni indeks. Stoga se mnogi investicijski fondovi zadovoljavaju postizanjem prosječnog tržišnog prihoda replikacijom nekog indeksa. Dionice uključene u neki indeks oni u istim omjerima uključuju u svoj portfelj. Sve ostalo je avantura koje mnoge fondove može skupo koštati.

Isto tako moramo zaključiti da je zasada ( ove godine ) uz ST najuspješniji fond.

Završiti poslovnu godinu kao najbolji fond za svaki fond je jako dobra reklama, ali završiti poslovnu godinu kao najbolji fond koji po prinosu znatno odskače od ostalih fondova i od prinosa dionica uključenih u košaricu koja predstavlja burzovni indeks veliki je teret, za taj fond, u naredoj godini.

Apsolutno se slažem ( naročito s onim da nije isto voditi fond sa 30 i 300 mil kuna )


Ulagači u investicijske fondove njihovu kvalitetu mogu provjeriti usporedbom rasta njihovih uloga sa rastom nekog kvalitetnog burzovnog indeksa. Žalosna je istina da čak i u SAD otvoreni investicijski fondovi unatoč skupo plaćenim upravama u prosjeku ne postižu veći prihod od prihoda košarice dionica koje predstavljaju neki burzovni indeks. Stoga se mnogi investicijski fondovi zadovoljavaju postizanjem prosječnog tržišnog prihoda replikacijom nekog indeksa. Dionice uključene u neki indeks oni u istim omjerima uključuju u svoj portfelj. Sve ostalo je avantura koje mnoge fondove može skupo koštati.

Tzv. index fondovi ili indeksni fondovi

Upravo zato se kvalitetnim fondom smatra onaj koji je ostvarivao prinose bolje od indeksa, bar neko vrijeme.
(ima i takvih) 🙂


Želio bi samo vidjeti kakav prinos može raditi Aureus Equity, kada bude imal više novca u portfelju? jedno je raditi prinos sa 30 mio HRK, a drugo sa 200 mio HRK, pogotovo na plitkom tržištu kao što je hrvatski[smiley8]

Tim vise su “misteriozni” uspjesi Rajfice ili KD-a

Pa aureus ne posluje samo na hrvatskom tržištu . Ima i crnogorske, makedonske i ostale dionice. Dok oni dospiju do 200 mio kn do tada će moći ulagati i tamo bez limita. Dakle, nema straha. Idemo sad po tih 50-60% godišnje!

New Report

Close