Ostojić: Hotelima štoperica otkucava u satima, radnike s Burze trebamo sutra, ako nisu samo na papiru

Naslovnica Forum Komentari članaka Ostojić: Hotelima štoperica otkucava u satima, radnike s Burze trebamo sutra, ako nisu samo na papiru

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Sve dok se može na burzi biti a da nemaš obaveza je velika glupost. Ako ne želiš raditi, slijedi odjava zdrastevnog, te ga plaćaj sam. To je jedini način da ova preostala skupina ljudi bude prisiljena uzeti bilo kakav posao.

dragon2000, 16.06.2019. u 18:29
Sve dok se može na burzi biti a da nemaš obaveza je velika glupost. Ako ne želiš raditi, slijedi odjava zdrastevnog, te ga plaćaj sam. To je jedini način da ova preostala skupina ljudi bude prisiljena uzeti bilo kakav posao.

Nije ovo Amerika nego Europa.

normalno da vam naši ne žele raditi jer ih iskorištavate i to čak prema radnicima koje dovodite izvana u mjesto rada! …tako npr. radnik kojega dovedu izvana dobije plaćen smještaj, dobije 2-3 obroka na dan + plaću, a domaći radnik dobije u pravili 1 obrok ili niti to + plaću što znači da je u startu lošije plaćen od nekog radnika iz bosne ili srbije koji dođe na jadran!!!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Najveći problem stvaraju osobe koje vode hotele. Trenutno radim u dva hotela u Zagrebu i evo nekoliko napomena:
-do određene pozicije se dolazi poznanstvom ili preko 🍆🍑
-nitko nikad ne zahvali ljudima u operativi na današnjem danu, na dobro obavljenom poslu, a da ne pričam da se nikad ne nagrađuju ljudi
-zaposlenici godine budu proglašeni po sistemu “vi mi se najviše sviđate”
-osoblje koje odlazi(u proteklih 9 mjeseci vidio sam više novog kadra nego gostiju) nitko ni ne pita zašto odlaze, što je to što bi se moglo promijeniti da oni ostanu
-nadređeni više provode vremena pušeći nego radeći
Imam toliko opasaka vezano uz posao da ne bi ovdje ni stalo. Nažalost je više negativnih stvari nego pozitivnih. Također želim nadodati da svi stranci, to jest korisnici radne vize, dolaze raditi na Jadran samo kako bi mogli poslije sezone otići u Austriju na zimsku sezonu.

Ono što je potrebno napraviti je sljedeće:
-zaposliti osoblje koje voli svoj posao
-provoditi stalnu edukaciju
-voditi ljude primjerom
-nagrađivati osoblje za izniman uspjeh
-shvatiti da turistički sektor reflektira cjelokupnu naciju, te da operativno osoblje predstavlja kompaniju

svima se mora omogućiti da kupe zemljište za 900k i prodaju za 20miliona
i ljudi će ostati
povrh svega ih ubaciti u neku državnu službu da nariču kako nema radnika da rade

New Report

Close