Sud odgodio stečaj 3. maja: Plenković na prihvaća plan restrukturiranja

Naslovnica Forum Komentari članaka Sud odgodio stečaj 3. maja: Plenković na prihvaća plan restrukturiranja

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

ja ne vidim nigdje problem. neka platimo jamstva pošto smo za njih garantirali. poslije toga neka bilo tko preuzme naš udio za 1 kn i neka garatiraju svojom imovinom (vlasnici, sdp, ids ma svi hoštapleri koji se kunu u brodogradnju) za daljnje poslovanje hrvacke brodogradnje. ja ne vidim gdje je tu problem? onaj tko preuzme priču mora minimalno 10 godina garatirati za poslovanje jer je u suprotnom država prva da se naplati iz eventualne imovine. ( da poreznim obveznicima vrate bar dio otetog). ma i 5 godina. Znači sva zarada i blagostanje vlasnicima i dioničarima ali u slučaju katarze (koja se sigurno neće desiti jer je to hrvacka brodogradanja i mi najbolje gradimo i prodajemo brodove) država se prva naplaćuje od bilo čega.

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Najvolatilnija dionica za dnevnu dobit ( zaradu )

Premijer spominje nekakva “dodatna rješenja” kao da investitori u najmanju ruku čekaju ispred njegove kancelarije da daju nove ponude za Uljanik. Jedino moguće dodatno rješenje u ovom slučaju je poslati policiju da privede štrajkaški odbor i tako hitno omogući kooperantima pristup u brodogradilište kako bi što prije dovršili Scenic Eclipse kruzer i kako bi se jaružar konačno mogao otegliti i dovršiti u Trstu, kako je brodovlasnik i tražio. Sve drugo znači nove tužbe i nove odštete koje će na kraju opet morati platiti porezni obveznici jer Uprava i štrajkaški odbor nemaju prebijene pare, a brodovlasnici sigurno neće još dugo trpiti anarhiju koja trenutno vlada u Uljaniku. Brodove su već platili, a nekakva rulja im onemogućuje pristup istima – takvo uzurpiranje privatnog vlasništva na ovim prostorima nije viđeno od 1945.

New Report

Close